Luz na amortyzatorach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Luz na amortyzatorach

Post autor: luki3105 » pt gru 07, 2007 09:46

Witam wszystkich
Szukałem szukałem i nic.
Mam taki problem podniosłem wczoraj golfa ojca 1.6 benz 1987 i ujawnij sie luz na amorach.
Luz jest miedzy ta miska a górnym mocowaniem amora luz to około 2 , 3 cm czy to normalne??
U mnie w golfie tez jest lekki luz ale nie aż taki.
Dodam że amory w ojca maszynie były wymieniane bo autko potrafiło przeszkoczyc na drodze a jechałem prosto.
Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być ??



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pt gru 07, 2007 10:23

Luz generalnie powinien być (mówimy o przednich),ale nie taki duży ,więc albo jest nieskręcona nakrętka ,ta z dwoma nacięciami albo są do wymiany górne mocowania



luki3105
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:26
Lokalizacja: pomorze

Post autor: luki3105 » pt gru 07, 2007 16:54

Dzięki
Mam jeszcze jedno pytanie a ile może takie mocowanie kosztować i czy to sie da wymienić samemu czy do mechanika trzeba jechać ??



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » pt gru 07, 2007 17:53

luki3105, amorków przednich nigdy nie sprawdza się na podniesionym aucie , ponieważ górne mocowanie mcpersona wychodzi ze stożkowego gniazda nadwozia, ( od góry trzyma go tylko miseczka i ta miseczka trzyma amorka przy podnoszeniu do wymiany koła ) i dlatego powstaje ten duży luz , jak piszesz ma ok2-3 cm i tak może być jeśli ta górna miseczka ma dużo luzu od góry do siedzenia amorka


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości