Gasną światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BONO33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:59
Lokalizacja: Brzeg

Gasną światła

Post autor: BONO33 » czw gru 06, 2007 17:42

Z racji że jest to mój pierwszy post to na początku chciałbym sie przywitać z wszystkimi użytkownikami forum wiec witam wszystkich posiadaczy aut VW.

Mam taki problem z moim VW, mianowicie w czasie jazdy gasną mi światła mijania i zostają tylko zaświecone światłą postojowe. z połączeniami wydaje sie być wszystko ok. Osobiście wydaje mi sie ze problem może leżeć w układzie który gasi światła mijania w momencie gdy uruchamiamy silnik na zapalonych światłach ale nie wiem jak to ugryźć. Może macie jakieś sugestie jak problem rozwiązać.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » czw gru 06, 2007 17:56

prawdopodobnie włącznik świateł ma wypalone wtyki i przestaje kontaktować,spróbuj w momencie wystąpienia usterki pobawić się tym włącznikiem ,druga możliwość to przekaźnik może szwankować



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 06, 2007 19:10

BONO33 pisze:Osobiście wydaje mi sie ze problem może leżeć w układzie który gasi światła mijania w momencie gdy uruchamiamy silnik na zapalonych światłach ale nie wiem jak to ugryźć
je sli by tak było to zgasłyby nie tylko światła mijania ale inne odbiorniki podłączone pod ten układ, czyli tzw linię x. Czyli np ogrzewanie tylnej szyby lub wycieraczki. Jeśli tak nie jest bardziej to pasuje na włącznik świateł albi jakąś luźną wtyczkę.
Tylko jakie to auto???


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BONO33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:59
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: BONO33 » pt gru 07, 2007 00:41

Paweł Marek pisze:Czyli np ogrzewanie tylnej szyby lub wycieraczki.
A to naprawdę cenna uwaga. Jutro postaram się to sprawdzić tylko zawsze jak sie za to zabieram to jak na złość wszystko jest ok i usterka nie chce sie ukazać :grrr:
Tylko jakie to auto???
VW Passat B3 1992r 1.9 D

Pozdrowienia

[ Dodano: 06 Gru 2007 23:46 ]
robertrog pisze:prawdopodobnie (...) wystąpienia usterki pobawić się tym włącznikiem
Niby na "innym" bo nie nowym było tak samo ale hmm
druga możliwość to przekaźnik może szwankować
a który to dokładnie przekaźnik?

Pozdrowienia



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt gru 07, 2007 04:14

Możliwe też jest, że wypalone są styki w stacyjce odpowiedzialne za światła mijania.


Obrazek
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt gru 07, 2007 07:00

BONO33 pisze:a który to dokładnie przekaźnik?
Przekaźnika od świateł to może nie być. Kiedyś czytałem na forum passata, że ludziska namiętnie zakładają. Taka sama sytuacja jak w golfie mk2



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt gru 07, 2007 09:28

Przekażniki czas założyć


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

BONO33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:59
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: BONO33 » pt gru 07, 2007 12:30

prezesso pisze:Możliwe też jest, że wypalone są styki w stacyjce odpowiedzialne za światła mijania.
A macie może jakieś opisy schematy pinów w stacyjce kostkach odpowiadające za to ustrojstwo?

Pozdrowienia



Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: Lentin » pt gru 07, 2007 13:01

ja mialem taki problem ale nie tylko jak samochód jechal i w wlaczniku swiateł nie stykalo wiec kupilem "nowy" kosztowal 35 zł (golf 2) pozdro.



BONO33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:59
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: BONO33 » pn gru 10, 2007 00:06

Paweł Marek pisze:Czyli np ogrzewanie tylnej szyby lub wycieraczki.
Zgadzało by się w momencie jak gasną światła przestają również działać wycieraczki dmuchawa od ogrzewania, wiec wychodzi jednak ze coś z systemem od gaszenia świateł itd w trakcie rozruchu. Czy wie ktoś może jak sie do tego zabrać?

Pozdrowienia



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 10, 2007 17:19

BONO33 pisze:Zgadzało by się w momencie jak gasną światła przestają również działać wycieraczki dmuchawa od ogrzewania, wiec wychodzi jednak ze coś z systemem od gaszenia świateł itd w trakcie rozruchu. Czy wie ktoś może jak sie do tego zabrać?
Do przerywania tych obwodów służy przekaźnik tzw. Linii "X".Nie wiem który to jest w passacie. Jeśli nie zdobędziesz schematu to możesz próbować namierzyć go na dotyk. W momencie zapalania auta powinien "pstryknąć".



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 10, 2007 17:31

BONO33 pisze:światła przestają również działać wycieraczki dmuchawa od ogrzewania
w mk3 światła sa podłączone pod linię X bez przekaźnika, inne elementy poprzez przekaźnik lini X, jeśli w T4 jest podobie a tak przypuszczam, to sprawa sie komplikuje. Trzeba zdobyć schamaty, ale najpierw proponuję mały test, tzn wyjąć przekaźnik od lini X i sprwadzić czy światła dalej świecą (wtedy jak akurat świeciły)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BONO33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 06, 2007 16:59
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: BONO33 » śr gru 12, 2007 23:49

Paweł Marek pisze:w mk3 światła sa podłączone pod linię X (...) (wtedy jak akurat świeciły)
Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami i wygrzebałem przekaźnik (na zdjęciach) czy jest możliwe ze to na pewno ten bo taki to tam jest tylko jeden.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 13, 2007 05:30

BONO33 pisze:Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami i wygrzebałem przekaźnik (na zdjęciach) czy jest możliwe ze to na pewno ten bo taki to tam jest tylko jeden.
Nie wyglada na ten, w mk2 są one kwadratowe (chyba), ale możesz to sprawdzić. Bez teho przekaźnika podczas rozruchu światła nie powinny zgasną (podobnie jak dmuchawa i cała reszta)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 486 gości