Drzwi ciężko sie zamykają i lekko opadają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Drzwi ciężko sie zamykają i lekko opadają

Post autor: dogu18 » śr gru 19, 2007 14:08

Witam
jak w temacie mam golfa ('91 3d) jakiś czas i od początku mam problem z opadnietymi dzrwiami i zamykaniem :/
dzwi niemają luzów. ale zato odstają na dole z tyłu:/
jak skorygować te problemy??(głownie chodzi mi oto żęby można było je normalnie zamykać bo teraz to trzeba je konkretnie gruchnąc żeby zie zamkneły:/
a jak przy okazji dało by sie zniwelować te niespazowanie i opadanie to było by fajnie:)
dodam też że ten czpień w słupku b jma strasznie zjechany ten plastki jak go wymienić??
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2007 16:22 przez dogu18, łącznie zmieniany 1 raz.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » śr gru 19, 2007 14:55

spróbuj je wyregulować na ryglu który jest na słupku,luzujesz nakrętkę chyba klucz 15 i delikatnie pukając młotkiem ,przesuwasz nim góra dól ,wewnątrz-zewnątrz
ten rygiel można dokupić ,kosztuje zdaje się 5-6 zł ,w dobrym sklepie z częściami powinieneś go dostać
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2007 14:57 przez robertrog, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr gru 19, 2007 17:35

a jak zniwelować odstające dzwi??
a czy ten rygiel to moge całkiem wykrecić bo jak go poluzowałem to sie aozhowywał tak jakby z tyłu była jakaś nakrętka(boja sie że spadnie jak całkiem odkrece:/)
pozdro



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » śr gru 19, 2007 17:46

nakrętka z tyłu jest ,ale powinna być umieszczona w koszyku ,dzięki któremu nie spadnie ,ale niech wypowie się ktoś kto odkręcał rygiel ja tylko go luzowałem ,w pewnym stopniu spasowanie można wyregulować własnie tym ryglem ,a drzwi dlatego mogą opadać że ten rygiel jest za wysoko



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » śr gru 19, 2007 17:57

robertrog pisze:a drzwi dlatego mogą opadać że ten rygiel jest za wysoko
mi sie wydaje że wina leży gdzieś indziej:? bo jak zamkne drzwi to i tak te przetłoczenia idealnie sie niepokrywają:? ale spróbuje z tym ryglem poszukam i wymienie możę pomożę:)



pavwel1911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 12, 2007 19:34
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: pavwel1911 » śr gru 19, 2007 19:07

siemka, ja odkręcałem u siebie te rygielki. Za nimi są nakrętki w kształcie kwadrata. A regulować je to radziłbym odkręcić je tak aby odstawały troche od słupków bo zniszysz sobie lakier jak bedziesz stukał młotkiem. A to niespasowanie to nie wiem, ja usiebie w dośc niekonwencjonalny sposób prostowałem (tzn. deska miedzy drzwi i slupek i popchnęłem je pare razy) na razie jest dobrze.


Pavwel1911

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » śr gru 19, 2007 19:07

mi sie wydaje że wina leży gdzieś indziej:? bo jak zamkne drzwi to i tak te przetłoczenia idealnie sie niepokrywają:? ale spróbuje z tym ryglem poszukam i wymienie możę pomożę:)
a może jednak zawiasy mają luz szczególnie ten dolny , a jak nie to krzywy może być jeśli przetłoczenia nie pasują do siebie , jak od błotnika sprawa wygląda , czy wszystko jest dobrze


Obrazek

pavwel1911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 12, 2007 19:34
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: pavwel1911 » śr gru 19, 2007 19:09

A, i jeszcze zwruć uwage czy zamek trafia dobrze w środek tego rygielka(lekko przymykając drzwi) i jakby co to można po rygielki podłożyć jakąś podkładkę(najlepiej jak z jakiegos starego rygla.


Pavwel1911

Awatar użytkownika
Reporterek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: czw maja 31, 2007 00:26
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Reporterek » śr gru 19, 2007 19:20

dogu18 pisze:dodam też że ten czpień w słupku b jma strasznie zjechany ten plastki jak go wymienić??
pozdrawiam
Da się wymienić. Ten plastik odpowiada za to żeby zamek dobrze chwytał. Napewno ułatwi ci to zamykanie drzwi..
robertrog pisze:ten rygiel można dokupić ,kosztuje zdaje się 5-6 zł
Wczoraj kupowałem w Intercarsie za 2,20 sztuka :bigok:
pavwel1911 pisze:siemka, ja odkręcałem u siebie te rygielki. Za nimi są nakrętki w kształcie kwadrata.
Dodam moze tylko że nakrętki są zabezpieczone i nie spadną :) Też przeżywałem strach odkręcając to :goof: Ale pomyślałem że niemcy nie zrobili by takiej gafy i się nie pomyliłem :bajer:

Co do zawiasów.. najlepiej podjechać pod blacharza, niech poaptrzy.. Za poradę nic nie zapłacisz a myślę że blacharz najlepiej powie..

Ja też się wybieram niestety... :(



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » czw gru 20, 2007 10:39

ok:)
jak tylko mój "dostawca częcie" (znajomy mechanik) przyjedzie z urllopu to lece do niego po te rygielki:)
a potem szukam jakiegoś konkretnego blachaża w okolicy i jade do niego niech on to obejrzy:)

bo w końcu niema nic gorszego niż przyjechać w nocy do domu i musieć trzaskać drzwiami jak głupim żeby je zamknąć a w miezyczasie pobudzić cały dom:P

pozdrawiam i dzieki za porady



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » czw gru 20, 2007 13:32

Ja_Sha_Taan pisze:Odstające drzwi wyregulujesz przesunięciem rygla w stronę wnętrza samochodu, jednak drzwi będą się trudniej zamykać.
Kupując nowe rygle, z tym plastikiem na ryglu usuniesz problemy. Mam to samo w swoim samochodzie więc spokojnie, wymieniłem rygle i wszystko cycuś. Drzwi się pięknie zamykają i nie ruszają się jadąc po nierównościach :bigok:
dzieki:) za rade:)
dziś podobno wraca mój mechanik to podskocze żęby mi dostarczył te rygielki z inter cars'u to założe i zobacze czy pomogło:)
pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości