Passat TDI 90KM problem z FIS pomoze ktos?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Passat TDI 90KM problem z FIS pomoze ktos?

Post autor: wicher123 » sob gru 22, 2007 22:59

Witajcie,mam zamiar kupic Paska listopad 97(wiec juz model 98) wszystko sprawdzone,po ogledzinach,jestem zdecydowany na 99,9% ale jest jedno ale auto ma komputer, nie dziala jednak licznik to znaczy nie wyswietla nic(zadnych danych,ilosci paliwa spalonego itp) podobno nie dzial odkad wlasciciel go kupil w niemczech.... czy mozna jakos naprawic ten FIS(moze nie ma gdzies styku? lub nie wiem, wymienic caly licznik?) Bardzo bym chcial miec to w aucie bo ZAWSZE marzylem o tym by miec komp. w samochodzie :( tutaj jest a nie dziala :( pomozecie??



greg

Post autor: greg » ndz gru 23, 2007 01:00

dwa pytania -1.czy na pewno ma fis tj nie to czy w zegarach jest fis tylko czy masz też przełącznik itd. 2. zegary orginał czy wymieniane? coś się tam wyświetla czy nic?



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » ndz gru 23, 2007 06:58

greg pisze:dwa pytania -1.czy na pewno ma fis tj nie to czy w zegarach jest fis tylko czy masz też przełącznik itd. 2. zegary orginał czy wymieniane? coś się tam wyświetla czy nic?
A wiec tak, auto ma oryginalnie Navi z tego co wiem ico mi mowil wlasciciel auto ma komputer pokladowy a nie dziala w nim na liczniku ten srodkowy wyswietlacz(ten co na srodku jest
kwadratowy taki ) chlopak takiego go kupil w Niemczech... nie robil tego.. wiec ja wydedukowalem ze to FIS jest ale moze nie (troszke szczerze mowiac nie orientuje sie w 100% co to jest ten FIS,myslalem ze odpowiada za wyswietlanie informacji i zuzyciu paliwa itp itd.)
Czy licznik oryginalny nie wiem :/ Wiem ze auto jest z listopada 97 ale to juz model 98 ,niebiewskie podswietlenie zegarow,sprawdzilem tz kod VIN i to na bank juz 98 rocznik.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2007 12:16

Jezeli masz przelacznik komputera w manetce wycieraczek to sa dwie opcje. Albo informacje beda sie wyswietlac tak jak w MK III - na jednym z malych wyswietlaczy (zegarku) - wtedy wszystkie kontrolki sa "na srodku licznika".
Jezeli zas ma byc FIS (moze byc 1/2 - 3/4 lub calosciowy) to wtedy czesc, lub calosc kontrolek jest przeniesiona na tarcze zegarow. Jezeli jest male nawi to wtedy zwykle jest calosciowy FIS. U mnie to wyglada tak:
Komputer pokladowy:
Obrazek
Nawi:
Obrazek

BTW, podstawowe liczniki w Pasku wygladaja tak (bez kompa, lub kompem na zegarku)
Obrazek
Maly FIS:
Obrazek


Generlanie z tymi zegarami to jest jeden wielki LOL, bo jakby to wszystko policzyc to bylo pewno z 7 rodzajow :otepienie:
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 12:19 przez SToRM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » ndz gru 23, 2007 12:21

SToRM pisze:Jezeli masz przelacznik komputera w manetce wycieraczek to sa dwie opcje. Albo informacje beda sie wyswietlac tak jak w MK III - na jednym z malych wyswietlaczy (zegarku) - wtedy wszystkie kontrolki sa "na srodku licznika".
Jezeli zas ma byc FIS (moze byc 1/2 - 3/4 lub calosciowy) to wtedy czesc, lub calosc kontrolek jest przeniesiona na tarcze zegarow. Jezeli jest male nawi to wtedy zwykle jest calosciowy FIS. U mnie to wyglada tak:
Komputer pokladowy:
http://raj.vwgolf.pl/stor...on/DSC00031.JPG
Nawi:
http://raj.vwgolf.pl/stor...on/DSC00035.JPG

BTW, podstawowe liczniki w Pasku wygladaja tak:
http://img180.imageshack....ontrolkiaz3.jpg
O i ponizej wskaznikow paliwa i temp i miedzy licznikiem predkosci a obrotomierzem dokladnie tutaj
Obrazek
jest ciemnosc.. nie ma nic a powinny sie swiecic informacje.. czy w ASO moga mi to zrobic??
Gość twierdzi ze tak bylo i sie tym nie przejmowal a ja nie lubie jak cos nie gra w aucie :/ chcialbym to miec ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 12:24 przez wicher123, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2007 12:28

wicher123 pisze:jest ciemnosc.. nie ma nic a powinny sie swiecic informacje.. czy w ASO moga mi to zrobic??
Dwie opcje - albo ktos zaadoptowal liczniki z innej wersji i poprostu to dzialac nie bedzie (sprawdz czy jest prelacznik w manetce) , albo sie zwalilo :D
Najpierw podepnij VAG'a, wybierz testy "Deski rozdzielczej" i testy zegarow. Sprawdzisz czy wogole ten FIS swieci, czy moze sam VAG pokaze jakis blad. Pozatym sadze, ze jezeli rzeczywiscie jest uszkodzny sam licznik (zdarzaja sie czasem uszkodzenia tego wyswietlacza - ale to wtedy zwykle widac ze "wylal") to predzej naprawi to jakis domorosly elektronik niz ASO, ktore poprostu bedzie Ci chcialo wymienic cale budziki..
aaa - a jak wlaczasz Nawi to wtedy wyswietlacz sie ozywia?
W tym roczniku nawi powinno byc pod radiem:
Obrazek



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » ndz gru 23, 2007 12:37

SToRM pisze:Dwie opcje - albo ktos zaadoptowal liczniki z innej wersji i poprostu to dzialac nie bedzie (sprawdz czy jest prelacznik w manetce) , albo sie zwalilo
Najpierw podepnij VAG'a, wybierz testy "Deski rozdzielczej" i testy zegarow. Sprawdzisz czy wogole ten FIS swieci, czy moze sam VAG pokaze jakis blad. Pozatym sadze, ze jezeli rzeczywiscie jest uszkodzny sam licznik (zdarzaja sie czasem uszkodzenia tego wyswietlacza - ale to wtedy zwykle widac ze "wylal") to predzej naprawi to jakis domorosly elektronik niz ASO, ktore poprostu bedzie Ci chcialo wymienic cale budziki..
aaa - a jak wlaczasz Nawi to wtedy wyswietlacz sie ozywia?
W tym roczniku nawi powinno byc pod radiem:
A wiec tak podpial pod kompa mechanik(powiedzial mi ze moze zasniedzialy tam styki ze pozniej moze to zobaczyc itp itd. zapomnialem spytac dokladnie na koncu co z tym licznikiem :(
Gdy Navi sie wlaczalo nie bylo info zadnego na tym wyswietlaczu on poprostu tak jakby umarl:/
Faktycznie nie popatrzylem na przełączniki w manetce ale sprzdający nie krył wad i SAM mi powiedzial ze kupujac 2 lata temu to auto w niemczech wiedzial ze Navi i komp jest i ze POWINIEN byc wyswietlany na tym monitorku lecz nie dziala a ze stan techniczny auta byl i jest naprawde OK to kupil takie auto nie martwiac sie tym i tak sobie jezdzil przez 2 lata.Zaraz moze zapytam tego mechanika ktory robil mi te testy... mam do niego nr. tel. moze cos wiecej mi na ten temat powie.
Ewentualnie mozna kupic caly licznik z dzialajacym tym FISem?
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 12:40 przez wicher123, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2007 12:39

wicher123, no to powodzenia. Tutaj raczej nikt nic nowego nie wymysli - albo wymiana budzikow, albo naprawa przez dobrego elektornika :bigok: Ale najpierw, to diagnoze VAG'iem postawic ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 12:40 przez SToRM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » ndz gru 23, 2007 12:41

SToRM pisze:Tutaj raczej nikt nic nowego nie wymysli - albo wymiana budzikow,
tzn licznika?? calego czy jak? :)



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 23, 2007 14:34

wicher123 pisze:tzn licznika?? calego czy jak? :)
tak + kodowanie immo



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » ndz gru 23, 2007 14:49

SToRM pisze:tak + kodowanie immo
No włąsnie i to mogą być pewnie takie koszty ze nogi sie ugną :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 244 gości