Dziwne zjawisko pompa paliwa i dziwny zapach w ABF

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Dziwne zjawisko pompa paliwa i dziwny zapach w ABF

Post autor: ThomasGTI16V » ndz gru 09, 2007 18:28

Witam otóż od dłuższego czasu mam dziwne zjawisko auto mam zasilane na podtlenku LPG :] kiedyś z 2 razy brakło mi paliwa :/ <kupa> wlałem było ok po pewnym czasu zaczęły dziać sie różne rzeczy jazda autem wyglądała dziwnie na PB jakby po prostu pompa nie wydalała ja mu gaz wciskam a auto przymula jakby za mało paliwa podawało a silnik chce więcej ??? wlałem takie cudo do zbiornika do czyszczenia Wtrysków myślałem że to wtryski są zajdzione hmm wlałem nawet v powera i nic raz jade jest ok potem za chwile znowu i tak w kółko to samo i na dodatek dziwny zapach jakby gdzieś benzynka sie wylewała przy silniku w okolicach nawiewu ciepłego i zimnego powietrza miał ktoś podobny problem co to może był czy to pompa sie już przyjarała bo raz jest dobrze z za chwile to samo j.w pomóżcie bo już sam głupi jestem:( dzieki licze na was :food:
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 20:09 przez ThomasGTI16V, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 09, 2007 18:53

To wszystko gdybanie będzie, ale zobacz czy nie masz benzyny w wężyku podciśnieniowym regulatora ciśnienia paliwa. Pompa może być również nie tego po braku paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » ndz gru 09, 2007 19:42

Podpinam się do tematu. U mnie tak samo wygląda. Na PB jak stoję to z nawiewu czuć paliwo, ale gdy przełączę na LPG problem znika. Co do zjawiska niby braku paliwa i autem rwie występuje u mnie tylko przy zimnym silniku. Co zauważyłem również jeśli mam zimny silnik jadąc dam więcej gazu i zmienię bieg z rury wydechowej wydobywa mi się ciemny dym. Sam nie wiem co jest grane, ale liczę na poradę fachowców. Nadmienię tylko, że wszystko było wymieniane wraz z sondą na uniwersalną z Bosch-a. Jedyne co nie wymieniałem to kabli.



ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » ndz gru 09, 2007 19:48

Paweł Marek pisze:To wszystko gdybanie będzie, ale zobacz czy nie masz benzyny w wężyku podciśnieniowym regulatora ciśnienia paliwa. Pompa może być również nie tego po braku paliwa.
a gdzie on się znajduje??? wężyk podciśnieniowy regulatora ciśnienia paliwa???????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 09, 2007 20:09

taki grzybek przy listwie wtryskowej, do niego wężyk powietrzny dochodzi. Jak się zepsuje to objawia sie to tym że benzyna jest w wężyku. Wyciek trzeba szybko zlokalizować. niedawno koledze z forum autko z dymem poszło od dziury w listwie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Re: Dziwne zjawisko pompa paliwa i dziwny zapach w ABF

Post autor: Dawid_BB » wt sty 15, 2008 15:15

[...]na dodatek dziwny zapach jakby gdzieś benzynka sie wylewała przy silniku w okolicach nawiewu ciepłego i zimnego powietrza miał ktoś podobny problem co to może był czy to pompa sie już przyjarała bo raz jest dobrze z za chwile to samo j.w pomóżcie bo już sam głupi jestem:( dzieki licze na was :food:[/quote]



Witam.

Ja dzisiaj się dowiedziałem dlaczego w moim VW zalatuje z nawiewu tylko na PB. Okazało się, że urwała mi się śruba od kolektora. Kolektor wypycha i wydostają się spaliny. Także czeka mnie planowanie głowicy i itp. Mechanior powiedział, że jazda z takim czymś może doprowadzić do samozapłonu, rozwalenia głowicy[...] ;/ No coż...... :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości