Zepsuta czy "Ten typ tak ma..."?,Czyli szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

allman1

Zepsuta czy "Ten typ tak ma..."?,Czyli szyberdach

Post autor: allman1 » wt lip 19, 2005 00:56

Mam od dziś Golfa MKIII Cl '92. Szyberdach w moim auci odsuwa się do tyłbez problemu, oraz bez problemu się domyka z powrotem. Nie uchyla się jednak w górę. Nie wiem czy dach jest zepsuty, czy może tak być fabrycznie. Na przycisku nie ma plastikowej nasadki,ale to chyba nie ma zadnego znaczenia. Pozdrawiam i proszę o radę i odpowiedz. Czy ten typ tak ma (w co wątpię), oraz co należy wymienić aby szyba (o ile to możliwę ) uchylała się w górę.
Pozdrawiam i proszę o radę
Piotrek.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 19, 2005 01:10

POwinien sie uchylać. Co zepsute to trudno powiedzieć bez dokładnego przyjrzenia się i rozebrania szyberdachu. Sporo wątków o tym jest. Jeżeli jednak się się odsuwa prawidłowo i zasuwa to stawiam na elektrykę, może właśnie coś w tym przełączniku, ktory ma trzy położenia. To tak jakkby to trzecie położenie ( czyli naciśnięcie w górę tylnej części przełącznika nie działało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Volf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 09, 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Volf » wt lip 19, 2005 09:54

Może głupie pytanie, ale mam nadzieję że wiesz jak uchyla się szyber? Nie chcę Cię urazić,tylko wiem że u siebie też szukałem możliwości uchylenia aż znalazłem(pierwszy golfik), ponieważ u kolesia w calibrze są dwa przyciski, a w golfie jeden.



Tolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 10:04
Lokalizacja: Zagłebie
Kontakt:

Post autor: Tolek » wt lip 19, 2005 10:42

no to ja sie tez dołacze :) u mnie znowu otwiera sie i uchyla ale nie działa zamykanie :( nic nie cyka jak naciskam przycisk poprostu musze celowac czy szyberdach jest juz równo dachem :( nie wiecie gdzie sa jakies przekazniki w szyber ? czy to jest wszystko w silniku od szyberdachu ?



mirunho

Post autor: mirunho » wt lip 19, 2005 12:00

przycisk ma II położenia -I odciągasz palcem do siebie wtedy szyber cofa się II naciskasz palcem do góry wtedy podnosi się i uchyla lekko.



Martinez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 13, 2005 11:29
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Martinez » wt lip 19, 2005 14:19

witam, ja mam pytanko co do szyberdachu, u mnie jak naciskam przycisk to mi cos cyka w silniczku i nie chce sie otworzyc, myslalem ze to silniczek ale na innym tez sie tak robi, raz na kiedy otworzy mi sie ale zamknac juz nie chce, prowadnice są ok bo recznie to otwiera sie i zamyka bez problemu.
prosze o pomoc
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości