Komputer MFA - spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Komputer MFA - spalanie

Post autor: nowy13 » czw lip 28, 2005 01:03

Mam pytanko czy w waszych Golfikach Na komputerze też wam pokazuje takie duże spalanie. Mi po przejechaniu 300km pokazuje że pali 22-25 litrów /100km a w rzeczywistości wychodzi z 10 litrów. Jest to Golf MK1 Cabrio ale chodzi mi ogólnie jak to jest z tymi komputerami.

A może ktoś wie dlaczego tak się dzieje ??



Awatar użytkownika
andrz3j
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt maja 06, 2005 04:59
Lokalizacja: Green Berg & Bomst
Kontakt:

Post autor: andrz3j » czw lip 28, 2005 02:11

W starszych VW masz "przewód podcisnieniowy" który wchodzi bodajze do licznika. Z tego co pamietam tak miałem w scirocco. Często nieszczelności tego przewodu i jego mocowanie powodują błedne dane spalania w MFA. U mnie w scirocco zazwyczaj pokazywał ok. 6,5 l :) bez wzgledu na styl jazdy. W nowszych VW (folf 3 ) jest top inaczej rozwiazane i akurat obecnie w GTI pokazuje mi "dokładnie" spalanie..


Jeśli ktoś mnie wyprzedza tzn. że jedzie za szybko...

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » czw lip 28, 2005 08:03

andrz3j pisze:W starszych VW masz "przewód podcisnieniowy" który wchodzi bodajze do licznika. Z tego co pamietam tak miałem w scirocco. Często nieszczelności tego przewodu i jego mocowanie powodują błedne dane spalania w MFA. U mnie w scirocco zazwyczaj pokazywał ok. 6,5 l :) bez wzgledu na styl jazdy. W nowszych VW (folf 3 ) jest top inaczej rozwiazane i akurat obecnie w GTI pokazuje mi "dokładnie" spalanie..
dokładnie jak kolega pisze,
sprawdz połaczenie, czy nie ma gdzes nieszczelnoscli, byc moze padł sensor podcisnienia w zegarach


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » czw lip 28, 2005 09:48

OK. Idę właśnie porobić przy golfiku to i jak mi się uda sprawdze to co napisaliście.W nocy jade do Gdyni i w sobote jestem na VWMANII
A może wiecie jak sprawdzić ten sensor ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości