Kontrolka otwartych drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

FrozenShadoow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 26, 2007 00:18
Lokalizacja: Kozienice

Kontrolka otwartych drzwi

Post autor: FrozenShadoow » pn gru 03, 2007 15:13

Witam,

Mam problem, swieci mi sie caly czas kontrolka otwartych drzwi.....jednak nie ma zamknietego obwodu bo oswietlenie wewnetrzne auta sie nie pali. Kontrolka gasnie powyzej 140km/h...dziwne ale tak jest. Czy ma moze to zwiazek z instalacja gazową bo jak mi przełaczyli jakis czujnik z cewki a podlaczyli pod czujnik walka rozrządu to chyba wtedy zaczol wystepowac problem....moze jakies zwarcie? Pomożcie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn gru 03, 2007 15:29

Może bagażnik? Sprawdź czy w bagażniku świeci się światełko. Chociaż teoretycznie nie musi się świecić bo są osobne kabelki do światełka i do kontrolki.



FrozenShadoow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 26, 2007 00:18
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: FrozenShadoow » wt gru 04, 2007 05:25

Witam,
Własnie o to chodzi ze zadne swiatełko sie nie swieci,.....moze cos z bezpiecznikami?



greg

Post autor: greg » wt gru 04, 2007 09:01

raczej z mikrostykiem w zamku lub diodą - skoro światełka się nie świecą(zakłądam że tylko jak otworzysz drzwi kierowcy) to nie załącza ich mikrostyk zamka a prędzej winna dioda - skoro nie gasi też kontrolki drzwi



arush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 28, 2005 18:48
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: arush » wt gru 04, 2007 19:50

Mam pytanie odnosnie tej kontrolki. Roznie jest w tych golfach bo w niektorych jest kontrolka otwartych drzwi a w innych kontrolka otwartej pokrywy bagaznika. U mnie w desce jest ta druga ale nie swieci. Jak jest w desce to powinna swiecic?? Golf z 2000r. Szukalem kodowania ale mozna zakodowac tylko kontrolke klockow, pasow czy plynu spryskiwaczy ale nie tej kontrolki.Mozna jakos sprawdzic czy zmusic ja do swiecenia?? Przypomne ze mam standardowy alarm vw i w klapie mikrostyk z 3ma kabelkami (jeden masa do lampy, drugi masa a trzeci masa na krancowke klapy). mikrostyk sprawdzalem- lampka w bagazniku dziala i alarm tez gdy zostanie wyzwolony tym mikrostykiem.



greg

Post autor: greg » wt gru 04, 2007 21:08

arush pisze:Mozna jakos sprawdzic czy zmusic ja do swiecenia?
można - wpiąć się do niebieskiej wtyczki pin 21 - drzwi kierowcy - jak podasz + to powinna się zapalić jak dobrze kojarzę (mogę sprawdzić) , pin 16 - klapa bagażnika - j/w



arush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 28, 2005 18:48
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: arush » wt gru 04, 2007 21:20

Rozumiem ze trzeba zdjac tablice rozdzielcza i zrobic ten myk w celu zapodania plusa do tej kontrolki a minus z wylacznika z drzwi czy klapy z ktoregos z tych pinow co podales. Myslalem ze moze jakos mniej bezinwazyjnie sie to da zrobic. Ale spoko jak bede mial troche czasu to cos sproboje zrobic chyba ze mi przejdzie :grin: Dzieki



greg

Post autor: greg » wt gru 04, 2007 23:04

arush, troszkę inaczej - do lampki w bagażniku idzie ciągle plus a brak masy - bo masa idzie z zamka - jeśli weźmiesz się wepniesz w kabel łączący lampkę z mikrostykiem klapy to masz przy zamkniętej klapie plus na tym kablu a przy otwartej minus



arush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 28, 2005 18:48
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: arush » śr gru 05, 2007 16:27

Oki Spoko juz wszystko wiem. Troszeczke sie z tym jednak zejdzie.Tak czy siak musze zdjac deske rozdzielcza i zobaczyc czy wogole tam jest zarowka od tej kontrolki. THX



greg

Post autor: greg » śr gru 05, 2007 17:20

arush pisze:i zobaczyc czy wogole tam jest zarowka od tej kontrolki.
w golfie 4 nie ma tam żarówek tylko diody



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 508 gości