zamki otwieraja sie same

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:42
Lokalizacja: sandomierz

zamki otwieraja sie same

Post autor: raduu » czw gru 20, 2007 22:43

czesc
od niedawna mam golfa 4 i dziwi mnie jedna rzecz. kiedy chce zamknac wszystkie drzwi przyciskiem umieszczonym na drzwiach kierowcy, wszystkie drzwi zamykaja sie a nastepnie lewe ponownie sie otwieraja. czy to norma czy moj golf jest nienormalny?

pozdro



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw gru 20, 2007 22:47

raduu pisze:czy to norma
u mnie tak niema (passat) być może moduł komfortu jest tak zaprogramowany by nie zamykać od środka drzwi kierowcy - ale nie wiem czy jest taka możlowość zaprogramowania


:-k ...

Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » czw gru 20, 2007 22:49

Masz problem z mikrostykiem w zamku. Poszukaj było na forum x razy, nawet jest temat podsumowujący całą sprawę.



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » czw gru 20, 2007 22:57

Otóż, jeśli po otwarciu drzwi kierowcy:
- nie działa oświetlenie a po włączeniu świateł np.drogowych brzęczyk działa - tzn. że uszkodzona jest DIODA
- nie działa oświetlenie a po włączeniu świateł np.drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rowlacznik
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2007 22:58 przez sawik160284, łącznie zmieniany 1 raz.


chętnie służe pomocą

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 20, 2007 23:07

tyle że pewnie nie o ten włącznik chodzi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:42
Lokalizacja: sandomierz

Post autor: raduu » czw gru 20, 2007 23:22

oswietlenie dziala ale brzeczyk nie



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » pt gru 21, 2007 10:31

raduu pisze:oswietlenie dziala ale brzeczyk nie
no to na 100% masz coś walnietego z mikrostykiem (moduł komfortu), ja miałem tak samo, to częsta przypadłość mk4 i niektórych już niedziwi. U mnie na początku wysiadło oświetlenie w drzwiach a reszta oświetlenia w podsufitce i brzęczyk działał. potem podł brzęczyk po miesiącu a następnie cała teszta światełek.
Koszt wymiany, a trzeba przynajmniej powinno się cały zamek bo to cacko jest w niego wbudowane kosztował mnie 400 zł z robocizną. Chłopaki wiem że montują jakieś ustrojstwo tj styki czy coś to zamka żeby niewymieniać całego ale to raczej takie majsterkowanie, jak ktoś umie to ponoć pomaga, lub osobny czujnika wiercąc słupki, ale ja się niezdecydowałem na wiercenie w karoserji.


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: zamki otwieraja sie same

Post autor: mojama » pt gru 21, 2007 11:50

raduu pisze: wszystkie drzwi zamykaja sie a nastepnie lewe ponownie sie otwieraja. czy to norma czy moj golf jest nienormalny?
Zimne lutki w zamku na 100%. Miałem to samo, po zrobieniu wszystko działa jak powinno. http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 22, 2007 01:25

Mam ten sam objaw od dłuższego czasu czyli:
- nie działa centralny w drzwiach kierowcy,
- nie ma buzera przy włączonych światłach i otwarciu drzwi kierowcy,
- po zamknięciu centralnego na przycisku drzwi kierowcy wszystkie drzwi (czyli u mnie
tylko jedne prawe :grin: ) się blokują a od kierowcy blokada sama się otwiera
i już mnie to nie dziwi i się nawet przyzwyczaiłem aby otwierać auto dla pasażerów kluczykiem zamek drzwi prawych, przy wysiadaniu z auta najpierw zamykam drzwi pasażera przyciskiem na swoich drzwiach a potem kluczykiem swoje drzwi. Jest to trochę uciążliwe ale na razie nie mam ochoty rozbierać mikrowyłącznika w moich drzwiach gdyż
tak jak koledzy wyżej pisali to on jest tego wszystkiego przyczyną !!!

Dodaję, iż czasami centralny działa poprawnie co jakiś czas - wszystko zalezy od jego kaprysu, będę go wymieniał przy okazji jak padnie mi podnośnik szyby bo już zaczyna się zacinać i chyba za niedługo zerwią się plastikowe zaczepy na lince a zatem zrobię to wtedy jednocześnie - dwie pieczenie na jednym ognisku.
Ostatnio zmieniony sob gru 22, 2007 01:29 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.



raduu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:42
Lokalizacja: sandomierz

zamki

Post autor: raduu » sob lut 23, 2008 02:25

dzieki Panowie za pomoc. przelutowalem zamki i wszystko dziala jak w nowce.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 331 gości