Piasty przeguby łożyska VR6, GTI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Piasty przeguby łożyska VR6, GTI

Post autor: tomtat » czw gru 13, 2007 13:47

Witam
Pytanie głównie kieruję do użytkowników VR6 ABF 2E lub innych znających temat.

Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam ostro wybijać przegub z piasty ?? Tak wiem, że zwykle wychodzi ręką ewentualnie po lekkim puknięciu. Niestety u mnie tak nie jest. Nawet ostre walenie młotkiem nie pomaga, daje rade z ledwością ściągacz do łożysk, który powoli go wypycha, ale trzeba krecic z dużą siłą. Zakładanie wygląda tak, że wkłada sie go trochę bo dalej nie wchodzi sam, a później na maksa dokreca śrubą i on włazi. Wszystko było by ok tyle że w tym momencie rozjeżdża mi sie łożysko w środku i dostaje luzu :/ Główną przyczyną są rowki na przegubie i w piaście. Na przegubie mam normalne proste rowki, a w piaście są stożkowe, na początku są szerokie i przegub sobie trochę wchodzi, a później zawężają się i klinuje się. Piasta wygląda na oryginał, zresztą było oryginalne łożysko. Mam tez inna piastę która zakupiłem przy okazji kupowania zwrotnicy(moja była krzywa) i ona ma normalne proste rowki. Dorobiłem sobie teorie że na początku produkcji były proste a na końcu stożkowe. Jednak w żadnym katalogu, w etce tez, przeguby i piasty nie różnią sie.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem ?? Może w jakimś innym modelu są stożkowe rowki. Może mam piasty, albo całe zwrotnice z innego. Sam juz nie wiem.
Dzięki z góry za jakies odpowiedzi
Pozdrawiam



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw gru 13, 2007 14:14

W katalogu Hans Pries przynajmniej na rysunku piasta ma stożkowe zęby ,na przegubie też wyglądaja na stożkowe ale to tylko rysunek i dość niedokładny



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw gru 13, 2007 14:18

tomtat pisze:Główną przyczyną są rowki na przegubie i w piaście. Na przegubie mam normalne proste rowki, a w piaście są stożkowe,
masz odpowiedz, zęby i wpusty muszą być jednakowe - musisz wymienić piastę lub przegub na pasujący
Ostatnio zmieniony czw gru 13, 2007 14:19 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

tomtat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 17:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: tomtat » czw gru 13, 2007 14:37

robertrog pisze:W katalogu Hans Pries przynajmniej na rysunku piasta ma stożkowe zęby ,na przegubie też wyglądaja na stożkowe ale to tylko rysunek i dość niedokładny
To ja wiem, one inaczej sa stożkowe. Nie na wysokość tylko na szerokosc. Przy wejsciu przegubu zeby sa weższe a przy wyjsciu tam gdzie śruba szersze.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw gru 13, 2007 14:52

Chyba jedynym rozwiązaniem to iść do sklepu i porównać nową piastę i przegub ,żeby nie to że przegub ma jeszcze cześć gwintowaną można by obstawiać że przegub jest na końcu rozklepany



Awatar użytkownika
beeu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 11, 2005 06:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: beeu » pt gru 14, 2007 22:46

Przegub zeby ma proste do tego porownywane byly inne przeguby. Ogolnie chodzi o to ze na piascie wieloklin wyklada jakby na koncu tak ok 1/3 dlugosci byl rozklepany tyle ze wyglada jak oryginal. Do tego u goscia z uzywanymi czesciami natrafilismy na druga taka sama piaste z takim samym motywem, przegub od tylu piasty wchodzi na 2/3 wieloklina i dalej niechce a z drugiej strony nie wejdzie. Koles kupe lat sprzedaje czesci do vw i sam byl zaskoczony. Mial ktos z was doczynienia z takim przypadkniem?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości