Centralny zamek - zamyka ale nie otwiera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mkamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 09:58
Lokalizacja: Kraków

Centralny zamek - zamyka ale nie otwiera

Post autor: mkamon » wt gru 11, 2007 13:28

Ja ma inny problem z centralnym zamkiem ..

Moj centralny (orginalny VW - pneumatyczny) od jakiegoś czasu tylko zamyka drzwi/wlot paliwa.
- tzn jak otworze kluczykiem drz. kierowcy to nic sie nie otwiera ale słychać że inne mechanizmy (pneumatyka w drzwiach) dzialaja (drz. pasażera,wlew paliwa, klapa - nie wiem)
- taka sama sytuacja jest od strony kierowcy, (drz kierowcy sie nie otwierają, wlew zamknięty)

Jak otworze recznie wszystkie drzwi a wlew odblokuje recznie (czyli wkladam reke od bagażnieka za słupki karoseri i palcami odblokuje bolca) to przy zamknięciu czy od strony pasażera czy kierowcy wszystko ładnie zamyka.

spotkał sie ktoś może z taką awarią. ???



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » wt gru 11, 2007 13:37

Grzebałeś ostatnio coś w elektryce?

[ Dodano: 11 Gru 2007 12:37 ]
Robiłeś jakieś odcięcia zapłonu, albo coś?


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
fireman998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 08:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fireman998 » wt gru 11, 2007 14:46

mkamon, wyjmij centralke centralnego rozbierz ja i sprawdz czy nei masz tam jakiegoś nalotu (pleśni) Jeśli tak to przeczyść całą płytkę jakimś płynem (może byc WD40) i szczoteczką od zębów. Może tak się zdarzyć jak ci ona zamokła.


Notlauf ---> Mnie już Boguś nie lej...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt gru 11, 2007 16:17

mkamon pisze:tzn jak otworze kluczykiem drz. kierowcy to nic sie nie otwiera ale słychać że inne mechanizmy (pneumatyka w drzwiach) dzialaja (
jeśli słyszysz pompkę a nic się nie otwiera to sprawdź wężyk od pompki ze wszystkimi rozgałęzieniami, zwłaszcza w złączkach dzrwiowych


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt gru 11, 2007 18:28

Odłącz weżyk od modułu pneumata(pompki).
Dmuchnij w niego (ustami) wszystko sie powinno pootwierać.
Zassij powinno sie pozamykać.
Jak to zahula prawidłowo(pozamyka i pootwiera) -może byc potrzebna regulacja styków w pompce pneumata



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » wt gru 11, 2007 23:30

O..ho...ho.... to w pompce się reguluje jakieś styki? Może podasz fotkę o które chodzi?



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr gru 12, 2007 06:36

Nie mam fotki
Jak gdzieś załatwisz to wklej a ja zaznacze co i jak
Taki jest tam "gadżet" co jak ciśnienie ,albo podciśnienie - osiągnie jakąś wartość (czyli wszystko zamknęte .albo otwarte) zwiera styki i wyłącza pompkę żeby nie pompowała (jak ci zawczesnie zewrze np przy otwarciu-będziesz miał tylko krótkie "buuu" z pompki ale nic się nie otworzy,ew np 1 drzwi)

Heh -ale profesjonalny opis!!!! :rotfl:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr gru 12, 2007 08:49

a w chwili kiedy chcesz zamknac albo otworzyc jak dlugo dziala pompka w bagarzniku? moze to byc jakas nieszczelnosc w ukladzie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

mkamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 09:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mkamon » śr gru 12, 2007 11:16

dzieki za subestie, a tu moje comments

TOMMy_VW-" Grzebałeś ostatnio coś w elektryce? Robiłeś jakieś odcięcia zapłonu, albo coś? " - nie robiłem nic innego jak wymiana świec, chyba 1 bezpiecznik, podłanczałem kiedys głośniki, no i grzebałem w desce rozdzielczej bo mi swiateła nie swiecą i w nocy nie widze jaką mam predkość -

fireman998 - "wyjmij centralke centralnego rozbierz ja i sprawdz czy nei masz tam jakiegoś nalotu (pleśni)" - moge spróbować .. pewnie z kierowcy i pasarzera .. jest do tego jakiś znośny dostęp po zdjeciu "tapicerki od wew. ?

Paweł Marek- ".. rozgałęzieniami, zwłaszcza w złączkach dzrwiowych" - gdzie są zlokalizoweane te złączki ? - tylko przy centralce ?

flatron316- "Odłącz weżyk od modułu pneumata(pompki)." - chyba od tego zaczne - gdzie jest ten moduł ? to ten w bagażniku po prawej stronie ?? jak to nie to to co to jest to pudełko w bagażniku ??

T.O.B.I. - "a w chwili kiedy chcesz zamknac albo otworzyc jak dlugo dziala pompka w bagarzniku? " -- a wiec to cos w bagażniku to pompka :)) - tak okolo 1-2 sek, zresztą chyba tak samo jak kiedys kiedy działał cały centralny.


Dziś po robocie wieczorem/nocy jak uspie żone i małego to zabiore sie za golfa :), mam czas na własne grzebanie do soboty. W sobote ide do blachaża aby wymienił mi podnośnik manualny do szyby bo ząbki w dźwigni sie połamały i jeżdze z oklejoną szybą :))



Awatar użytkownika
fireman998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 08:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fireman998 » śr gru 12, 2007 11:30

moge spróbować .. pewnie z kierowcy i pasarzera .. jest do tego jakiś znośny dostęp po zdjeciu "tapicerki od wew. ?
mkamon, chodzi mi o moduł znajdujący sie w bagażniku :helm: Od dołu będziesz miał pokrywke (u mnie byłą szara) zdajmij i oblukaj płytke modułu.


Notlauf ---> Mnie już Boguś nie lej...

TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » śr gru 12, 2007 16:11

mkamon pisze:TOMMy_VW-" Grzebałeś ostatnio coś w elektryce? Robiłeś jakieś odcięcia zapłonu, albo coś? " - nie robiłem nic innego jak wymiana świec, chyba 1 bezpiecznik, podłanczałem kiedys głośniki, no i grzebałem w desce rozdzielczej bo mi swiateła nie swiecą i w nocy nie widze jaką mam predkość -
Ale jak to wszystko zrobiłeś to wszystko działało, tak? Ja kiedyś coś grzebałem z odcięciem zapłonu i później alarm nie działał. Musiałem pokombinować, żeby działał i udało się.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr gru 12, 2007 18:27

flatron316- "Odłącz weżyk od modułu pneumata(pompki)." - chyba od tego zaczne - gdzie jest ten moduł ? to ten w bagażniku po prawej stronie ?? jak to nie to to co to jest to pudełko w bagażniku ??
Tak .Tam jest wiązka kabli i wężyk.Zdejmij wężyk z tego "pudełka"i dmuchnij w niego.Pootwiera się wszystko i będziesz czuł czy powietrze ucieka czy nie.Jak nie to nie musisz już żadnych złączek szukać w drzwiach.Część pneumatyczną masz wtedy OK .Pozostaje ci część elektryczną i pompkę sprawdzić.



mkamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 09:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mkamon » pn sty 14, 2008 10:54

W koncu na weekendzie znalazlem chwile aby podmuchac w wezyki ..

Co sie okazalo ..

jak zaczałem dmuchac w wezyki to nie zawsze wszystkie zamki sie otwierały lub zamykały .. ale jak rozłaczułem rurki na trójniku .. to jak dmuchalem pierwsze w jedna strone to ładnie sie otwierało .. a jak w druga ... to tak samo .. ale razem to tak kiepsko... i przy wciaganiu powietrza przez trójni to tak jaby dostawał gdzies lewego powietrza (świst nieszczelnego kładu) zaraz gdzies na koncu układu.

NIe wiem czy to dobrze czy źle ale przy wydmuchiwaniu czasami włanczał sie pompka gdzie jak zatkałem palcem wężyk to zaraz sie wyłanczała ..

PS.. po złożeniu układu zamki bez zmian sie zamykają .. ale nie otwierają ...

Jakies podpowiedzi .. ?? czy to wina nieszczelnego układu czy tej pompki ?



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn sty 14, 2008 11:21

pompke mozesz jeszcze sprawdzic odlanczajac ja i przy zalanczaniu i wylanczaniu czy robi cisnienie i podcisnienie, ale mnie sie wydaje ze to nieszczelny uklad, u mnie rozszczelnil sie kapturek na silowniku od wlewu paliwa, przez niego pompka nie mogla uzyskac cisnienia i chodzila bardzo dlugo przy zamykaniu, otwietanie bylo normalnie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości