Coś wali w zawieszeniu.....tylko co??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Coś wali w zawieszeniu.....tylko co??

Post autor: arielo87 » pn gru 17, 2007 23:21

Witam. :bigok:

Jestem szczęśliwym posiadaczem golfa mk1 1.6D z 80r. :smoke: i co następuje:
Podczas jazdy po rownej drodze,skręcania,przyspieszania,hamowania jest OK! Na nierównej drodze słychac dziwne stukanie (dosc glosne i jescze bardziej irytujące) problem dotyczy przedniego lewego koła. Sprawdzone na garbach-jak przejeżdżam lewą stroną to tłucze, po prawej jest spokój. Jestem po wymianie wszystkiego co sie dało, oprócz przegubu(lewego). Po ściągnięciu koła nie widac niczego podejżanego i żadne łącze nie jest luźne :grrr: . A teraz puenta: wystarczy delikatnie nacisnąc hamulec i niezaleznie od wertepów - cisza...

Jest tak od czasu jak nim jeżdże czyli jakies 3 miesiące.

Help!!!
pozdrawiam :okej:



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » wt gru 18, 2007 23:34

Jeśli po zahamowaniu jest dobrze, to mogą być luźne klocki. Sprawdź czy są założone sprężyny dociskające klocki, a jeśli są to mogą być juz zużyte i nie dociskają jak trzeba.



Awatar użytkownika
Szkucior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw cze 07, 2007 09:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Szkucior » wt gru 18, 2007 23:50

Witaj! A wymieniłeś także tulejki wahacza? Miałem identyczną sytuację....



Awatar użytkownika
arielo87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 28, 2007 16:01
Lokalizacja: Iwięcino/Koszalin
Kontakt:

Post autor: arielo87 » śr gru 19, 2007 00:19

Jozef pisze:Jeśli po zahamowaniu jest dobrze, to mogą być luźne klocki. Sprawdź czy są założone sprężyny dociskające klocki, a jeśli są to mogą być juz zużyte i nie dociskają jak trzeba.
wylgadalo to tak, ze owej sprezyny w lewym kole nie bylo wcale, wiec dla sprawdzenia sciagnalem z prawego kola i zalozylem na lewa strone. Jakby mniej tłucze...ale zaloze nowe i zobacze

[ Dodano: 18 Gru 2007 23:46 ]
Szkucior pisze:Witaj! A wymieniłeś także tulejki wahacza? Miałem identyczną sytuację....
Obie tuleje(metalowo-gumowa i ta gumowa)sa nowe, swozen wahacza tez po obu stronach.

Na razie zajże w hamulce, przy okazji sprawdze czy tetuleje nie mają luzów. Dam znac jak problem zniknie.
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości