Golf II - uszczelka do szyberdachu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Golf II - uszczelka do szyberdachu

Post autor: lisisko » wt lip 12, 2005 17:30

Witam. Czy ktoś mi pomoże? Gdzie mogę dostać uszczelkę do szyberdachu. Moja ze starości zrobiła się twarda i kiedy pada duży deszcz to przecieka. Pytałem w różnych sklepach, ale wszędzie sprzedwaca rozkładał bezradnie ręcę :bigok: Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.



jaxes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw mar 10, 2005 02:36
Lokalizacja: Lindów
Kontakt:

Post autor: jaxes » wt lip 12, 2005 21:20

lisisko pisze:ze starości zrobiła się twarda
hehe z tego wniosek, że z golfem to odwrotnie jak z facetem :satan:
a serio to też nigdzie nie widziałem takich uszczelek. Może z jakiegoś używanego da radę znaleźć w dobrym stanie, albo sprógować nasączyć jakimś preparatem do uszczelek



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » wt lip 12, 2005 21:49

Nasączanie raczej nic nie da, bo w kilku miejscach jest też przerwana :goof: Wpadłem na pomysł, żeby poszukać jakiegoś speca, który zakłada szyberdachy i spróbować od niego odkupić taką uszczelkę.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt lip 12, 2005 23:40

w aso powinni mieć albo sprowadzić, ale przypuszczam ze cena moze cie przerazic:(

Poszukaj po szrotach albo na allegro, moze ktoś sprzedaje sama uszcelkje od szyberdachu.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » śr lip 13, 2005 23:31

szroty.....pozostają szroty.. ta uszczelka to chyba filcowa jest albo inne takie cuś spróbuj ją czymś tłustym wskrzesić i sprawdz kanały odprowadzające wodę w słupkach bo jak ci leci do środka to znak że kanały są niedrożne... :pub:


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » czw lip 14, 2005 00:34

hyper74 pisze:sprawdz kanały odprowadzające wodę w słupkach bo jak ci leci do środka to znak że kanały są niedrożne...
niekoniecznie... u mnie cieknie ale nie ma to nic wspolnego z kanalami... woda dostaje sie przez uszczelke na tej dluzszej tylnej krawedzi, bo uszczelka nie wiem czemu zrobila sie tam strasznie "chuda". na pozostalych bokach przylega scisle do dachu a tu jest szpara przez co woda jest miedzy prowadnicami i dostaje sie do srodka...

w moim przypadku chyba jedynym ratunkiem jest uszczelka ale jakos jej nie widzialem na allegro, no chyba ze ktos ma pomysl jak ją zreanimowac...


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » czw lip 14, 2005 09:23

tam jest chyba tak zmontowane że ... podejrzewam.... jak nie będzie uszczelki ... to i tak leciało by kanałami ...bo ... otwór jest mniejszy niż dach suwany... i rynienki są tak poprowadzone... zresztą sam nie wiem.... u mnie ciekło ale miałem zatkany przedni lewy kanał ...a kiedy go udrożniłem...to już jest sucho .... choć też po 15 latach używania też mam już uszczelke w stanie ..powiedzmy nie ideał...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » czw lip 14, 2005 19:15

W moim przypadku cieknie z dwóch stron, na krótszych bokach, czyli tych od drzwi. Na 100% jest tam uszczelka, bo ją trochę zdjołem, a potem założyłem z powrotem. Mimo wszystko spróbuje je jeszcze je natłuścić, może choć trochę ograniczy to przeciek. Kto by pomyślał że może być problem z dostępnością tak podstawowej rzeczy...



Awatar użytkownika
worms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 13:06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: worms » pt lip 15, 2005 10:37

Sprawdz drozność czterech przewodów odprowadzających wode i jak to nie pomoże to dopiero szukaj nowej uszczelki na szrotach, ale według mnie masz niedrozne przewody odprowadzajace wode i dlatego sa przecieki ...



Awatar użytkownika
lisisko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 08:55
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków, a obecnie Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lisisko » pt lip 15, 2005 16:56

Ale jak to sprawdzić?? Przepychając drutem??



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » pt lip 15, 2005 17:34

sprawdzic to mozesz nalewajac wode w te rynienki ktorymi odplywa po bokach. z udroznieniem juz jest gorzej bo przydalby sie jakis dlugi i w miare elastyczny (ale nie gnacy sie i lamliwy) drut.


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » pn lip 18, 2005 18:28

Tak jak mówiłem... pewnie niedrożne są .... helmuty nie wypuszczają takich gaf... żeby ciekło... tam tak wyprofilowane jest że musi spłynąć do słupków a potem w błotniki... i na ziemię... heee :bigok:


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » pn lip 18, 2005 20:36

hyper74 pisze:helmuty nie wypuszczają takich gaf... żeby ciekło...
helmuty moze nie, ale zuzyta uszczelka juz moze puszczac takie "gafy" ;)


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » pn lip 18, 2005 22:09

Odpływy najlepiej się przepycha linką prędkościomierza (ja chyba używałem linki od malucha - wystarcza długościowo). Przednie udrażnia się od strony dachu, tylne - od dołu (wylot pod zderzakiem). A co do przecieków - możesz mieć podobny problem co ja. Uszczelkę mam kiepską - to fakt - ale główna przyczyna przecieków to przerdzewiała rynienka przykręcona do tylnej części szybra. Można ją zobaczyć tylko po zdjęciu szybra. U mnie jest skorodowana z obu stron - woda zamiast ściekać do bocznych odpływów - wsiąka w tapicerkę i leje mi się na głowę. Dlatego teraz apeluję: POSZUKUJĘ USZCZELKI I RYNIENKI ALBO CAŁEJ GÓRNEJ POKRYWY SZYBERDACHU!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości