Wzbudzanie alternatora.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wzbudzanie alternatora.

Post autor: tursky » śr gru 12, 2007 20:20

Mam problem. Moj golf juz pare razy byl u elektryka bo jest problem z ladowaniem. Nowy regulator + szczotki, nowe diody, nowy aku, przeczyszczone wszystkie styki i po wyjezdzie z warsztatu laduje 14,32 V, kiedy dojade do domu (ok 13 km) jest ok 10 czasami 11 V. Odstawilem jeszcze raz do elektryka i mowil ze to moze byc jakies wzbudzanie alternatora od licznika, mowil o jakiejs diodzie. O co mu chodzilo???? Poradzcie ludzie cos :( Macie jeszcze jakies koncepcje?
Prosilbym bardzo o rade bo wiecie jak to jest, nie ma pradu nie ma zycia :(
Ostatnio zmieniony śr gru 12, 2007 21:11 przez tursky, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » śr gru 12, 2007 23:50

Troche o tym było na forum.... chodzi o układ w liczniku który potrafi nieźle namieszać... (brak ładowania lub czasowe zanikanie) o same wzbudzenie alternatora odpowiedzialna jest dioda w alternatorze z tego co wiem. Najlepiej sprawdzić to podmieniając licznik... jak masz od kogo pożyczyć....



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » czw gru 13, 2007 16:42

tak mi sie wlasnie wydaje ze to moze byc to. Jak mu sie cos odmieni to laduje ale czesciej bywa ze nie. Myslicie ze elektryk sobie z tym poradzi?


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw gru 13, 2007 16:52

do wzbudzenia są trzy diody

[ Dodano: 13 Gru 2007 15:54 ]
ale jak byś miał uszkodzoną diode to problem był by odrazu , a nie po jakimś czasie

[ Dodano: 13 Gru 2007 15:58 ]
jak nie sprawdzisz czy po nagrzaniu sie altka nie dostaje przebicia albo twornik albo stojan to nic nie zrobisz



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » sob gru 15, 2007 07:28

tursky na początek sprawdz zasilanie które przychodzi na wzbudzenie alternatora. Jest to +12V które dochodzi do altenatora cienkim niebieskim przewodem. Zazwyczaj jest on spięty razem z głównym przewodem zasilającym rozrusznik i w okolicy klemy "+"jest łączony na wsuwkę. Sprawdz to połączenie. A czy podczas jazdy zapala ci się lampka od ładowania? Tu masz schemat poglądowy:
Obrazek


VWpower Golf

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob gru 15, 2007 08:13

tursky pisze:mowil ze to moze byc jakies wzbudzanie alternatora od licznika, mowil o jakiejs diodzie. O co mu chodzilo?
Prawdopodobnie ma rację. Mam podobny problem. Ładowanie zaczyna się dopiero przy ok 2000obr/min. Napięcie zmierzone na kablu wzbudzenia ok 2.2V. Po przyłożeniu do tego kabla nap. 12V, zaczyna ładować na wolnych obrotach.
Po zamianie licznika na inny, ładuje od ok 1000obr. Więc gdzieś tutaj jest problem. Może (podobno) być to kwestia połączeń (zabrudzone).



hasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lut 19, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: hasiek » ndz gru 16, 2007 01:10

Pierwsze napięcie wzbudzające alternator jest brane z lampki kontrolnej ładowania. Przez żarówkę tej lampki płynie pewien prąd który jest wystarczający by odpowiednio wcześnie wzbudzić alternator. W VW zamiast żarówki w liczniku jest dioda LED prąd przez nią płynący jest zbyt mały dlatego jeśli dobrze pamiętam w liczniku jest rezystor odpowiedzialny za dostarczenie prądu wzbudzenia.



miljack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 22, 2007 00:46
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: miljack » ndz gru 23, 2007 02:33

czy dobrze rozumiem ze bez licznika nie będzie mi ładować?? Bo musiałem wyciągnąć licznik i bez wskazań bym sobie poradził ale alternator przestał ładować ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 247 gości