Trudny start motoru

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Trudny start motoru

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt gru 21, 2007 22:02

Witam,

1. od niedawna zauwazylem pewna prawidlowosc w moim wozie. Otoz, mam golfa III, ktory ciezej mi odpala jak jest zagrzany - dokladnie po przejechaniu wiekszej ilosci kilometrow (non stop, bez gaszenia). Jak zrobie 20-30 km to nie ma problemu. Jednak jak zrobie np. stowke, zgasze motor i po chwili ponownie chce zastartowac, to jest juz maly problem. Silnik szybko kreci, jednak musze chwile "trzymac". Puszczajac juz kluczyk, mimo wszystko silnik jakby "zaczynal" od nizszych obrotow i wskakuje powoli na wyzsze (jakby sie powoli odpalal :helm:). Od razu zaznacze, ze swiece i przewdy zaplonowe sa swiezo wymienione. Co moze byc problemem?

2. mam tez problem z paliwem :kac: Kiedy poziom benzyny w baku spada mi ponizej pierwszej grubszej kreski na wskazniku (ok 14 L), to samochod od czasu do czasu mi gasnie podczas jazdy (nawet na wysokich obrotoach). Pompa jest wymieniona (za ok. 250 zl). Czy problem tkwi w koszu, a moze przewodem w baku?
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2007 22:31 przez j_a_r_o_o_o, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 21, 2007 22:21

filtra paliwa wymieniałeś?
zrób jeszcze taki test kiedy pojawi się taki problem: wrzuć auto na luz, włącz zapłon, odpal silnik podając kawalkiem kabla prąd na cieńszy kabel dochodzący do rozrusznika. Jeśli odpali bez problemu to masz awarię stacyjki (rozłącza prąd na zasilanie w chwili uruchamiania rozrusznika)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt gru 21, 2007 22:25

zobacz czy nie msz podpalonych stykow w kopolce zaplonowej. Moj po wymianie lepiej pali a przed trzeba bylo krecic.



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt gru 21, 2007 22:28

filtr paliwa wymieniony,
a z ta stacyjka to nie wiem, bo nic nie przerywa... wszystko chodzi idealnie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 21, 2007 22:56

choidzi o przerwę co się pojawia tylko jak kręcisz rozrusznikiem, po puszczeniu kluczyka dopiero pojawia się napięcie na wtrysku, pompie i z rozpędu zapala. Piszę bo spotkałem się z tym, a wykluczyć łatwo jak napisałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt gru 28, 2007 00:19

a czy może byc to wina rozrusznika? bo dziś mi zazgrzytał przy pierwszej próbie odpalenia ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 423 gości