Lewe lusterko dziwne zachowanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vc20ne

Lewe lusterko dziwne zachowanie

Post autor: vc20ne » śr gru 12, 2007 23:00

Witam

Ostatnio zrobiło mi się coś takiego (chyba po uderzeniu w lusterko jak przechodziłem obok samochodu ale nie jestem pewien czy to miało wpływ): otóż jak wcisnę ustawianie lusterka prawego to wszystko jest OK ale jak wcisnę ustawianie lewego to ustawia mi się prawe i słychać również że lewe coś bzyczy (silniczki brzęczą ale szkło się nie rusza). Czy ktoś miał coś takiego? Dodam że mam ten stary przycisk do ustawiania lusterek. Ewentualnie czy ktoś z okolic Wawy mialby pożyczyć na minutkę taki przełącznik celem sprawdzenie czy to jest wina mojego czy raczej należy szukać usterki w innym miejscu. przycisk rozbierałem i raczej jest OK, tym bardziej że tam nie ma co się popsuć, kilka rezystorów i styki.
Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » śr gru 12, 2007 23:30

U mnie jest podobnie tylko, że wtedy i to drugie też się porusza, myślałem, że tak to ma być.



vc20ne

Post autor: vc20ne » śr gru 12, 2007 23:40

To chyba masz podobną usterkę bo napewno jak regulujesz lewe to prawe nie może się ruszać i odwrotnie. Też masz może ten stary przycisk do lusterek? Ten z przełącznikiem R L i okrągłym dużym przyciskiem do ustawiania położenia w czterech kierunkach?



Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » czw gru 13, 2007 15:51

vc20ne pisze:To chyba masz podobną usterkę bo napewno jak regulujesz lewe to prawe nie może się ruszać i odwrotnie. Też masz może ten stary przycisk do lusterek? Ten z przełącznikiem R L i okrągłym dużym przyciskiem do ustawiania położenia w czterech kierunkach?
No jednak to nie usterka- tak mi się wydawało już mi starczy przygód z IV teraz trzeba trochę pojeździć. A przycisk właśnie taki mam jak piszesz( tylko że z passata-pośrodku jest znaczek ogrzewania).



fishem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 11, 2007 21:08
Lokalizacja: Jasieniec k/Grójca

Post autor: fishem » czw gru 13, 2007 16:34

Z tego co się orientuję, to tak ma być. Po ustawieniu lusterek lewego i prawego, w momencie gdy zmieniamy ustawienie lewego analogicznie ustawia się prawe, np. gdy zbliżamy lewe, prawe też się zbliża. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że gdy ustawimy jedno, drugie już jest w prawidłowym ustawieniu.

Pozdrawiam,
Marcin.



Awatar użytkownika
Skulek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 02:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Skulek » czw gru 13, 2007 17:13

Ooo Nawet nie wiedziałem te ta opcja jest specjalnie... Myślałem ze coś sie zepsuło.. Bo nawet VAG pokazywał błąd podgrzewania lusterek (Passat B5)


...

Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » czw gru 13, 2007 18:56

dobrze że trafiłem na ten temacik... właśnie miałem się któregoś dnia zabierać za rozbieranie lusterek i szukanie przyczyny tego "wynalazku" :)

No ale u mnie jeszcze nie działa podgrzewanie.... więc chyba musze rozebrać...


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

vc20ne

Post autor: vc20ne » czw gru 13, 2007 20:54

to trochę dziwne bo chyba na początku tego nie miałem. czyli reasumując powinno być tak że:
- jak reguluje lewe to automatycznie ustawia się też prawe,
- jak reguluje prawe to lewe nawet nie drgnie.
czy tak?



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » czw gru 13, 2007 21:29

vc20ne pisze: - jak reguluje lewe to automatycznie ustawia się też prawe,
- jak reguluje prawe to lewe nawet nie drgnie.
czy tak?
u mnie dokładnie tak jest


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

vc20ne

Post autor: vc20ne » czw gru 13, 2007 22:05

jednak coś mam zwalone w tym lusterku bo silniczek brzęczy a lusterko się nie rusza ( no może czasami lekko się poruszy i to wszystko), dodatkowo nie ma podgrzewania a wcześniej było no i wydaje mi się że coś za lekko daje się je (szkło) ustawić ręką - prawe ciężej się reguluje ręką. zastanawia mnie jeszcze czemu w instrukcji obsługi nie piszą że przy regulacji lewego również ustawia się prawe. chcę wyjąć wkład ale boję się że pęknie, czy trzeba zdecydowanie szarpnąć żeby wyszło?

[ Dodano: 13 Gru 2007 21:08 ]
fishem, witam kolegę. mieszkam całkiem niedaleko- Chynów



Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » czw gru 13, 2007 22:44

Ja postępowałem według tego: http://www.vw-passat.pl/index.php?optio ... 0&Itemid=9



vc20ne

Post autor: vc20ne » czw gru 13, 2007 22:57

spróbuję - może nie połamię szkła



greg

Post autor: greg » czw gru 13, 2007 23:46

Niemiec pisze:u mnie jeszcze nie działa podgrzewanie.... więc chyba muszę rozebrać
a pokrętło masz ustawione na co? na 0 czy też grzanie czy na jedno z lusterek to raz a dwa to włączasz grzanie tylnej szyby i oba nie grzeją?



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » pt gru 14, 2007 16:02

greg pisze:a pokrętło masz ustawione na co? na 0 czy też grzanie czy na jedno z lusterek to raz a dwa to włączasz grzanie tylnej szyby i oba nie grzeją?
Nie mam pokrętła :) Mam dwa przyciksi (L) i (P), a jak włączam grzanie tylnej szyby, to ona grzeje, ale lustra nie :(


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości