Swap skrzyni 4 na 5

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Swap skrzyni 4 na 5

Post autor: slonik98 » wt gru 11, 2007 00:42

Witam. Poczytałem troche na forum o tym temacie ale nie znalazłem kogos kto by swapował 1.6. Więc tak u mnie w bolidzie jest 4 przy silniczku 1.6 RF wydaje mi sie to trochę śmieszne bo juz przy 80 mam 3 tysiaki i silniczek zaczyna wyć więc sie troche katuje na trasie. Mam skrzynie od kolegi i pochodzi ona z jetty 1.8 (nie wiem czy wam to dużo da) . Moje npytanie brzmi czy będzie pasować jak ulał tzn tą co teraz mam jest idealna chodzi jak złoto. Boje sie że przy swapie wyjda mi jakieś cyrki cos nie bedzie pasowało i ogólnie bede musiał jeszcze sporo dołożyć do interesu... Jak tam bedzie wyglądała sprawa z półosiami, wałkiem głównym (czy jak to sie tam nazywa ;] ). Ogólnie byłbym wdzięczny żeby jakis kolega majster powiedział mi jak sie do tego zabrać, jakie czynności bedę musiał wykonać po kolei. I wogóle jakie jest wasze zdanie: zmieniac czy zostawić tą czwórkę ?. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro



Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » wt gru 11, 2007 04:41

pare lat do tylu przezywalem taki sam dylemat, skrzynia pasowac bedzie. tylko beda jaja z ustawieniem biegow. kaseta troszke sie rozni miedzy 4 a 5 tzn sam wybierak ten co jest w srodku ale jak sie pobawisz to go przerobisz i jeszcze taki plastik przy wodzikach jest inny ale to groszowa sprawa tak ze mozesz twardo zmieniac. jesli skrzynia nie jest od wersji GT/GTI przeguby beda pasowac-powinny byc 90mm :smoke:


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » czw gru 20, 2007 21:20

Witam po przerwie. Wczoraj zabrałem sie za swapa. Wiec tak: w sumie wszystko idzie spoko, jednak brak dobrego zestawu kluczy możne nam znacznie przedłużyć czas swapa ( ja jestem w trakcie ). Dzisiaj natknąłem sie na pewien problem: otóż wszystko juz odkrecone. Czas wyjąć skrzynie a tu.... lipa skrzynia chaczy mi o półośke. Mam jeden plan ale to dopiero jutro. Chce wybić sforznia ze zwrotnicy i odgiać koło w przeciwną strone niż skrzynia. Powinno mi to dać pare centów, ale okaże sie jutro. Mam jedno pytanie dla znawców tematu. Czy linka od predkościomierza będzie mi pasować ze starej skrzyni? dzisiaj chciałem ją wyciągnąć ze starej skrzyni, ale coś mi nie idzie.



Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » pt gru 21, 2007 17:50

1. linka powinna pasowac
2. z ta poloska to nie latwiej klucz 32 i odkrecic przegob zewnetrzny wyjac ja sobie i po problemie??
:grin:

nie baw sie z tym jak mama z lobuzem porzycz konkretne klucze i 4h i po zabawie :jezor:


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » sob gru 22, 2007 10:10

No wiem musze załatwić sobie konkretny zestawik. Ale znowu error musiałem wyjechać całym silnikiem, ponieważ zgnił mi jeden z korków od bloku, chciałem go dobic bo mi ciekło troche i zrobiła sie dziuurka....... jestem na etapie załatwiania tego korka ;/. Przynajmniej skrzynie sobie wsadze na spokojnie na zoli ;]



Awatar użytkownika
simens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 11:42
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: simens » ndz gru 23, 2007 02:52

no to masz ladny bigos teraz :otepienie:


VW JEST BOGIEM, PREDKOŚĆ NAŁOGIEM, TURBO ZABAWĄ A ROZWAGA PODSTAWĄ !!!

Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » ndz gru 23, 2007 12:55

No katastrofa była . Naszczescie udało mi sie nabyc wczoraj korki, skrzynie też zamontowałem ogólnie całośc juz siedzi. Teraz musze wlac oleju do silniczka bo wymieniam i do skrzyni i zobaczymy co to będzie.... Ale dziekuje z takimi zabawami przed świętami :green_fuck:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 301 gości