[mk3] Zagazowany dopiero co i nie trzyma wolnych obrotow????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » sob lip 16, 2005 16:17

Panther pisze:Qrde..pomozcie :grrr: Sytuacja wyglada tak. Na wolnych obrotach nie pracuje na pierwszym cylindrze i strasznie nim telepie. Dopiero jak sie przygazuje to zalacza sie brakujacy cylinder i wtedy jest ok, ale jezeli trzymam go zalozymy na 3 tysiacach obrotow to mu faluja obroty (gora dol gora dol). Na benzynie jest miodzie. Bez zadnych problemow. Na tym cylindrez co nie pracuje wymienilem kabel bo mam inny komplet i nic to nie pomaga. Bez zadnych zmian. Na gazie nie probowalem odpalac. Aha zapomnialem dodac. Jak jade juz na gazie i puszcze gaz to normalnie zwalnia hamujac silnikiem ale jak dodam to czasem jest mu ciezko wejsc na obroty. pozdrawiam
Spróbuj świece wymienić na tym cylindrze co ma problemy. Na benzynie nie ma takich duzych wymagan jak na gazie co do calego ukladu zaplonowego i dlatego na benzynie jest ok a na gazie robi sie problem.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » sob lip 16, 2005 16:21

Spróbuj świece wymienić na tym cylindrze co ma problemy. Na benzynie nie ma takich duzych wymagan jak na gazie co do calego ukladu zaplonowego i dlatego na benzynie jest ok a na gazie robi sie problem.
Świece wymieniłem i nic sie nie zmienilo. Wymienilem tez filtr powietrza i dalej :ass: :crazy:


G.T.I. by Panther - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8772

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 16, 2005 18:14

skąd wiesz że nie pracuje na pierwszym cylindrze. Telepanie to norma jak jest źle mieszanka ustawiona. Falowanie to potwierdza. PO prostu regulator wolnych obrotów próbuje ratować sytuację



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » sob lip 16, 2005 18:24

Paweł Marek pisze:skąd wiesz że nie pracuje na pierwszym cylindrze. Telepanie to norma jak jest źle mieszanka ustawiona. Falowanie to potwierdza. PO prostu regulator wolnych obrotów próbuje ratować sytuację
Jasne. Mieszankę ci ustawiał z użyciem jakichkolwiek przyrządów czy tylko na słuch? Ja bym troche odkręcił śrubę na reduktorze.

Wcześniej pytałem czy dobrze ci odpala na gazie (bez użycia benzyny). Jeśli dobrze to przykręć śrubę na reduktorze troche, a jesli nie mozesz odpalic od razu na gazie to odkręć ją kilka obrotów aż do skutku. Ale bez porządnej regulacji z uzyciem analizatora spalin na dłuższą metę nie radzę jeździć.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 16, 2005 20:07

Jest taki prosty teścik bardzo zgrubny żeby stwierdzić czy mieszanka jest za bogata. Doszedłem do tego jeszcze jeżdżąc autem z pierwszą generacją. Może tu sie też sprawdzi. Gdy masz za wolne wolne obroty naciskasz mocno hamulec. Wtedy trochę powietrza idzie ze wspomagania i jeśli mieszanka jest za bogata to ta ilość powietrza ją zubaża i obroty na moment rosną. Jak pisze kol. paulox spróbuj troche pokręcić śrubą regulacyjna na reduktorze. I tak jest sknocone więc juz nic na tym nie tracisz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » sob lip 16, 2005 21:36

A wiec, stad wiem ze nie chodzi na tym cylindrze bo jak zdjalem kabelek ze swiecy to nie bylo zadnej roznicy to raz a dwa ze przeskakiwala iskra miedzy tym czyms metalowym na koncowce kabla zaplonowego a blokiem silnika. A wogole to bardzo slabo reaguje na krecenie tymi srubkami bo juz ze znajomym probowalismy go ustawic ale niestety prawie zero efeltow. Teraz mi nie gasnie tak czesto ale obroty spadaja prawie do zera.
Nietstey zmuszony jestem przelozyc wyjazd o pare godzin gdyz umowielm sie z samego rana na regulacje. Zobaczymy co bedzie.

[ Dodano: Sob Lip 16, 2005 21:39 ]
paulox pisze:
Paweł Marek pisze:skąd wiesz że nie pracuje na pierwszym cylindrze. Telepanie to norma jak jest źle mieszanka ustawiona. Falowanie to potwierdza. PO prostu regulator wolnych obrotów próbuje ratować sytuację
Jasne. Mieszankę ci ustawiał z użyciem jakichkolwiek przyrządów czy tylko na słuch? Ja bym troche odkręcił śrubę na reduktorze.

Wcześniej pytałem czy dobrze ci odpala na gazie (bez użycia benzyny). Jeśli dobrze to przykręć śrubę na reduktorze troche, a jesli nie mozesz odpalic od razu na gazie to odkręć ją kilka obrotów aż do skutku. Ale bez porządnej regulacji z uzyciem analizatora spalin na dłuższą metę nie radzę jeździć.
Z tego co wiem to nie mial zadnej aparatury i analizatora spalin i pewnie byla ustawiona na sluch. W Łodzi jest dobry zaklad Na Gaz sie nazywa i moze cos mi tam zrobia.


G.T.I. by Panther - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8772

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » pn lip 18, 2005 01:05

paulox pisze:Ja bym troche odkręcił śrubę na reduktorze.
Mi też obroty spadają prawie do zera jak koledze i kiedyś tą śrubką tak kręciłem, że wykręciła mi się zupełnie i wypadła (wyleciało wtedy trochę jakiegoś płynu z reduktora przez tą dziurkę po tej śrubce...). Czy odkręcając ją zupełnie nie spartoliłem czegoś? Może ten płyn powinien tam być? Teraz czy kręcę na maxa czy na min. to nie ma żadnej różnicy:/



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn lip 18, 2005 09:11

blaade pisze:
paulox pisze:Ja bym troche odkręcił śrubę na reduktorze.
Mi też obroty spadają prawie do zera jak koledze i kiedyś tą śrubką tak kręciłem, że wykręciła mi się zupełnie i wypadła (wyleciało wtedy trochę jakiegoś płynu z reduktora przez tą dziurkę po tej śrubce...). Czy odkręcając ją zupełnie nie spartoliłem czegoś? Może ten płyn powinien tam być? Teraz czy kręcę na maxa czy na min. to nie ma żadnej różnicy:/
Ten płyn to taki syf co sie zbiera z biegiem czasu. Spuszcza się go co jakiś czas wykrecając dolną śrubę (to jest taka sp[ecjalna sruba sluzaca tylko do spuszczania tego syfu)

Do regulacji w reduktorze jest inna sruba a czasami sa dwie. Jezeli nie reaguje na kręcenie tą jedną to nalezaloby przykręcić tą drugą (moze byc ona np. na imbus).


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

u

Post autor: tomileszek » czw lip 21, 2005 13:58

u mnie mialem podobny problem i wina byla w zapchanym wtryskiwaczu gazu. tez obroty mu skakaly i gasl na wolnych. na beznynie mialem oki. kolo wgrywal nowy program i nic nie dawalo, bawil sie az w koncu wymienil wtryskiwacz i jest juz pol roku good.


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości