Sonda Lambda w 1.4 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Sonda Lambda w 1.4 ABD

Post autor: upel » pn gru 10, 2007 20:31

Witam :bigok:
Mam pytanie odnośnie sondy lambda...., na badaniu pod VAGiem wyszło mi, że stoi sonda i się nic nie zmienia, a stoi na 1,04V, tak powiedział ten macher.... ale więcej nic, że trzeba go zostawić i on to sprawdzi.... :foch:

Co z tym robić i czy robić coś, jaki ewentualnie koszt i czy mogę jakoś ją sprawdzić? :jezor:
A w ogóle, gdzie ona się znajduje i czy łatwiej dostać się do niej od góry czy dołu? :crazy:

Pozdrawiam :pub:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn gru 10, 2007 20:34

w ABD jest ona tuż za kolektorem z przodu jak nic nie pokazuje to macher jej nie naprawi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 10, 2007 20:37

napisz może co z autem się dzieje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » pn gru 10, 2007 20:38

od gory sie do niejnajprosciej dostaniesz. ja kupowalem do passata rodzicow boscha za ok 180zl.


Obrazek

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn gru 10, 2007 20:57

Czyli w ABD od dołu lepiej tak? Ale nie jest ona w okolicach katalizatora gdzieś tam?

Z autem w sumie nie dzieje się nic, znaczy nie zauważyłem nic takiego, obroty ok, nie falują, nie dusi się, ani nie muli.... po prostu będąc na VAGu przy okazji sprawdzania czujnika temperatury, mechanik powiedział, że zapłon ok, obroty też, włącznik wentylatora wymieniłem bo nie włączał II biegu i zaczął gadać, że sonda stoij na bodajże 1,04 czy tam 1,03V i nie rusza się nic, auto było na postoju odpalone, gazowane, ale nie jechało...

no i mówił, że warto to zrobić, ale nie wiem jak to sprawdzić dokładnie i czy to właśnie sondę wymieniać czy coś innego? bo trochę w sumie jest ona droga trochę chyba... no i czy to przeszkadza, że ona tak stoi...?

a jeśli chodzi o palenie to nie wiem... auto mam pierwszą zimę dopiero i na trasie w lato przy tam temperaturach ponad 20 stopni palił 5,5 litra, teraz w tych pogodach co teraz pali mi 12 litrów.... :otepienie: tyle, że wygląda to tak, że rano jadę 5 km, potem auto stoi 8h, potem znowu jadę 5 km i auto stoi do rana i tak od nowa, nieraz tam gdzieś podjadę, ale ogólnie to krótkie odcinki i długie przerwy między przejazdami, czyli silnik właściwie non stop zimny... chociaż termostat chodzi dobrze.

No i co dalej robić, czy jest to normalne i co z tą sondą robić....? a może ma ktoś fotkę jak to wygląda w ABD?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » pn gru 10, 2007 21:04

upel pisze:Czyli w ABD od dołu lepiej tak
od gory.spacja mi nie wskoczyla.

sonda reguluje sklad mieszanki wiec jesli jest niesprawna to spalanie wzrasta


Obrazek

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn gru 10, 2007 21:48

a czy mogę to jakoś sprawdzić, że to sonda czy jeśli stoi na 1,04V to na pewno już jest do wymiany??

i może ma ktoś jakieś zdjęcie czy mógłby wytłumaczyć, gdzie się ona znajduje w silniku?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn gru 10, 2007 21:51

sonda lambda znajduje się poza silnikiem na rurze odbiorczej kolektora wydechowego



marclip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:43
Lokalizacja: uop6
Kontakt:

Post autor: marclip1 » pn gru 31, 2007 08:40

dziejo pisze:sonda lambda znajduje się poza silnikiem na rurze odbiorczej kolektora wydechowego
sprawdz na analizatorze spalin ja tez mam ten problem co ty



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 379 gości