trzęsie się jak głupi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

trzęsie się jak głupi

Post autor: ryba2 » śr gru 12, 2007 21:55

mam problem ze skaczącymi obrotami jak jest zimny to masakra raz niskie raz wysokie obroty i w końcu gaśnie ale jak się rozgrzeje to już jakoś chodzi ale jak się zatrzymam na skrzyżowaniu to zaczyna się telepać i skacze maska i deska tak jak by miał mi silnik wyskoczyć nie wiem czym to jest spowodowane tyle że kiedyś jak go kupiłem to chodził dobrze i nie skakał na obrotach ale i tak jak stawałem to się tak trząsł i skakała maska co to może być??



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » śr gru 12, 2007 23:10

A może by tak troce więcej informacji na temat silnika? jaka pojemność, gaźnik, wtrysk a najlepiej oznaczenie silnika.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » śr gru 12, 2007 23:32

mi tak sie trzesł jak byl zimny bo komp połapał błedy z kompa gazowego i zresetowalem kompa (odlaczajac kleme tak na 30 min pozniej zapalajac na beznynie i czekajac az sie nagrzeje do wlaczenia wentylatora) no i powiedzmy dalo efekty na tydzien pozniej to samo okazalo sie ze trzeba kompa gazowego dobrze ustawic i dopiero wtedy sie poprawilo zrobilem reset kompa benzynowego i bylo ok. Nie wiem jaki masz silnik i czy masz gazownie...i czy to moze byc to a jak z poduszkami pod silnikiem u Ciebie?? :helm:



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw gru 13, 2007 10:26

silnik mam 1.8 na wielo wtrysku wielo punktowym w bęzynie niestety nie mam gazu :/



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw gru 13, 2007 12:05

przyczyn może być wiele. jedna z nich walnięte świece lub kable palec rozdzielacza lub kopulka. źle ustawiony zapłon.


SzalonyKoleś

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw gru 13, 2007 12:30

świece mam nowe kable też a kopułka wygląda na dobrą :/ ale co prawda to prawda z zapłonem coś nie tak znajomy mi powiedział że mam chyba rozrząd o jeden czy dwa zeby przestawiony ale byłem u mechanika który mi ustawiał i powiedział że on ustawił dobrze a znajomy tak twierdzi bo nie spala normalnie tylko jeszcze w wydechu bo lecą pażące spaliny i strasznie grzeje się wydech i jego znajomy miał tak jak ja że mił rozrząd przestawiony i też mu skakał po obrotach i parzące spaliny ale ja sam rozżądu nie ustawie :/



RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » czw gru 13, 2007 12:36

Może być że rozrząd jest przestawiony ja miałem to samo ale nie skakał mi tak jak tobie a był przestawiony o jeden ząbek co prawda spalał bardzo dużo na 10 litrów paliwa przejechałem 25 km. A samochód aż się gotował. Mechanik ustawił mi rozrząd i teraz jest ok. Możesz mieć zabrudzony silniczek krokowy on odpowiedzialny jest za obroty silnika.


SzalonyKoleś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości