opuszczone drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bling_bling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2005 23:47
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

opuszczone drzwi

Post autor: bling_bling » pn gru 17, 2007 23:59

Witam,
1) Czy istnieje mozliwośc wyregulowania drzwi na wysokość ?? gdy zamykam drzwi narożnik przyciera o słupek i zdziera mi lakier.

2) czy w bagażniku w golf IV jest gdzies światełko ?? golf IV 3 dr.
Pozdrawiam


Patryk

tekken82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 20:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: tekken82 » wt gru 18, 2007 00:15

ja mam światełko w takim samym golfie a z drzwiami mam tez problem wiatr porwał mi je i wygiął zawiasy - ponoć tylko blacharz pomoże w takiej sytuacji - czy to prawda - czy może idzie je samemu jakoś naciągnąć (jak się je zamyka trochę cha czą o mechanizm zamka - po lekkim uniesieniu bez problemu sie zamykają.

pozdrawiam i dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » wt gru 18, 2007 00:39

bling_bling pisze:Czy istnieje mozliwośc wyregulowania drzwi na wysokość ?? gdy zamykam drzwi narożnik przyciera o słupek i zdziera mi lakier.
A czy przypadkiem to opuszczonie drzwi nie jest spowodowane wada w gornym zawiasie- tj. odreceniem sie nakretki blokujacej z dolu ?
Ja tak mialem i musialem wymienic caly zawias.
Ponoc to wada VW- w fabryce dokrecaja ta nakretne na polakierowanym zawiasie i pozniej ona puszcza i sie odkreca...

Jesli chodzi o regulacje to mozna to zrobic po poluzowaniu zawiasu od srodka samochodu.
mozna to zrobic niedemontujac tapicerki (lub tylko jej czesc).
Ja to zrobilem, (tzn wymienialem caly zawias) i cala operacja trwala jakies 2 godziny.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » wt gru 18, 2007 00:40

1) Da się wyregulować. Potrzebujesz do tego dobre klucze, z którymi podejdziesz do zawiasów. Musisz też odkręcić nadkole (tamtędy łatwiej sie dostać :) ) Poluzować delikatnie śrubeczki, i pukać (czasem walić) w górny zawias. Poproś też o pomoc kolege, który Ci te drzwi podtrzyma :)

2)Z prawej strony na boczku


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » wt gru 18, 2007 00:46

Niemiec pisze:Musisz też odkręcić nadkole (tamtędy łatwiej sie dostać )
Nie wiem jak ty chcesz przez zdjete nadkole dostac sie do tych zawiasow...
Zdejmowalem cale drzwi i jakos mi to niepasuje...
Chyba ze myslisz, o dolnym zawiasie...bo na jego temat to nie wiem

Tu link do mojego postu w sprawie opuszczonych drzwi:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=77415

Ja musialem wymienic caly zawias, ale moze w twoim przypadku wystarczy tylko poluzowac srube od srodka i przesuinac zawias. Sprawdz czy ta nakretka blokujaca sie nie odkrecila (porównaj jak to wyglada zinnymi zawiasami)
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 01:09 przez jarorlit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » wt gru 18, 2007 01:09

jarorlit juz nie pamiętam o który zawias chodziło, ale jak kumpel mi regulował, to zdejmowałem też i nadkole, i tamtędy kręcił. Akurat nie widziałem dokładnie, bo byłem zajęty trzymaniem drzwi :)
Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, i uważać żeby niczego nie porysować i nie poobijać :)


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » wt gru 18, 2007 01:13

Ok, w porzadku, moze zdejmowal nadkole w innym celu :-)
ale jesli trzeba poluzowac gorny zawias (w celu podniesienia drzwi) to sruba jest dostepna z kabiny, tuz za skrzynka bezpiecznikowa. tylko trzeba do tego nasadke gwiazdkowa (spline) i dluga przedluzke do klucza nasadowego... Sruba jest ukryta w otworze karoseri.
Wiem bo sam to robilem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości