Opadające szyby...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MUSIEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw gru 13, 2007 19:17
Lokalizacja: POLSKA

Opadające szyby...

Post autor: MUSIEK » czw gru 13, 2007 19:36

Witam wszystkich. Kupiłem niedawno VW bora 2000r i już po tygodniu pojawił się problem. Mianowicie po wyjsciu z samochodu i zamknięciu drzwi z pilota, po chwili same się otwierają i wszystkie 4 szyby otwierają się całkowicie na dół. Szok jest tym większy dla mnie, że nawet w czasie jazdy gdy rygle od drzwi są otwarte to centralny zamek próbuje je otworzyć i włączają sie świtała awaryjne jedno mrugniecie. Dzieje się tak nawet po wyjsciu z auta na parkingu gdy stoje obok (ze strachu) a zamki są otwarte, wtedy próbuje otworzyć i szyby w dół. Pomocy bo będe spał w samochodzie :)



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw gru 13, 2007 19:43

masz auto alarm ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 13, 2007 19:43

Pewnie nawalił dokładany alarm, jeśli masz takowy a nie siedzisz jeszcze w temacie tego auta to podjedź do dowolnego montażysty alarmów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MUSIEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw gru 13, 2007 19:17
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: MUSIEK » czw gru 13, 2007 19:48

alarm mam. Najprawdopodobniej jest to fabryczny. Po zamknieciu sie od środka z kluczyka i po chwili w próbie odpalenia włącza sie alarm z klaksonu.



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw gru 13, 2007 19:50

w domu nie zrobisz musisz zajechac do serwisu ale jestem pewien ze alarm

Pozdrawiam



MUSIEK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw gru 13, 2007 19:17
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: MUSIEK » czw gru 13, 2007 20:13

Czy może wiesz, czy wystarczy alarm odłączyć czy też ten czujnik co jest w drzwiach od kierowcy będzie także trzeba odłączyć?

[ Dodano: 24 Gru 2007 00:30 ]
JUż mam zrobione. Przyczyną opdających szyb był mikrostyk w klapie bagażnika. Po ściągnięciu tylnego boczku z klapy znajduje się pn na zamku (wkładce co wychodzi w logo VW). Podpięty jest brązową wtyczką. Rozmawiałem z elektrykiem i UWAGA !!! takie same przypadki występują gdy padnie któryś z modułów w drzwiach. Są 4 moduły w każdych drzwiach osobno, ale tylko dwa od kierowcy i od pasażera są odpowiedzialne za takie brojenie, ponieważ te dwa sterują tylnymi drzwiami a klapa to inna bajka. Można to w prosty sposób zdiagnozować . Ściągnąć boczki z drzwi od kierowcy i pasażera i po kolei odłączyć najpierw jeden moduł i sprawdzić czy dalej szybki opadają jak tak to podłączyć go spowrotem i odłączyć następny. Jeżeli dalej opadają to połączyć moduł od pasażera i odłączyć w tylnej klapie mikrosty. W serwisie mikrostyk kosztuje 103 zł. I to wszystko ! :)
Moduł w drzwiach to duża czarna kostka podłączana coś w typie złącza EURO jak w telewizorach ;) Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości