Ślady oleju w kolektorze ssącym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Ślady oleju w kolektorze ssącym

Post autor: roboform550 » czw gru 06, 2007 18:58

Witam
Dziś wyciągnąłem przepustnice w swoim autku i całą ją wyczyściłem na błysk ale niepokoi mnie pewna sprawa a mianowicie:

zauważyłem ślady oleju za przepustnicą tzn. w kolektorze ssącym z skąd on się tam wziął? czy jest to normalne? Podpowiedzcie coś bo narazie mam wszystko rozkręcone i mogę coś zadziałać z tym fantem (jutro będę składał)


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » pt gru 07, 2007 00:37

z odmy może być , zobacz do niej i jak masz dostęp to wyczyść.... :bigok:



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt gru 07, 2007 08:48

Też stawiam na ślady z odmy, jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej a czy to normalne-w śladowych ilościach często spotykane, tak opiszę sprawę bo ktoś może powiedzieć że to nie normalne.


valerio

Awatar użytkownika
mateusz18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw paź 25, 2007 21:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mateusz18 » ndz gru 09, 2007 14:06

Tezmam slady oleju w kolektorze sscym, gdzie jest ta odma , jak to wyczyscic??



greg

Post autor: greg » ndz gru 09, 2007 14:21

odma - odpowietrzenie skrzyni korbowej ma za zadanie przekazać nadmiar ciśnienia do kolektora ssącego, z tym ze odseparować olej. I teraz tak - jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to para wodna + drobiny oleju tworzą tzw masełko które zatrzymuje sie w najtrudniejszym do przelotu par czyli w separatorze lub wężu - pytanie co się stanie jak jest przytkane - są 2 możliwości - 1. wywali olej innymi miejscami np bagnetem oleju, uszczelniaczami wału wałka rozrządu itd lub też przeciśnie masełko do kolektora - pojawi się go wiec wtedy dużo i zostawi ślad. inną sprawą jest jak silnik jest na wymarciu i ma takie nieszczelności że daje olej przez odmę bo tak duża jest ilość gazów w skrzyni korbowej (pierścionki). Czasami ktoś mówi że ma olej na drugiej stronie filtra powietrza to jest wtedy inna przyczyna - tj. np hamownie silnikiem- nadmiar gazów idzie ze skrzyni do kolektora a przepustnica zamknięta - wtedy ciśnienie idzie przez filtr powietrza na zewnątrz.
Rozwiązania - 1. od czasu do czasu w zimę robimy trasę dłuższą tj ok 100km - kiedy będziemy wiedzieć że powinniśmy - wystarczy spojrzeć na korek wlewu oleju - jak masz dużo masełka to to samo masz w odmie
2. czyścimy odmę
3. montujemy podgrzewacz odmy



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » ndz gru 09, 2007 23:55

Ja wytarłem ten olej z kolektora i poskładałem wszystko. A co do masełka to miałem tak w poprzednim aucie i jeszcze w poprzednim czyli Polo i CC a w tym jest narazie wszystko ok. więc nie będę panikował :smoke:
Teraz zastanawiam sie jaki kupić prezencik....Golfikowi...w końcu były mikołajki a i święta się zbliżają :grin: :grin: :grin:


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

greg

Post autor: greg » ndz gru 09, 2007 23:59

roboform550, ja zamontowałe ściemniające się lusterko i tapicerkę bagażnika z klapka po lewej stronie



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » pn gru 10, 2007 00:08

greg pisze:tapicerkę bagażnika z klapka po lewej stronie
Nie wiem o co dokładnie chodzi ale w swoim mam 2 schowki po bokach w bagażniku.

A odnośnie prezentu to myślałem nad zmianą tylnich lamp tylko sam nie wiem na jakie bo nie chciał bym go oszpecić :crazy:


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

MrX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 20:24
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: MrX » śr gru 12, 2007 12:52

Kup mu leksusy do tyłu :) ja mam takie leksusiki i nawet fajnie to wyglada. To zalezy jeszcze jaki masz kolor swojego gangstera:) ja mam niebieski metalic i wyglada fajnie, równie dobrze w czarnych i ciemnozielonych by wygladał :)


Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 118 gości