Kopci na szaro

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dario_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 21, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubin

Kopci na szaro

Post autor: Dario_19 » pt gru 21, 2007 13:03

Witam, mam problem z moim Golfikiem II , 1,8 , v16.
Podczas zimnych dni gdy go odpalam nie kopci, natomiast po 1-2 minutach gdy dostanie troche gazu kopci strasznie na szaro. Z czym moze byc problem ?
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2007 13:19 przez Dario_19, łącznie zmieniany 1 raz.



PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: PiCiA88 » pt gru 21, 2007 15:31

a czy to jakis problem?? u mnie na gazie tez kopci przez zime w seicencie tez i u kumpla tez kopci na bialo wydaje mi sie ze to normalne przez zime... ale moge sie mylic :D


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt gru 21, 2007 15:50

ja podzielam opinie kolegi wyzej, mysle ze zima to normalne zjawisko


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pt gru 21, 2007 15:59

czy przypadkiem nie podniosło ci się spalanie ,bo to może być objaw zbyt bogatej mieszanki
paliwowo-powietrznej



Dario_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 21, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dario_19 » pt gru 21, 2007 16:14

Spalanie sie nie podnioslo, uwazam to za problem bo nigdy tak sie nie dzialo.. Pierwszy raz mam taki przypadek jak zobaczylem ta chmure dymu..



PiCiA88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 17:12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: PiCiA88 » pt gru 21, 2007 16:32

zawsze jest ten pierwszy raz :] spokojnie i pewnie na zimnym silniku ta chmura byla??


Jadąc z prędkością 250km\h
To co jest przed Tobą
Jest już przeszłością

Dario_19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 21, 2007 12:58
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dario_19 » pt gru 21, 2007 22:18

Na zimnym, nie tak doslownie na zimnym bo stal zapalony przez 5 min a po 30 minutach jazdy jakby sie palil ;o



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 21, 2007 22:44

Dario_19 pisze:Na zimnym, nie tak doslownie na zimnym bo stal zapalony przez 5 min a po 30 minutach jazdy jakby sie palil ;o
jezeli Ci nie ubywa , płynu , nie przybywa oleju , nie wzrasta spalanie ( wali na czarno jak ma zle spalanie) to wszystko jest ok, mozesz dla pewnosci powachac to cos z rury, albo (wiem ze dziwne) ale wez na palec to co sie skropli i sprawdz, czy to lekko klejace, a pozniej powachaj , jezeli pachnie płynem oto walneła uszczelka, jezeli nie to jest normalne para wodna sie wytraca, po przejsciu ciepłcyh , goracych spalin przez zimny uklad wydechowy , roznica temperatur i wszysto tak to pozniej wyglada, a jezeli to nie para no to jest problemik
uszczelka powoduje jeszcze miedzy innymi tłusty osad w zbiorniczku wyrownawczym, babeki podczas pracy na odkreconym korku, kolor oleju kawy z mleczkiem ( tłustym pasteryzowanym) , weze do chłodnicy nza zakreconym korku i odpalonym aucie sa b. twarde, jak kamienie, pod korkiem wlewu oleju jest biała , kawowa maz ( w przypadku gdy auto jezdzi na krotkich odcinkach . czyt. jest niedogrzane, powyzsza maz jest zjawiskiem normalnym) .
Ja podejrzewam ze to zwykla para wodna, ja tez probowalem kiedys u kumpla to co sie skroplilo, wiec ze moze dziwny jestem , ale mialo slodki smak płynu i diagnoza byla prosta :) Pozdawiam.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » pt gru 21, 2007 22:46

na bialo kopci jak uszczelka pod glowica pada i bierze plyn chlodzacy ale przewaznie samochody zima kopca na bialo przez to ze jest zimno i chodza na ssaniu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości