Czujnik obrotów przedniego koła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

andaluzyjski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2007 18:14
Lokalizacja: Nowy Sącz/Warsiawa

Czujnik obrotów przedniego koła

Post autor: andaluzyjski » sob gru 08, 2007 18:28

Witam, to mój pierwszy post więc od razu przystępuję do działania.
Byłem dzisiaj w ASO w związku z błędnym działanie ABS/ESP. polega ono albo na nieprawidłowym działaniu ABS poprzez właczanie się przy lekkim dohamowywaniu bądź całkowitym wyłączaniu się układu. Na VAG wyskoczył błąd 00285 czujnika G45. I tutaj mam problem, na allegro występują czujniki nazywające sie raz czujnik obrotów... albo czujnik ABS. Zazwyczaj różnią sie też ceną i wyglądem. Raz widzę czujnik z kablem a innym razem bez tego kabla. Cena również waha się między 35 zł a niemal 200 zł.
Czy w takim razie to jest jedno i to samo urządzenie czy różne ?
Dam przykład:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=274480268 drogi

http://allegro.pl/item279251178_czujnik ... y_422.html - bardzo tani



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 08, 2007 19:16

przedni bez kabla i cześciej kupowany dlatego tani, tylny odwrotnie. Tobie padł ten co najczęściej pada czyli przedni prawy, więc kupujesz ten tani, upewnij się kupując że to Siemens i że na prawe koło. Zakładasz i ma działać.
Możliwość jest jeszcze taka że to nie czujnik tylko kabel do niego padł. Wyjaśniasz to mierząc opór na pinach czujnika po wyjęciu wtyczki kabla. Ma być 1-1,3 koma. Jeśli czujnik jest dobry to naprawiasz tylko kabel, lub kupujesz (szrot lub ASO)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg

Post autor: greg » sob gru 08, 2007 19:22

OPIS USTERKI
00285 P1716 Sygnał prędkości kół ABS #2 (prawy przód) zakres / działanie – G45

prawy posiada numer 1J0 927 804 czyli taki jak na http://allegro.pl/item279251178_czujnik ... y_422.html



andaluzyjski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2007 18:14
Lokalizacja: Nowy Sącz/Warsiawa

Post autor: andaluzyjski » sob gru 08, 2007 19:24

Dziękuję.
Sam nie zmierzę gdyż jestem lewus w tych sprawach. Zaryzykuję i kupię sam czujnik. Jednakże, z tego co wiem to po wymianie należy kolejny raz usunąć błędy z ecu /choć niekoniecznie gdyż podobno centralka abs i tak przechowuje historię błędów/ i zakodować sterownik. Prawda czy fałsz ? ;-))



greg

Post autor: greg » sob gru 08, 2007 19:29

jak by był błąd to zdejmujesz na chwilę klemę, zakłądasz i kawałek ruszysz - powinno zgsnać - myślę że usterka nie zablokowała nic bo jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkałem



andaluzyjski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 08, 2007 18:14
Lokalizacja: Nowy Sącz/Warsiawa

Post autor: andaluzyjski » sob gru 08, 2007 19:33

Aaaaa, to jak w Oplach i Daewoo.
Jaki bezpiecznik odłącza napięcie od ecu w VW ? W Lanosie miałem taki F5 w kabinie i częstio z Lniego korzystałem gdyż miał bledną emulację lambdy na lpg.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości