zatrzaśnięty zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vlv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 03, 2007 18:37
Lokalizacja: Toruń

zatrzaśnięty zamek

Post autor: vlv » sob gru 08, 2007 19:35

lewy przedni zamek zatrzasnął się. dzień-dwa nie chciał wcale "łapać" (dopiero po którymś trzaśnięciu). dziś po zamknięciu drzwi (załapał) + zamknięcie centralnym jest zablokowany na cacy - nie chce się wcale otworzyć.
samochód ma centralny zamek (elektryczny, tak przynajmniej słychać ;) ).
jak sobie z tym poradzić? nie muszę mówić, jak niewygodne jest wsiadanie od strony pasażera.
drugie pytanie - czy elektryczny centralny zamek to po prostu konwersja zwykłego? tzn. czy zwykły zamek będzie pasować w razie wymiany?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 08, 2007 19:47

jeśli po wyciągnuęciu guzika nie chce się otworzyć ani od środka ani od zewnątrz to winny jest sam zamek w kwestii mechanicznej. Dużo pracy: ściganie tapicerki, wyciąganie, rozbieranie i czyszczenie zamka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

vlv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 03, 2007 18:37
Lokalizacja: Toruń

Post autor: vlv » sob gru 08, 2007 20:27

Paweł Marek pisze:jeśli po wyciągnuęciu guzika nie chce się otworzyć ani od środka ani od zewnątrz
dokładnie
Paweł Marek pisze: to winny jest sam zamek w kwestii mechanicznej. Dużo pracy: ściganie tapicerki, wyciąganie, rozbieranie i czyszczenie zamka
;/ cóż, będzie trzeba się za to wziąć
a kwestia zakupu zamka na wymianę - jeśli centralny jest elektryczny, to zwykły będzie dobry?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 08, 2007 21:13

elektryczny to może być tylko dokładany, oryginalny jest pneumatyczny i to jest własciwie jedna całość. Póki co bez sensu kupować, najwięcej roboty jest i tak z wyjęciem zamka, wyczyszczenie to już drobiazg a przywróci zamkowi pełną sprawność, tam w zasdzie nie bardzo się ma co zepsuć w sensie urwać czy złamać. Od brudu nie odbja taka dźwignia bo sprezyna nie daje rady oporu pokonać, rozbierzesz to zobaczysz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maniek1024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:41
Lokalizacja: koszalin

Post autor: maniek1024 » ndz sty 06, 2008 18:59

jest moze gdzies opis jak wyciagnac zamek z takich zattrzasnietych dzwi bo japróbowałem dzisiaj ze trzy godziny i nie bardzo mi sie udało :grrr:



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » ndz sty 06, 2008 19:08

Ja też podłącze sie do ostatniego tematu kolegi maniek1024.
U mnie też nie otwierają się drzwi kierowcy jak jest mróz bo mi zamarza zamek i muszę wsiadać od strony pasażera i grzać auto na maxa co skutkuje otwarciem drzwi.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

maniek1024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 04, 2007 23:41
Lokalizacja: koszalin

Post autor: maniek1024 » ndz sty 06, 2008 19:27

ja trzymałem dzisiaj auto ma hali 3 godziny samochód odmarzł wszystkie drzwi puściły oprócz kierowcy wiec myśle że jest to uszkodzony zamek wiec musze go jakoś wymontowac za bardzo nie wiem jak może ktoś już to robił ???????????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 06, 2008 20:46

o ściganiu tapicerki było multum razy. Potem przygotuj sobie odpowiednie narzędzie do odkręcenia śrób zamka na krawędzi drzwi (chyba torks ale rozmiaru nie pamiętam), trzeba odczepić cięgno klamki wewnętrznej, poodpinać obie wtyczki, resztę właściwie zobaczysz jak zamek wyjmiesz. Nic trudnego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 421 gości