Zalewa gaźnik.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Erol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:29
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Zalewa gaźnik.

Post autor: Erol » ndz gru 09, 2007 00:35

Witam!Znowu mam problem z moim Golfikiem...przyczyną jest gaźnik(2e3,1.3cm3 z 84roku)Jechałem jak zwykle "normalnie", bez szaleństw gdy podjeżdżając pod skrzyżowanie auto zgasło i nie odpaliło...po chwili z trudem odpaliło ale przerywało...Kompletnie nie dało się jechać.Po scholowaniu do domu odpiołem pokrywę filtra powietza i gdy odpaliłem po chwili zaczeło zalewać gażnik i silnik zgasł,normalnie paliwo wypływa jak ze źrudła z takiego otworka trójkątnego przy krawędzi gaźnika,rozlewając sie po całym gażniku,motor sie dławi,obroty spadają i gaśnie...nie jestem pewny czy to paliwo,ale raczej tak.Nie moge wymyśleć co się popsuło...Pomożecie?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz gru 09, 2007 00:43

pluje z gardzieli ?

o jakim trojkacie mowisz ?



Awatar użytkownika
Erol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:29
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Erol » ndz gru 09, 2007 01:00

Gażnik ma okrągłą obudowe i jak się patrzy na niego z góry to tak na godzinie 4-5 jest taki otworek i zniego po odpaleniu wypływa spora iloś płynu... Nie jestem pewny czy to paliwo(tam wszystko śmierdzi paliwem) ale raczej płyn chlodzący tam nie dopływa...



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz gru 09, 2007 01:06

zaznacz o ktorym otworze mowisz, bedzie latwiej i szybciej :jezor:

Obrazek



Awatar użytkownika
Erol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:29
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Erol » ndz gru 09, 2007 01:28

Obrazek

[ Dodano: 09 Gru 2007 00:29 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/978 ... c20ac.html



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 09, 2007 10:13

masz albo nieszczelny zawór iglicowy albo dziurawy pływak, albo przedziurawioną membranę zaworu wzbogacania, nr 7 z pierwszego rysunku, dostaniesz w zestawie naprawczym albo zamiast pękniętej membrany wstaw tam doraźnie kawałek gumy z dętki z zakręć. Bedziesz jeździł póki nie zdobędziesz nowego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz gru 09, 2007 10:52

rowniez tak jak Paweł Marek, jestem za uszkodzonym plywakiem lub zaworem wzbogacania. U mnie byly takie same objawy, tryskala fontanna, a przyczyna byl rozszczelniony na zgrzewie plywak, ktory utonal. Przy okazji wymienilem membrany zaworu wzbogacania mieszanki i pompki przyspieszacza. Mozesz to sam naprawic. Zdemontuj gaznik, trzy sruby 10, odlaczasz rurki i wtyczki. W domu odkrecasz pokrywe i masz juz komore plywakowa na wierchu. Sprawdz szczelnosc plywaka. Kup od razu zestaw uszczelek, o po wymieniaj je. W zestawach naprawczych wraz z uszczelkami dorzucaja roweniz zaworek iglicowy



motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » ndz gru 09, 2007 10:54

Prawie na sto procent nieszczelny pływak. Miałem to samo. Jak sprawdzić pływak to już mówię. Zdemontuj go, weź jakieś naczynie z wodą j zacznij ją podgrzewać, włóż pływak do gorącej wody i obserwuj. jak zacznie puszczać bąbelki to znaczy że ma dziurę. Niestety w starszych modelach zdarza się że na klejeniu pływaki się rozszczelniają. Tak było u mnie. Wymiana pływaka załatwiła całą sprawę. Powodzenia :okej: :okej: :okej:



Awatar użytkownika
Erol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 11:29
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Erol » ndz gru 09, 2007 22:22

Dzieki!Tak myślałem...tylko to takie dziwne, że tak wylewa:)Ale jak tak to tak:)Jutro sie za to wezne!Powinienem sam to zrobic skoro jestem,jak to mawia mój nauczyciel z Konstrukcji Maszyn,OMCT (o mało co technik:)))))))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości