Dławienie przy depnięciu na 2 i 3 biegu ... (???)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciek808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 19, 2007 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Dławienie przy depnięciu na 2 i 3 biegu ... (???)

Post autor: maciek808 » śr gru 19, 2007 20:39

Witam,

Od niedawna mam problem z moim glofiarzem 1.4 benzyna 16V ( niestety:/ ) '99 rok ... otóż zaczął dziwnie sie dławić przy przyspieszaniu na 2 i 3 biegu ... tzn może nie tyle jest to dławienie ale takie odczuwalne fizycznie "kangurzenie" czy jakoś tak ;) cięzko to określić , przyspiesza może i tak jak przyspieszał ale te impulsywne ciągnięcie do przodu jest strasznie denerwujące ... Ostatnio miałem wymienianą tylnią belke ale wątpie żeby to było przyczyną (chociaż tylne prawe koło sie troszke nagrzewa) ... przewody wysokiego napięcia nie byly wymieniane od nowości (1999rok) , wydaje mi się że ich wymiana powinna sprawe załatwić , czy się myle ? dodam że świece , olej, filtry były wymieniane latem ...
Jeśli problem tkiw właśnie w przewodach wysokiego napięcia (zapłonowych) to obok nie na Arkuszowej 10 W-Wa, można dostać NGK za 160 zł ... nie znam się i nie wiem czy są one dobre czy nie ...

Z góry dzieki za pomoc ...

Pozdrawiam



hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » czw gru 20, 2007 10:53

witam

jesli chodzi o kable ngk to moim zdaniem bardzo dobre kable powinienes juz dawno zmienic
jak to nie pomorze to nalezałoby go pod komp podłączyc i sprawdzic jakie ma błędy mi sie dławiła bora 2.3 VR5 ale tylko w okolicach 4000 obr\min okazało sie ze to błąd przepustnicy głupia wymiana akumulatora pomogła

zmien przewody od tego bym zaczoł!



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw gru 20, 2007 11:01

maciek808 pisze:przewody wysokiego napięcia nie byly wymieniane od nowości (1999rok)

no jasne, wywalaj je i kupuj nowe, ale dobrej firmy np Beru, Ngk czy Bosh oraz jeszcze kilku innych...

Sam, przechodze to samo, ale mam na to sprawdzony sposob :green_fuck:

Jak musze jechac za miasto w trase, dzien wszesniej biore kable do domu, dokladnie susze pozniej na kaloryfer na kilka godzin i rano do samochodu. Problem znika, az do nastepnego postoju, nocy, kiedy znow obleza wilgocia.

Zrob tak samo, wez je do domu, wysysz i zaloz spowrotem. Jak pomoze, to bedziesz spal spokojnie, ze to wina tylko kabli. A i tak kup juz nowe. No ja mam nadzieje kupic Beru przed nowym rokiem :chytry:



maciek808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 19, 2007 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maciek808 » czw gru 20, 2007 18:27

dzieki panowie za pomoc, wymienie na dniach i zobaczymy ... Mis niezly sposob :) taki bardzo domowy bym powiedzial heheeh ;)
pozdrówki



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt gru 21, 2007 15:28

A jak nie pomoże to podepnij vaga bo za dużo będziesz miał zadań domowych :bajer:


valerio

maciek808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 19, 2007 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maciek808 » pt gru 21, 2007 21:31

witam ponownie,
jestem po wymianie kabli ... i nic !!! :( caly czas to samo ...
panowie co to jeszcze moze byc ???
valerio o co chodzi z tym vagiem ?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt gru 21, 2007 21:38

maciek808 pisze:valerio o co chodzi z tym vagiem ?

jest to podpiecie kompa silnika pod program diagnozujacy. Dowiesz sie wtedy o ewentualnych bledach i usterkach w silniku. Do zrobienia w kazdym ASO jak rowniez u szanujacych sie mechanikow. W aso koszt chyba 80 zl - niedawno ktos pisal na forum, ze tyle mu powiedzieli



maciek808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 19, 2007 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maciek808 » pt gru 21, 2007 21:42

jeszcze znajomy mi mowil ze przepustnica moze byc przypchana ... drugi ze cos moze z silniczkiem krokowym (:|) , ktos tam cos o lambdzie ... pojade jutro na komputer gdzies na Przasnyskiej (jak ktos z wawy to pewnie wie) mozna sie podpiac za 50 zl ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości