Trzecie światło...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 13:51

Witam...
Mam głupi problem ponieważ próbuje podłączyc 3 światło stopu....zdjąłem kawałek osłonki z przewodu od świateł stopu (czarno-czerwony) i przylutowałem tam (+) natomiast (-) do masy ale niestety światło nie działa.... :/ Może masa jest za słaba więc pytanie do was gdzie najlepiej podłączyc masę w bagażniku....z góry dzięki za odpowiedzi....


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 14:13

Myśle, że chyba nie ma róznicy czy wepnie się bezpośrednio pod kostkę czy pod przewód....nie chciało mi się bawic w podłączanie po kośc więc po prostu podpiąłem się bezpośrednio po kabel tuz przed tą koscią....więc myślę, ze problem jest z masą......:/


Martin :bajer:

greg

Post autor: greg » ndz gru 09, 2007 14:32

a sprawdzałeś czy wogóle to światło działa i czy nie zamieniłeś kabli tj plus z minusem (jeśli to diodowe)



Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 14:34

(tak diodowe) biegunów nie pomyliłem a światła nie sprawdzałem bo nie wiem jak.......:/
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 14:36 przez martinstop, łącznie zmieniany 1 raz.


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 14:52

....sprawdziłem światło na akumulatorze działa....ale wciąż nie napisaliscie gdzie najlepiej podłączyc mase....


Martin :bajer:

greg

Post autor: greg » ndz gru 09, 2007 15:21

masę podpinasz albo też do światła do przewodu masowego albo wepnij się do kabli podświetlenia tablicy rejestracyjnej



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz gru 09, 2007 15:44

Ja wczoraj podpinałem u siebie także diodowe :-) Plus do kabla czarno-czerwonego a minus przykreciłem do nakrętki mocującej tylny lewy boczny bloczek (plastik z słupka bocznego). Z tym ze do kabla masy na koniec założyłem takie oczko nastepnie to na wystajacą śrube z nakrętką od boczka plastikowego a na to jeszcze kolejna nakretka i gra. Jak checesz sprawdzić czy działa to mase możesz podpiąc na chwile do bolca od zamka klapy przy zderzaku ten co wystaje i o który zachacza sie zamek tylen klapy.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 16:07

Szczerze mówiąc to juz teraz zglupialem....bo juz nie wiem....do całej "puszki" są podłączone dwie kości - jedna na osiem wejsc a druga mniejsza na 5 wejsc , w obu kosciach wszystkie wejscia sa zajete przez przewody....plusa podlaczylem pod czarno-czerwony przewod do większej kosci czy wiec masa to ten sam kolor przewodu w mniejszej kosci....??
Sorry za glupi porblem ale nie chcialbym jechac z tak glupim problemem do elektryka wiec licze na wasza pomoc....


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz gru 09, 2007 16:17

Z plusem dobrze zrobiłeś ja także podłaczyłęm do tej większej kości ponieważ jak wyciągniesz mniejsza wciśniesz hamulec to nie ma napiecia a w tej dużej jest. Co do masy to tak jak Ci napisałem nie musisz sie wpinac w kabel. Wystarczy że znajdziesz jakieś miejsce ja np. śruba wkręcona w blache. Tylne osłony słupków sa tak przykręcone do karoserii takimi nakrętkami chyba 14 więc wystarczy że dasz oczko na to i kolejna nakrętkę.. Lub możesz wpinać sie w przewód ale nie wiem jaki ma kolor.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Trzecie światło...

Post autor: martinstop » ndz gru 09, 2007 16:17

Dzięki wszystkim .....rozwiązałem problem......


Martin :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości