LOODZIE POMOCY!!!!!!! 86 godzin do wyjazdu.Gofer sie gotuje!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

LOODZIE POMOCY!!!!!!! 86 godzin do wyjazdu.Gofer sie gotuje!

Post autor: hanti » śr lip 20, 2005 18:14

Czołem .
Wszystko zaczęło sie od wymiany skrzynki biegów na 020H (5.) zaczęło mi sie wszystko sypać (przegób, linka od sprzęgła, instalacja radia i centralny w jednych drzwiach a na dokładkę przegób i hamulce tył) wszystkie usterki naprawione ale pojawiła sie nowa GOFER SIE GOTUJE!!!!!!!
wskaźnik dochodził do prawej skrajnej krechy
ja rozumiem ze przy 140-150 km/h ma prawo bo tak się czasami działo ale nie przy 90-120 km/h.
przeczyściłem cały układ i w małej rurce ze zbiorniczka wyrównawczego był jakiś syf, który ledwo wyciągłem.
teraz jest troszkę lepiej ale nie jest to co być powinno. Co zrobić aby sie nie grzał???????
w sobotę mam do przejechania ponad 1000km w jedną stronkę
z góry dzięki za pomoc - to bardzo pilne
[/b]



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » śr lip 20, 2005 18:29

Sprawdź termostart, może się nie otwiera i dlatego się gotuje. Jeżeli to będzie właśnie termostat to wymień go lub wyciagnij i jeździć na ten czas bez niego.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr lip 20, 2005 18:33

no musiałbym sprawdzić ale termostat ma dopiero 4 miechy :( i jest tam ciężki dostęp
ale THX.



osama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2005 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: osama » śr lip 20, 2005 20:44

Zrób prosty test. Pojeździj z ogrzewaniem włączonum na full, jak isę nie zagotuje, to znaczy, że termostat do wymiany. Powodzenia i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » śr lip 20, 2005 20:52

a i może masz układ zapowietrzony??zagrzej silnik i włącz ogrzewanie w aucie tylko nie jeździj.Jak włączy się termostat to jest OK.zobacz na zegarze ile pokazuje.Jeżeli powyżej temp. jak miałeś wcześniej ,to wymiana termostatu,albo masz zapchany układ,wtedy to tylko spuszczenie płynu ,przepłukanie układu i wlanie nowego



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » śr lip 20, 2005 21:41

Pierwsze to termostat. Jak nagrzejesz silnik do temperatury 100C wyjdz z samochodu i sprawdz dolny waz od chlodnicy. Jesli jestr zimny to padl termostat. Jesli goracy to szukamy dalej. Sprawdz czy zalancza sie wentylator, czy dziala podpiety na krotko, byc moze masz problem z włącznikiem wentylatora (25zl). Sprawdz czy uklad sie nie zapowietrza. Zobacz czy w zbiorniczku wyrownawczym od chlodnicy nie ma pecherzykow oleju. Jesli sa to masz walnieta uszczelke pod glowica ( oby nie, bo wymiana zajmie troche czasu). Osobiscie stawiam na termostat. Moj byl oryginalny a chodzil az 2 miesiace wiec warto sprawdzic. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » śr lip 20, 2005 21:56

no ja tez stawiam na termostat,a to tak czesto jest ze jak sie zaczyna cos sypac a tzreba gdzies jechac to jedno za drugim jak na zlosc,ale to wlasnie sie nazywa zlosliwosc rzeczy martwych...powodzonka...


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr lip 20, 2005 22:12

narazie dzięki chłopaki . Po przeczyszczeniu odpowietrzenia chłodnicy jest poprawa. po mieście nawet nie włączył się mi wiatrak :) jutro rao jade zrobić mu mały teścik tzn. jak zachowa sie przy 120km/h na dystansie 100 km.
może jak sie nie zagotuje to będzie ok. a na dodatek wszystkiego zaczęło mi szumieć łożysko z tyłu, ale sie piasta nie nagrzewa.
POZDRO!!

[ Dodano: Pią Lip 22, 2005 21:16 ]
już jest wszystko ok.

wszystko wskazywało na to że termostat nie otwierał sie do końca.
więc co było zrobić po prostu musiałem chwilowo zlikwidować termostat jaki tego efekt przy 130km/h temperatura jest taka jak należy


THX 4 @LL !!!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości