Jaką śrenidcę powinna mieć rura wydechowa w RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Jaką śrenidcę powinna mieć rura wydechowa w RP

Post autor: sle » ndz gru 16, 2007 17:09

Ostatnio miałem okazję wsunąć się pod mojego Golfa i zmierzyłem średnice rury wydechowej i i innych rur. Chodzi o tą rurę łączącą katalizator i pierwszy tłumik. Jej średnica zewnętrzna wynosi 45mm, inne elementy maja po 50mm. Czy dobrze przypuszczam, że ona jest za mała czy jednak wszystko jest OK. Jaką średnicę powinien mieć wydech w moim golfie bo zwątpiłem...
Czy jeśli ta rura jest od mniejszego silnika i jednak za mała to czy może to mieć na tyle duży wpływ, że np prędkość max mam pod 140 z wiatrem, a przyspieszenie po 100 praktycznie symboliczne? Jak myślicie?

Przy okazji może ktoś coś zasugeruje co może być jeszcze nie tak bo zauważyłem również, że strzela mi z wydechu (tak pyrka) jak puszczam pedał gazu i silnik schodzi z obrotów. Do kompletu żeby nie było tak pięknie to obroty na wolnych są nierówne, potrafi zgasnąć jak np dojedzie się do skrzyżowania i wciśnie sprzęgło.

Auto tak jak w profilu...


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 16, 2007 18:15

strzelanie w wydech moze byc przyczyna zle ustawionego zaplonu.co do gasniecia auta masz na tym forum taaaka lakture ze ci na tydzien czytania starczy.tylko na ten tamat masz conajmniej 100 postow(silnik rp)na poczatek sciagnij kleme plusowa na noc.



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » ndz gru 16, 2007 19:15

piotr2 pisze:strzelanie w wydech moze byc przyczyna zle ustawionego zaplonu.co do gasniecia auta masz na tym forum taaaka lakture ze ci na tydzien czytania starczy.tylko na ten tamat masz conajmniej 100 postow(silnik rp)na poczatek sciagnij kleme plusowa na noc.
wiem, że jest sporo postów na temat gaśnięcia bo już o tym szukałem wczesniej

jednak moje główne pytanie tutaj tyczy się wydechu :bajer:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 16, 2007 19:19

ja tez w rp mialem 45,pamietam bo mierzylem sowmiarka bo byly 2 rodzaje tlumikow.kiedys niechcialo mi sie wymieniac to toczylem "redukcje "z rury stalowej.

[ Dodano: Nie Gru 16, 2007 18:20 ]
tez mam 45 bo jeszcze mam rp :)



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn gru 17, 2007 12:16

no ok... miałeś/masz 45mm ale czy tak fabryka robi? Że inne rury mają po 50mm, a rura wydechowa ma 45mm? :?


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 390 gości