halogeny w golfie MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pp11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 22:05
Lokalizacja: wroclaw-radom
Kontakt:

halogeny w golfie MK3

Post autor: pp11 » czw lip 21, 2005 01:15

Czy ktos z kolegow moze mi podeslac instrukcje jak podlaczyc halogenyw mk3 1,9 tdi.
Kupilem halogeny mam wlacznik swiatel przystosowany do halogenow i tylnego przeciwmgielnego jednak niewiem jak przednie halogeny podlaczyc. Chcialbym to zrobic tak jak fabryka a nie w amatorski sposob. Dziekuje z gory za pomoc
pp11@wp.pl



Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » czw lip 21, 2005 10:21

sciagnij sobie servisowke jest dostepna na forum i tam masz caly schemat elektryki wszystko jest ladnie opisane



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » czw lip 21, 2005 15:17

zebys nie musial szukac :) http://hades.t15.ds.pwr.wroc.pl/~jagi/g ... icemk3.rar


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
pp11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 22:05
Lokalizacja: wroclaw-radom
Kontakt:

Post autor: pp11 » czw lip 21, 2005 20:54

Dzieki za info. Zassalem instrukcje jednak nie znam angielskiego. Gdyby ktos z kolegow mogl powiedziec mi na ktorej stronie jest ten schemat i jak sa oznaczone halogeny to powinienem sobie wtedy z tym poradzic.
Z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 21, 2005 21:01

Było o tym już. Sam pisałem bo podłączałem w swoim.
W skrócie: 1. Wkładasz nowy włącznik na miejsce starego - tu nic nie musisz z kablami kombinować bo są jakie trzeba.
2.na pasie przednim masz duży okrągły rozkręcany wielostyk. Do tego wielostyku dochodzi kabel od włącznika(koloru nie pamiętam). Niestety w wersjach bez halogenów miejsce na kabel od strony dalszej czyli od lewej jest zaślepione koreczkiem gumowym
Teraz masz kilka wyjść. Możesz kupić na niemieckim ebay odopowiedni przedłużacz z z pinem pasującym w miejsce tej gumki zaślepiajacej i wkładasz, a drugi kabel ma oczko do podłączenia do masy przy akumulatorze. Taki kabel ma wtyki do halogenów jak należy. Albo po prostu wpinasz się w kabel idący od włącznika i do masy i masz gotowe. Jedna uwaga: ten kabelek oryginalny jest cienki, warto więc użyć przekaźników dla większej mocy światła. Do halogenów podłączyłem na 2 małe wsówki i zalałem to silikonem. To nieeleganckie ale wystarczy, bo do wymiany żarówek nie musisz ich odpinać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » czw lip 21, 2005 22:15

pp11 pisze:Dzieki za info. Zassalem instrukcje jednak nie znam angielskiego. Gdyby ktos z kolegow mogl powiedziec mi na ktorej stronie jest ten schemat i jak sa oznaczone halogeny to powinienem sobie wtedy z tym poradzic.
Z gory dziekuje
strona 810, w prawym dolnym rogu masz zaznaczone jakos LEFT FOG LIGHT i RIGHT FOG LIGHT :pub:


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
pp11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 22:05
Lokalizacja: wroclaw-radom
Kontakt:

Post autor: pp11 » czw lip 21, 2005 22:37

Dzieki, znalazlem schemat ale na nim nie ma zadnego przekaznika.
Generalnie jest tak ze przelacznik wysterowuje przekaznik a potem z przekaznika idzie na halogeny. Cos mi sie zdaje ze w/g schematu ktory napisal mi Pawel Marek beda halogeny swiecic ale bedzie duzy spadek napiecia na nich.
Czy moze mi ktos powiedziec co to za cudo opisane na tym schemacie jako "brake fluid levelwarning switch"
Jedna koncowke halogenu podlaczam do masy a druga teoretycznie do tego punktu A218 (TYLKO GDZIE GO ZNAJDE)



Awatar użytkownika
dommarc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 14:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dommarc » czw lip 21, 2005 23:08

pp11 pisze: ... "brake fluid levelwarning switch"
z angielskiego wynika że to przełącznik ostrzegający o poziomie płynu hamulcowego


pozdrawiam Dominik

KUPIĘ:
- klapę tylną MK3 kombi najlepiej w kolorze LC3L

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lip 22, 2005 08:16

Tutaj masz opis ze zdjęciami

http://rydzu777.republika.pl/Pliki/halogeny.pdf

Co do opisu to będzie raczej mało pomocny bo jest po holendersku ale zdjęcia są chyba wymowne.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 22, 2005 20:38

Przeglądnąłem schemat w instrukcji naprawy do Golfa III i Vento i nie widać tam żadnego przekaźnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » pt lip 22, 2005 21:07

w mk3 swiatla nie sa na przkaznikach (niestety)


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 339 gości