Zakładanie alarmu w ASO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Zakładanie alarmu w ASO

Post autor: Jarek88 » czw gru 06, 2007 14:38

Chciałbym sie spytać czy wart zakładać alarm w ASO??? Czy ktoś z was zakładał??Prosze o odpowiedź...



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » czw gru 06, 2007 14:41

ASO jak każdy warsztat, tyle że pieniądze większe


valerio

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw gru 06, 2007 14:43

kolego sam mozesz sobie nawet zalozyc
jak masz minimalne pojecie

w aso za centralke sama zaplacisz kolo 700zl a na allegro ta sama tego samego producenta 350zl



Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » czw gru 06, 2007 14:54

mowia ze kosztuje u nich 450zl! ja mam juz centralny



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw gru 06, 2007 15:01

porownaj funkcje tego a co oferuje ci aso http://www.allegro.pl/item274394908__al ... e_sil.html



Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » czw gru 06, 2007 15:13

no tak...ale jeszcze trza by bylo to dobrze zamontowac...a wiem ze tam mi zrobia profesjonalnie



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » czw gru 06, 2007 15:29

kolego majac minimum pojecia sam to zrobisz nie ma w tym zadnej filozofii

normalny warsztat za zamontowanie wezmie od 150 - 300 w zaleznosci od miejsca i konkurencji moim zdaniem w aso akladanie alarmu mija sie z celem a zwykly warsztat zrobi to rownie profesionalnie co aso



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » czw gru 06, 2007 16:01

Jarek88 pisze:no tak...ale jeszcze trza by bylo to dobrze zamontowac...a wiem ze tam mi zrobia profesjonalnie
Z tym profesjonalizmem to bym byl ostrozny. W aso siedzi wiecej glabow niz w zwyczajnych garazowych zakladach. ASO schodzi na psy niestety i nadaje sie ostatnio tylko do wymiany oleju i klockow hamulcowych.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

beetle24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:55
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Kontakt:

Post autor: beetle24 » czw gru 06, 2007 17:17

Jak masz troche wprawy to możesz sam założyć, na necie znajdziesz opisy z instrukcją gdzie i pod jakie kalble w samochodzie sie podpiąć. Ja ostatnio sam zakładalem do swojego glofika III alarm PROXIMA. Kosztuje razem z czujką ultradzwiękową i syrenką z własnym zasilaniem ok. 280 PLN. A tak wogóle jest dedykowany do VW.

Pozdrow
Beetle24



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw gru 06, 2007 18:06

Jarek88 pisze:no tak...ale jeszcze trza by bylo to dobrze zamontowac...a wiem ze tam mi zrobia profesjonalnie
doopa tam nie profesjonalnie.
w moim autku jest założony alarm w ASO w Kaliszu, pacany poszły na łatwizne i nie założyli go tak jak trzeba. teraz nie ma w samochodzie bardzo przydatnej funkcji.
widać łatwiej było przylutować kabelek do lampki wewnątrz samochodu niż demontować tapicerkę we wszystkich drzwiach.
W wawie jest zakład, który szczerze polecam. Dealerzy Lexus, przywożą do nich swoje auta do zabezpieczenia (widziałem u nich model Lexusa, którego łachy jakieś próbowali ukraść na warszawskim lotnisku, totalna bardacha w środku, złodzieje zdarli nawet osłony ze słupków (cholera wie czego szukali) -i nic, auto wróciło do nich żeby "posprzątali" po złodziejach).
olej ASO i poszukaj przyzwoitej firmy montującej alarmy.
Ostatnio zmieniony czw gru 06, 2007 18:11 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw gru 06, 2007 18:19

Jarek88 pisze:a wiem ze tam mi zrobia profesjonalnie
zdecyduj się, albo ASO, albo profesjonalnie :bigok:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw gru 06, 2007 23:03

Zaleta montażu w ASO - jeżeli montujesz oryginalny alarm, to (teoretycznie) podłączają się Tobie w oryginalne miejsca połączeń wiązek itp. Nie tną kabli, nie lutują itd.

Jak montujesz w jakimś innym warsztacie, to różnie do tego podchodzą.
Ale uwaga - często w ASO są leniwi i nie chce im się np. rozbierać pół deski rozdzielczej, żeby coś gdzieś podłaczyć, więc idą na latwiznę i montują tam, gdzie najłatwiej. Np. ojciec kupił Citroena Berlingo, ale dokupił do niego alarm jako wyposażenie dodatkowe. Wszystko ładnie pięknie, alarm owszem oryginalny i nawet wiązka oryginalna do podaczenia alarmu - skąd to wiem? Bo mi prawie wypadł na podłogę, jak otworzyłem pokrywę panelu z bezpiecznikami! Wiązka była tak długa, że moduł alarmu mogłem położyć na siedzeniu kierowcy. Widać nie chciało im się rozbierać deski, żeby zamontować centralkę w przeznaczonym dla niej miejscu. Dodatkowo alarm ten posiada funkcję, kóra pozwala go uzbroić, gdy zostawimy w samochodzie np. psa. Nie działają wtedy czujniki ultradźwiękowe. Funkcję tę włącza się specjalnym przyciskiem - u ojca zrobili to tak, że wywiercili dziurę w desce i zamontowali tam tak badziewny przycisk, że szkoda gadać (na taką śrubę, przykręcany do plyty montażowej). Takie przyciski można dostać w każdym elektronicznym sklepie - jestem pewien, że to nie tak miało być zrobione wg producentów tego alarmu.

Ale montaż u alarmiarzy też nie gwarantuje Tobie fachowo wykonanej roboty.
Poza tym są różne teorie na temat oryginalnych i nieoryginalnych alarmów - np. oryginalny jest zawsze w tym samym miejscu i tak samo się go rozbraja w danym modelu samochodu - przydatna informacja dla zlodzieji. Natomiast alarm nieoryginalny podłaczany jest do instalacji poprzez np. lutowanie, cięcie przewodów itp.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw gru 06, 2007 23:26

Witam.
Dołożę swoje kilka zdań.
1. W ASO drogo
2. W małym serwisie szanuja klienta nie tylko PRZED usługą, ale również PO jej wykonaniu...

I co najważniejsze- jeździsz MK4, czyli jednym z najczęściej kradzionych samochodów. Każdy kto kradnie samochody wie jak się obejśc z oryginalnym alarmem w ciągu 2-10 sekund i wybierając się po zamówionego MK4 bierze ze sobą co trzeba i wie co gdzie umieszczono :bigok: Przy montażu zabezpieczeń trzeba trochę fantazji, a nie rutyny. Tak aby kradnącemu odechciało się Twojego samochodu i poszedł sobie dwie ulice dalej, po MK4 z alarmem z ASO :helm:
Pozdrawiam.



Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jarek88 » pt gru 07, 2007 00:20

widzę że jesteście negatywnie nastawieni do ASO!! Ale cóż zaufałem im.....za 1,5 tygodnia bede zakładał.wtedy napisze jak wszystko działa...i mam nadzieję że założa to tak jak powinno być!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości