Proszę o pomoc w naprawie zamka drzwi MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Proszę o pomoc w naprawie zamka drzwi MK3

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 11:14

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 3. Auto jest wyposażone w centralny zamek, lecz niestety ktoś próbował się włamać do samochodu i przekręcił na siłę zamek od strony kierowcy. Gdy wkładam kluczyk do zamka to kręci się w kółko. W tej chwili mogę go otwierać tylko od strony pasażera dodam że jest to wersja 3 drzwiowa. Jak to najłatwiej, najtaniej naprawić żeby działało? I czy można to zrobić aby działało z oryginalnym kluczykiem? Co musze kupić i jak się ściąga boczki drzwi w golfie bo domyślam się że bez tego się nie obejdzie. Było by bardzo miło gdyby ktoś dał linki na allegro co musze kupić, chyba że można to naprawić bez wymiany części.
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2007 11:15 przez czarny_j, łącznie zmieniany 1 raz.


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt gru 11, 2007 11:30

http://www.google.pl/custom?hl=pl&inlan ... .vwgolf.pl
tutaj poczytaj :bajer:


:-k ...

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt gru 11, 2007 11:48

czarny_j, na bank masz wyłamany ten mi9mośród(zaznaczone na zdjęciu w którym miejscu)tu masz nr oryginału 1H0 837 223 B,a tu zamiennika HANS PRIES 109 723 do dostania za ok 3 zł w inercarsie
Obrazek



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 11:53

Nie wiem dokładnie co mam zepsute bo nie próbowałem jeszcze tego rozbierać żeby czegoś nie popsuć. W każdym razie gdy wkładam kluczyk do drzwi i próbuję otworzyć zamek to kręci się w kółko bez żadnych efektów. Ale wielkie dzięki za odpowiedzi, jeszcze jak by ktoś napisał jak mam się dostać do tej części było by fajnie :). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2007 12:01 przez czarny_j, łącznie zmieniany 1 raz.


Theraphosidae rulez!

mkamon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 09:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mkamon » wt gru 11, 2007 12:00

no ja tez miałem problem z tą cześcią - upierdliwa wada - złamał mi sie 3 razy, aż za czwartym wymieniłem mocowanie i wtedy zamontowałem orginal i od tamtego czasu spokój ..


Ja ma inny problem z centralnym zamkiem .. ta sama cześć wiec sie podpinam ..

Moj centralny (orginalny VW - pneumatyczny) od jakiegoś czasu tylko zamyka drzwi/wlot paliwa.
- tzn jak otworze kluczykiem drz. kierowcy to nic sie nie otwiera ale słychać że inne mechanizmy dzialaja (drz. pasażęra,wlew paliwa, klapa nie wiem)
- taka sama sytuacja jest od strony kierowcy, (drz kierowcy sie nie otwierają, wlew zamknięty)

Jak otworze recznie wszystkie drzwi a wlew odblokuje recznie (czyli wkladam reke od bagażnieka za słupki karseri i palcami odblokuje bolca) to zamkiem czy od strony pasażera czy kierowcy wszystko ładnie zamyka.

spotkał sie ktoś może z taką awarią. ???



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt gru 11, 2007 12:02

tak dojdziesz do tego :dol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt gru 11, 2007 12:02

otwórz drzwi i odkręcz samą klmke. Powinna wyjsc z mimośródem. Jak jest ułąmany to podjedz do sklepu i za 3 - 5 zł dostaniesz drugi. Jak wyglada mimosród to pokazał jaszczur,



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 12:59

Odkręciłęm chyba klamkę, ale nie potrafie jej wyciągnąć... Rozumiem, że aby odkręcić klamkę należy odkręcić tą jedną śrubę Torx na wysokości klamki? Bębenek można wyciągnąć, na niczym się nie trzyma. Ktoś może mi jeszcze jakoś pomóc? :) Pozdrawiam


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt gru 11, 2007 13:00

czarny_j pisze:Odkręciłęm chyba klamkę, ale nie potrafie jej wyciągnąć... Rozumiem, że aby odkręcić klamkę należy odkręcić tą jedną śrubę Torx na wysokości klamki? Bębenek można wyciągnąć, na niczym się nie trzyma. Ktoś może mi jeszcze jakoś pomóc? :) Pozdrawiam
zgadza sie a klamke musi wyjsc pod kontem ruszaj nia lewo - prawo i wyjdzie nie ma bata



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 13:02

Czyli odkręcam tą śrubkę, i ciągnę, ruszając na lewo-prawo całą klamką? I trzymać przy tej części klamki przy której jest zamek? Pzdr.


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt gru 11, 2007 13:03

jezeli dobrze pamietam to najpierw ma wyjsc klamka z ta czesc gdzie jest bembenek zamka



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 13:21

dzięki wielkie już mi sie udało wymontować klamkę i wyciągnąlem ze środka 2 części i sprężynkę, lecz nie potrafie ocenić czy to kiedyś była jedna część mogę zamieścić zdjęcie jak to wygląda za chwile.


Theraphosidae rulez!

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt gru 11, 2007 13:24

czarny_j pisze:dzięki wielkie już mi sie udało wymontować klamkę i wyciągnąlem ze środka 2 części i sprężynkę, lecz nie potrafie ocenić czy to kiedyś była jedna część mogę zamieścić zdjęcie jak to wygląda za chwile.
dawaj zaraz zobaczymy co tam go boli



czarny_j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt gru 11, 2007 11:10
Lokalizacja: Puszczykowo/ Poznań

Post autor: czarny_j » wt gru 11, 2007 13:31

Proszę oto fotki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Theraphosidae rulez!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości