Czujnik temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWąski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw paź 13, 2005 20:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: VWąski » czw paź 25, 2007 22:11

a co do tej całej wskazówki i temperatury... prosiłbym o pomoc znających temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130371

pozdraVWiam :pub:
Damian


:wazup: :weedman:

[b]..::NIECH MOC GOLFÓW BĘDZIE Z WAMI::..[/b]

Awatar użytkownika
ssuchyy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 20:26
Lokalizacja: LUBLIN-CENTRUM
Kontakt:

Post autor: ssuchyy » pt paź 26, 2007 19:55

przy spokojnej jezdzie 1/2 ale rzadko tak jezdze 3/4 na codzień :bigok: :pub:



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob paź 27, 2007 10:51

ktory to dokladnie bedzie od temperatury idzie to jakos wyczysscic?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 27, 2007 11:07

czarny od spodu krocca, on jest odpowiedzialny za wychylenie wskazówki. raczej sie nie da wyczyscic tylko ewentualnie wymienic.

[ Dodano: Sob Paź 27, 2007 11:11 am ]
ale sprawdz moze czujnik w chłodnicy jeszcze, bo moze za pozno wlacza wiatrak , dlatego taka wysoka temperatura, byc moze temp jest opkazywana prawidłowo.
ZObaczy czy przy takiej temperaturze jak pokazales na rys. termostat jest otwarty, złap OSTROZNIE za weze od chłocnicy. Bo jezeli jest chłodny to jest ok i prawdopodobnie bedzie czarny czujnik w kroccu do wymiany, a jezeli beda jednakowo gorące i jeszcze sie nie wlaczył wiatrak to bedzie czujnik w chłodnicy do wymiany bo widocznie zaspal i pozwala na taka temperature.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob paź 27, 2007 12:05

Jedna z zalet erpka jest jego hlodnica duza jak byk a wiatrak zalancza mi sie w korkach zazwyczaj bo jezeli jade 140 to temperatura jest stala , myslac logiczne bo caly czas mu wieje , i wtedy wiatrak ez powinien pracowac?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 27, 2007 14:29

grandilodz pisze:i wtedy wiatrak ez powinien pracowac?
nie


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

jacekwol15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 30, 2007 20:31
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post autor: jacekwol15 » sob gru 01, 2007 20:56

Witam u mnie wcale się nie wychyla ino stoi w miejscu co może być przyczyną, przy odpalaniu mruga tylko dioda i po chwili gaśnie sprawdziłem przewody ,są dobre,zwierałem przewody przy czujnikach,dalej się nie wychyla, bezpieczniki są dobre,tylnia wycieraczka też nie chodzi, czy brakuje jakiegoś przekażnika, proszę o jakieś zdjęcie, skrzynki bezpiecznikowej z przekażnikami ,może coś mi brakuje w niej. Wymieniłem również cały licznik i nadal nic z góry dziękuję za jakąś podpowiedż.


JACEK ŁĘGOWSKI

Emilasty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 15:39
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Emilasty » pn gru 03, 2007 20:40

Też mi się kiedyś tak wychylał i myśłałem, że tak ma być. Do czasu jak padła nagrzewnica i chłodnica. Czujnik od załączania wichury okazał się być ciut wyeksploatowany.
Teraz mam nowy czujnik, nową chłodnicę, nową nagrzewnicę i nowy termosta, a wsakzówka jest ciut wychylona w prawo.
Pozrawiam, EMil



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn gru 03, 2007 21:25

jacekwol15 pisze:Witam u mnie wcale się nie wychyla ino stoi w miejscu co może być przyczyną, przy odpalaniu mruga tylko dioda i po chwili gaśnie
Może padł wskaźnik w liczniku. Dioda informuje o niskim poziomie płynu o ile masz czujnik w zbiorniczku wyrównawczym.
jacekwol15 pisze:czy brakuje jakiegoś przekażnika, proszę o jakieś zdjęcie, skrzynki bezpiecznikowej z przekażnikami ,może coś mi brakuje w niej
Nie koniecznie wszystkie miejsca w skrzynce przekaźników są zajęte. Zależy to od wyposażenia samochodu.
jacekwol15 pisze:tylnia wycieraczka też nie chodzi
A silniczek wycieraczki jest sprawny?



jacekwol15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 30, 2007 20:31
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post autor: jacekwol15 » wt gru 04, 2007 21:08

Witam wszystkich odwiedzajacych tę strone. A więc wycieraczka miała przerwany kabelek w zagięciu klapy w gumowej osłonie ,a oprucz tego doszłem ,po sprawdzeniu miernikiem ,że brakuje przekażnika w sekcji 11 ,prawdopodobnie z NR 19.
I tak samo moze brakować przekażnika od temperatury cieczy ,lecz niewiem jaki numer i gdzie powinien się znajdować,wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuje,jeżeli ktoś może ma vw golfa II z silnikiem 1,3 z roku 1987 to bardzo bym prosił o jakąś fotkę z rozmieszczeniem przekażników

[ Dodano: 04 Gru 2007 20:13 ]
Co do wskażnika temperatury jest sprawdzony i dobry,myśle że też powinien być jakiś przekażnik,jutro będę u mechanika to sie dowiem


JACEK ŁĘGOWSKI

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » wt gru 04, 2007 21:15

jacekwol15 pisze:I tak samo moze brakować przekażnika od temperatury cieczy
Nie może być przekaźnika na czujniku bo przekaźnik tylko załącza lub odłącza. Więc wina na pewno nie leży po stronie przekaźników w wypadku temperatury cieczy - lepiej zamiast fotki zerknij do schematu elektrycznego MK II gdzie i jakie kabelki biegną od czujnika do licznika ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

jacekwol15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lis 30, 2007 20:31
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post autor: jacekwol15 » śr gru 05, 2007 15:31

Witam,jak się okazało od wycieraczek tylnich okazał się przekażnik z NR.72 a nie 19,więc wycieraczki mam już sprawne,teraz muszę tylko dojść co z tą kontrolką od temperatury cieczy,w moim golfie nie mam żadnego czujnika w zbiorniczku cieczy,teraz idę montować centralny zamek,bo mam dość otwierania komuś drzwi .Z chęcią bym spojrzał w jakiś schemat elektryczny od MK2 ale nie mam takiego schematu,no i dobrze by było jakby był po polsku.


JACEK ŁĘGOWSKI

marttinus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 19:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: marttinus » śr gru 05, 2007 15:45

DeGie pisze:a co do tej całej wskazówki i temperatury... prosiłbym o pomoc znających temat
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130371

pozdraVWiam :pub:
Damian
Witam,
mam identyczny problem tyle że w 2 litrowej benzynie w sharanie. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą, termostat, pompę wodną, wentylator włącza się ale nie jest w stanie schłodzić płynu.
Zastanawiam się czy przyczyną nie jest przypadkiem instalacja gazowa????



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr gru 05, 2007 16:04

marttinus pisze:Witam,
mam identyczny problem tyle że w 2 litrowej benzynie w sharanie. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą, termostat, pompę wodną, wentylator włącza się ale nie jest w stanie schłodzić płynu.
Zastanawiam się czy przyczyną nie jest przypadkiem instalacja gazowa????
A jak z drożnością chłodnicy?


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości