Sciaga w prawo w czasie jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Sciaga w prawo w czasie jazdy

Post autor: Mario Mario » sob gru 08, 2007 20:39

:crazy: Pirwszy powiedział, że tylna tuleja przedniego prawego wachacza jest źle załozona, drugi powiedział, że tuleje są dobrze załozone tyko pprawa jest jednolita i tym się różni od drugiej i że nie ma zadnych luzów w zawieszeniu ale prawa tuleja jest lekko pęknieta, ostatecznie ten drugi powiedział, że to wina zbiezności. Pojechałem na zbieżność okazało się, że jest ok. Przemieniłem koła tył na przód i nic. No i nadal ściąga w prawo. Własciciel od którego kupiłem samochód mówi, że nie był bity. Wydaje mi się, że mógł prawa stroną zawieszenia przywalić, ale nic nie widać. Nie chcę naciagac sie na koszty, bo powymieniam wszystko i dalej bedzie ściągało. Jak sprawdzić czy mógł być uderzony zawieszeniem bo na elementach podwozia nic nie widać.
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 22:55 przez Mario Mario, łącznie zmieniany 1 raz.



paffa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 31, 2007 17:27
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: paffa » sob gru 08, 2007 22:21

Na komputerowej geomertrii masz pokazane, które koło jest przesunięte.
Powymieniaj tuleje na wachaczach, jak są niejednakowe jub popękane, sprawdź czy wszystko jest dobrze poskręcane. Na geometrii dokładnie niech wyregulują pochylenia i zbierzność i musi dobrze działać.
U mnie lewe przednie koło mam przesunięte o 2mm do środka auta i nie wpływa to na kierunek jazdy.
Zamień jeszcze prawe koło z lewym (chyba, że opony kierunkowe) i zobaczysz czy przejdzie na drugą stronę?



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » sob gru 08, 2007 22:33

ten drugi mechanik może mieć rację ,też taką opinię słyszałem jak tuleje się różnią to może ściągać ,wymień dla pewności dwie tego samego producenta



Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Post autor: Mario Mario » sob gru 08, 2007 23:19

Tak zrobię, wymienię wszystkie tuleje i zrobię zbieżność a po tym będę szukał dalszych przyczyn. Dzięki.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz gru 09, 2007 00:40

Mario Mario pisze:Jak sprawdzić czy mógł być uderzony zawieszeniem bo na elementach podwozia nic nie widać.
Można zrobić pomiary płyty, ale to trochę kosztuje. Szakoda czasu.
Wystarczy palnąć jednym kołem w dziurę lekko skrzywić wahacz i będzie ściągał. To by częściowo tłumaczyło wymianę tylko jednej tuleji. Zwykle się robi obie strony.
Może ktoś pociągnął na ręcznym i tylnym kołem przywalił z dużą prędkością w krawężnik, ale mało prawdopodobne.
Pozdrawiam.



Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » ndz gru 09, 2007 01:34

U mnie sprawa wygląda tak samo, że auto mi ściąga delikatnie na prawo od czasu zakupu. Auto na pewno było bite.. U mnie wiem na 100%, że mi schodzi powietrze z koła, ale nie w tym tkwi problem, bo jeśli nawet dopompuje to i tak ściąga. Nie dawno miałem przegląd i nic nie wykazało abym miał zbieżność zrypaną. Także na dzień dzisiejszy się tym nie przejmuję i czekam na wiosnę, gdzie będę robił z zawieszeniem przednim ;) Pozdrawiam



Mario Mario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lis 24, 2007 23:18
Lokalizacja: lublin

Post autor: Mario Mario » pt lip 11, 2008 14:35

Opoooooonyyyyy. Babka od której kupilem golfika miala zrypaną zbieżnosc, jak jej zacząl ściągać w prawo to przeżucila przód na tyl i dalej tak jexdzila, aż jej zacząl znowu sciągac w prawo do czasu kiedy nie opchnęla go mnie. Wymienilem opony, przy okazji zapodalem alki i samochodzik idzie jak po szynach a moze lepiej oczywiście cala geometria zbieżnośc. Zrobilem to dużo wcześniej ale dopiero teraz piszę bo pomyslalem, że ktos moze mieć podobny problem i przemienial opony i dalej ściągalo, to może się komuś moja lekcja przyda. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 348 gości