Wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MICHAL123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 20:44
Lokalizacja: Elbląg

Wycieraczka

Post autor: MICHAL123 » ndz gru 16, 2007 15:03

Witam,
Od jakiegoś czasu wycieraczka strasznie mi skrzypi. Wygląda to tak na początku po włączeniu (mowa o przednije wycieraczce) kilkanaście obrotów chodzi cichutko a potem kilka obrotów strasznie skrzypi i potem znów. W czym problem? I jeszcze jdno pytanko takie dziwne trochę. Dlaczego niektóre golfy mają czarny emblemat VW na grilu a inne srebrny?Czy to oznaczenie wersji czy po prostu powłoka się starła?



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz gru 16, 2007 15:32

Jesli odgłos skrzypienia wydobywa sie z okolic mechanizmu wycieraczek to nalezy zdjąc plastik z podszybia i nasmarowac wszystko. Co do znaczka VW to raczej srebrny był standarwowo jesli jest czarny to prawdopodobnie właściciel autka tak sobie pomalował.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » czw sty 24, 2008 23:34

Miałem też ten sam problem. Najpierw myślałem że to pióra - po wymianie nadal piszczy. Rozebrałem podszybie wyjąłem mechanizm i przesmarowałem wszystkie ruchome połączenia - po zamontowaniu nadal skrzypi. W końcu ponownie wymontowałem cały mechanizm i wyjąłem silniczek. Po zdjęciu jego obudowy wysypała się rdza!!. Wyczyściłem, przesmarowałem, wysuszyłem i po zamontowaniu jest OK.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 24, 2008 23:41

chodzi ci o skrzypienie piór na szybie czy w mechaniźmie?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kkasper
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 10:53
Lokalizacja: SB
Kontakt:

Post autor: kkasper » pt sty 25, 2008 13:09

Mi skrzypiało w mechaniźmie, a konkretnie w silniczku.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości