Prawe lusterko elektryczne urwane

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KarQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 01:57
Lokalizacja: Płockowo

Prawe lusterko elektryczne urwane

Post autor: KarQ » wt gru 25, 2007 19:00

Witam.

Mam taki problem, jakaś wsza, menda, kur**, wracająca wczoraj z Wigilii urwała mi prawe lusterko. Lusterko wisi na kablach od elektryki, oraz dolnych czpieniach. Spróbuje je pokleić lecz jeśli się nie uda będę szukał drugiego.

Straty:
- złamana na pół noga
- odpadła zewnętrzna obudowa

Moje pytanie brzmi następująco.

Muszę kupić drugie lusterko elektryczne i wymienic plug&play, czy kupić jakąś dobrą obudowę i podmienić od mojego wszystko?

Jeśli jest to możliwe to jak to wygląda w rzeczywistości? Jak się przekleja (zmienia) szkło lusterka?

Nie ukrywam, że wolałbym kupić samą skorupę bo małym (mam nadzieję) nakładem pracy zrobię to sobie sam.

Liczę na szybką pomoc.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 15:29 przez KarQ, łącznie zmieniany 2 razy.


92' MK3 GT SPECIAL (ABS)
93' VA GT 16V (C20XE)
94' MK3 Variant (ABS)
96' KM3 GTI TDI 20 JAHRE (AFN+)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt gru 25, 2007 20:11

lusterko do MK3 ma noge mocowaną do wewnętrznego korpusu na rurce ze sprężyna , rurka jest na końcach felcowana a sprężyna bardzo mocna , więc rozłączenie jest bardzo trudne bez specjalnego zciskacza , a jeszcze gorzej to pozkładać , obudowy samego lusterka wymienisz bez problemu , jest przedni plastik zazwyczaj czarny , oraz tylna obudowa zwana : kapą : najpierw musisz wyjąć lustro jest ono na czterech zaczepach mocowane do mechanizmu poruszania nim , obojętnie czy to regulacja mechaniczna czy elektryczna , zdejmowanie lustra jest troszke upierdliwe , zwłaszcza uważaj żeby nie pękło , jak zdejmiesz lustro masz w środku zaczepy tylnej obudowy , musisz je zciskac pojedynczo i wypychać , potem tylko odkręcasz trzy śrubki co trzymaja przednią obudowe do aluminiowego korpusu , ale lepiej i prościej jest kupić całe lusterko regulowane ręcznie , jest tańsze i przełożyć elektryke ze swojego , mocowanie jest to samo



Awatar użytkownika
KarQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 01:57
Lokalizacja: Płockowo

Post autor: KarQ » wt gru 25, 2007 20:25

miś fazi pisze:ale lepiej i prościej jest kupić całe lusterko regulowane ręcznie , jest tańsze i przełożyć elektryke ze swojego , mocowanie jest to samo
Właśnie przy tym obstawłbym najbardziej, gdyż regulowane ręcznie mogę kupić za 50zł, elektryczne 100zł. Moje było do wczoraj w 100% sprawne.

Przekładka sprowadza się tylko do przełożenia wiązki i zmiany lustra?


92' MK3 GT SPECIAL (ABS)
93' VA GT 16V (C20XE)
94' MK3 Variant (ABS)
96' KM3 GTI TDI 20 JAHRE (AFN+)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » wt gru 25, 2007 20:59

przekładasz tylko mechanizm regulacji , jest na trzy śrubki , nawet lustro jest takie samo



Awatar użytkownika
KarQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 01:57
Lokalizacja: Płockowo

Post autor: KarQ » wt gru 25, 2007 21:01

dzięki serdeczne za pomoc

[ Dodano: 02 Sty 2008 17:16 ]
Zakupiłem drugie lusterko. Silniczek od elektryki działa (głośno) ale lusterko się nie rusza i mogę ruszać lustrem. Chciałem przełożyć ze swojego starego, ale nie mogę zdjąć szkła. na dodatek już pękło w starym. Druga sprawa to obudowa. Tak sztywno siedzi w tym nowo zakupionym, że nie mogę jej ściągnąć, a nie chcę tego popsuć. Na czym się trzyma lustro?

[ Dodano: 02 Sty 2008 17:16 ]
Zakupiłem drugie lusterko. Silniczek od elektryki działa (głośno) ale lusterko się nie rusza i mogę ruszać lustrem. Chciałem przełożyć ze swojego starego, ale nie mogę zdjąć szkła. na dodatek już pękło w starym. Druga sprawa to obudowa. Tak sztywno siedzi w tym nowo zakupionym, że nie mogę jej ściągnąć, a nie chcę tego popsuć. Na czym się trzyma lustro?


92' MK3 GT SPECIAL (ABS)
93' VA GT 16V (C20XE)
94' MK3 Variant (ABS)
96' KM3 GTI TDI 20 JAHRE (AFN+)

rekin01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 20:16
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: rekin01 » wt kwie 15, 2008 10:11

miś fazi pisze:przekładasz tylko mechanizm regulacji , jest na trzy śrubki , nawet lustro jest takie samo
Czy można przełożyć mechanizm sterowania i szkło bez odkręcania lustreka od drzwi?Mam urwane sterowanie i przepaloną matę.Kupiłem nowę lusterko elektryczne podrzewane tylko w innym kolorze.Chodzi mi o to,żeby nie zdejmować całego lustra,bo podobno ciężko to idzie.Wydaje mi się,że problem będzie tylko w podłączeniu kostki.Proszę o szybką pomoc.
Ostatnio zmieniony wt kwie 15, 2008 10:14 przez rekin01, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości