Problem ze światłami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Problem ze światłami

Post autor: bboy » wt gru 18, 2007 11:20

Witam mam drobny problem z elektryką. Jak nacisnę hamulec, zaświecają mi się normalnie światła stop i na desce rozdzielczej jarzy mi się kontrolka świateł przeciwmgielnych, nie sprawdzałem czy światło się świeci. Jak mam wciśnięty hamulec, kontrolka się świeci, włączę na chwile przeciwmgielne i wyłączę to kontrolka gaśnie. Na pewno jest gdzieś zwarcie, tylko gdzie. Ma ktoś pomysł od czego powinienem zacząć. Dodam że przebywam w Anglii i raczej nie mam ochoty jechać do elektryka i płacić około 40 funtów za roboczogodzinę osobą, którym się nie chce pracować i mogą usterki szukać tydz bo im to na rękę - roboczogodziny lecą.

Z góry dzięki za wszelkie porady



Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » wt gru 18, 2007 11:22

sprawdz czy swiatła przeciw mgielne też sie swiec jak tak to pewnie zwarcie w tylnich lampach



Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » wt gru 18, 2007 12:26

Mam podobnie. U mnie wina leży w okolicach wtyczki wkładu lampy. Zwarcie lub chwilowy brak masy, bo choinka się czasem robi.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt gru 18, 2007 14:21

Miałem identyczną sytuacje w tylnej lampie, choinka, brak połowy stopu, pozycji czy p/mgielnych... Rozebrałem tylną lampę i zauważyłem zawilgocenie na płytce i przy kostce.
Wszystko wyczyściłem posmarowałem wazelinką, płytkę zawiozłem do kumpla, który przejrzał ją i poprawił jakąś tam ścieżkę (niepamiętam piajany byłem), i wszystko gra...


Dziki

kasztan89

Post autor: kasztan89 » wt gru 18, 2007 16:07

mialem podobnie w innym VW...
była to wina braku masy :)
wina lezala w kostkach :)
wyczycilem + WD40 :) i śmiga.



bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bboy » wt gru 18, 2007 20:42

Teraz byłem sprawdzić i jak na złość jak naciskam hamulec to kontrolka przeciwmgielnych się nie chce świecić, ale jak naciskam hamulec to prawy stop nie świeci, i jak włączam przeciwmgielne to prawa lampa nie świeci, także już wiem co jest grane. Dzięki bardzo za rady.

[ Dodano: 19 Gru 2007 17:44 ]
zabrałem się za te tylne lampy, rozebrałem obie i znalazłem usterkę. W prawje lampie styki na wtyczce na płytce i na kablu są tak jakby zardzewiałe, próbowałem to jakoś tak podłączyć i sobie wykończyłem akuś, musiałem lecieć do sklepu po prostownik i teraz się ładuje, ale światła wszystkie chwilowo działały, przyczynę znalazłem tylko teraz pytanie: czym wyczyścić te styki?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw gru 20, 2007 09:36

bboy pisze:czym wyczyścić te styki?
Jest do tego specjalny preparat konserwująco - czyszczący, dostaniesz w każdym sklepie elektrycznym, niestety nazwy nie pamiętam.
Czyli wyszło dokładnie tak jak w moim, wpierw wilgoć potem rdza...


Dziki

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bboy » czw gru 20, 2007 13:00

Dzięki wszystkim za rady, ale już więcej się za elektrykę zabierać nie będę, auto uziemione, zwarcie totalne nie chce kręcić alternatorem, kierunkowskazy zapie.... jak lamki na choince, pozostaje elektryk na razie laweta - 30 funtów, elektryk pewnie z 40 funtów za godz ](*,) po co ja się za to zabierałem, chciałem zaoszczędzić no to mam ](*,)



Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » czw gru 20, 2007 13:19

Ja nie wiem czemy Wy czyscicie styki elektryczne WD 40. Moze jeszcze maslem je przesmarowac... :crazy:

Do czyszczenia stykow elektrycznych zasniedzialych trzeba uzyc np czerwonego Kontaktu 60 ktory jest do tego przeznaczony a nie jakis smar konserwujacy wd40


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images31.fotosik.pl/69/302f529b1ebdbb66.jpg[/img][/url]

bboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 17, 2007 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bboy » czw gru 20, 2007 13:50

a kto powiedział że ja wd-40 czyściłem, po prostu nożem zeskrobałem rdzę, ale jak ruszałem tą wtyczką to mi się poważne zwarcie zrobiło i mogło stopić izolacje kabli i gdzieś teraz cały czas jest zwarcie. A miałem w sobotę jechać do Polski ](*,) a robić to musiałem bo czasami było czuć zapach z kabelków, no i dorobiłem ](*,)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości