Ile jest łożysk amortyzatora?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

abs-asr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 30, 2007 20:39
Lokalizacja: wołomin

Ile jest łożysk amortyzatora?

Post autor: abs-asr » czw gru 06, 2007 21:06

Witam, mam problem od kilku dni stuka mi w prawym kole. Byłem na szarpaku i nic nie wykazało. :panna: Koleś stwierdził, że może to być łożysko amortyzatora na kolumnie Mc Phersona :kac: . Mam pytanie, po ile jest łożysk na jedną kolumnę (czy na góre i na dół czy tylko na góre)??? :bigok:

Pozdro


Założ sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to bedziesz miał zawsze z górki.


Ile widzisz czarnych kropek?

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw gru 06, 2007 21:34

jedno u góry na przednim amortyzatorze



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt gru 07, 2007 07:09

abs-asr pisze:Witam, mam problem od kilku dni stuka mi w prawym kole.
W jakich okolicznościach jest to stukanie? Wywalone łożysko amortyzatora (jest jedno u góry) wydaje nieco inny dźwięk.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt gru 07, 2007 09:24

Ja dołacze sie z pytaniem jeżeli już mi poszło to nogę kupić samo łozysko tak jak tu?

http://allegro.pl/item279583945_lozysko ... assat.html


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt gru 07, 2007 16:56

grandilodz pisze:Ja dołacze sie z pytaniem jeżeli już mi poszło to nogę kupić samo łozysko tak jak tu?
Oczywiście, że możesz. Ale może okazać się, że do wymiany masz też osłony, odboje, i "miskę" w której siedzi sprężyna - u mnie się rozleciała.



abs-asr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 30, 2007 20:39
Lokalizacja: wołomin

Post autor: abs-asr » pt gru 07, 2007 21:54

bodzio_j pisze:
abs-asr pisze:Witam, mam problem od kilku dni stuka mi w prawym kole.
W jakich okolicznościach jest to stukanie? Wywalone łożysko amortyzatora (jest jedno u góry) wydaje nieco inny dźwięk.
Poprostu podczas przejeżdzania przez nierównosci słychac takie delikatne głuche stukanie jakby łącznik stabilizatora był padnięty ale mechanik na szarpaku to wykluczył. :crazy:
Napiszcie czy podczas wymiany tego łozyska trzeba wyjąc Mc Phersona? Bo mechanik poradził własnie wyjęcie Mc Phersona i obejrzec wszystkie elementy :pub:


Założ sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to bedziesz miał zawsze z górki.


Ile widzisz czarnych kropek?

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob gru 08, 2007 11:21

abs-asr pisze:Napiszcie czy podczas wymiany tego łozyska trzeba wyjąc Mc Phersona? Bo mechanik poradził własnie wyjęcie Mc Phersona i obejrzec wszystkie elementy

tak. trzeba McPhersona wyjąć z samochodu i rozmontować na części pierwsze



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob gru 08, 2007 11:56

abs-asr pisze:Poprostu podczas przejeżdzania przez nierównosci słychac takie delikatne głuche stukanie
Miałem wywalone łożysko i wydawało dziwny dźwięk przy skręcaniu. Pokręć kierownicą od oporu do oporu, powinieneś usłyszeć. Jeśli nie to niekoniecznie jest to łożysko.



abs-asr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 30, 2007 20:39
Lokalizacja: wołomin

Post autor: abs-asr » sob gru 08, 2007 17:32

bodzio_j pisze:Miałem wywalone łożysko i wydawało dziwny dźwięk przy skręcaniu. Pokręć kierownicą od oporu do oporu, powinieneś usłyszeć. Jeśli nie to niekoniecznie jest to łożysko.
No własnie przy skręcaniu nic nie słychać. :crazy: To stukanie słychać tylko przy przejeżdzaniu na wybojach. Jesli nie łozysko amora to co to może być?? :grrr:
Napiszcie bo nie chce zeby mnie mechanik naciągnął na niepotrzebne koszty :pub:
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 17:35 przez abs-asr, łącznie zmieniany 1 raz.


Założ sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu to bedziesz miał zawsze z górki.


Ile widzisz czarnych kropek?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości