Spryskiwacz szyby tylnej nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 21:19
Lokalizacja: Jarosław okolice

Spryskiwacz szyby tylnej nie działa

Post autor: radek73 » pn cze 04, 2007 22:26

Witam to mój pierwszy post na tym forum więc nie gańcie mnie za to ze to już było.
mam problem ze spryskiwaczem szyby tylnej jeżeli było już coś odnośnie mojej sprawy i została rozwiązana to podeślijcie link.
SZUKAŁEM "SZUKAJKĄ"- nie podołała
Więc: wycieraczka tylna działa silnik jest jeden do spryskiwaczy przednich i tylnych i jest dobry i drożny do samego tyłu i do przodu(po podłączeniu na krótko). wcześniejszy właściciel zrobił obejście jeden koniec od silniczka spryskiwaczy podłączył do masy a drugi steruje tylko przodem więc woda na tył już nie leci. po odnalezieniu starego kabla i podłączeniu do silniczka spryskiwacz nie działa wogule. za wycieraczki odpowiedzialne są dwa przekaźniki i przedni działa dobrze nie wiem jak tylni ale też steruje wycieraczką nie wiem czy ma sterować silniczkiem spryskiwaczy. kable są dobre manetka przełącznika też. wycieraczki owszem a wody jak nie lał na tył tak nie leje.

madKOWAL: już wcześniej mi odpowiedział ale temat poleciał do kosza. więc rozbierałem manetkę i na schemacie elektrycznym z książki sam naprawiam jest inaczej i w rzeczywistości jest inaczej w książce jest 2 zestyki góra-dół a w rzeczywistości jest jeden góra-dół
nie wiem czy jest odpowiedzialny za to jakiś przekaźnik żeby odwracał napięcia podawane na silniczek spryskiwacza co to może być jaka wina że nie podaje wody...



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » śr gru 12, 2007 23:52

Mam ten sam problem.Borykam sie juz z nim przez 4 lata.Podmienialem przekaznik wycieraczek przednich 19, przekaznik nr 72 od tylniej wycieraczki i tylnego spryskiwacza i nic nie pomoglo.Wymienilem pompke i nic.Jak zamienilem kabelki na pompce spryskiwacza to podczas przyciagniecia manetki do siebie tylny spryskiwacz dziala ale przedni nie, wiec obstawiam manetke.


Obrazek
pwrd by COMPsport 154,6KM i 334,6Nm :satan:
Mój VWóz viewtopic.php?f=91&t=207197" onclick="window.open(this.href);return false; SPRZEDAM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości