Coś tłucze jednostajnie z przodu, od czego zacząć?? Pomocy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Danny B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 21:01
Lokalizacja: Orzysz
Kontakt:

Coś tłucze jednostajnie z przodu, od czego zacząć?? Pomocy.

Post autor: Danny B. » pn gru 03, 2007 15:35

Witam problem jak w temacie a dokładniej, dzwięk nie jest metaliczny, jest stłumiony i jednostajny, rozsnący razem z prędkośćią i najbardziej odczuwalny na równej drodze. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to opnony, więc je zamieniałem (tył na przód i przód na tył) Dalej tłucze z przodu, więc pomyślałem że to przegub, przegub odkręciłem, no rzeczywiście miał luzy, to go wymianiłem. Ale problem niestety nie zniknął..... Ktoś ma może pomysł co tu dalej robić???? Pomocy...


..::Kierowca Dieslowca::..

sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » pn gru 03, 2007 15:50

hmm na rownej drodze .... a moze coś w wahaczu? obejrzyj go dokladnie ale to raczej na dziurach by lomotało, ewentualnie mocowania amortyzaora sprawdz



Awatar użytkownika
Danny B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 21:01
Lokalizacja: Orzysz
Kontakt:

Post autor: Danny B. » pn gru 03, 2007 15:52

Dzięki sawik160284, to już jakiś konkret, dodam że mam skrzynie automatyczną, ma ktoś jeszcze jakieś inne przypuszczenia????


..::Kierowca Dieslowca::..

robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pn gru 03, 2007 16:19

który przegub zmieniałeś ,jeśli ten od koła ,to sprawdź jeszcze ten od strony skrzyni w nim potrafi się smar pozbijać w grudki ,wystarczy tylko wtedy umyć i świeżego włożyć



Awatar użytkownika
Danny B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 21:01
Lokalizacja: Orzysz
Kontakt:

Post autor: Danny B. » pn gru 03, 2007 17:09

zmieniałem ten od koła, sprawdziłem docisk amortyzatorów itp. nie budzi sastrzerzeń, zastanawiam się nad tym czy to mogą być hamulce, tarcze z przodu są już słabe i mogły się zagrzać i zwichrować... tak myśle.. jest taka opcja??? Tylko zastanawia fakt że nie szarpie kierownicą..

[ Dodano: 03 Gru 2007 16:22 ]
już wiem zrobie tak, wykręce obydwa całkowice i sprawdzę jaki mają luz, jak będę miał na wierzchu już i nie będę wiedział jak ocenić to dam znać
Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 17:11 przez Danny B., łącznie zmieniany 1 raz.


..::Kierowca Dieslowca::..

Awatar użytkownika
dj241
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 14:14
Lokalizacja: Knyszyn / Białystok
Kontakt:

Post autor: dj241 » pn gru 03, 2007 18:57

obadaj przegub wewnętrzny . ja przerabialem to kilka dni temu . uwazaj na sruby od tego przegubu . u mnie jedynym narzędziem jakim odkrecic bylem w stanie byla szlifierka :green_fuck: u mnie był luz konkretny ! 1 cm góra dół :bajer: a dzwiej to byl straszny podczas jazdy ;/ po wymianie cud miód



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn gru 03, 2007 19:18

łożyska kół ?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn gru 03, 2007 20:25

Może łożysko może za długie szpilki


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Danny B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 21:01
Lokalizacja: Orzysz
Kontakt:

Post autor: Danny B. » pn gru 03, 2007 21:37

łożyska wymieniałem miesiąc temu, wszystkie 4 sztuki, jutro obadam przegub wew. i będę widział pozdro i dzięki chłopaki :d


..::Kierowca Dieslowca::..

Awatar użytkownika
flinstone
FlinstoneWagen
FlinstoneWagen
Posty: 95
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 21:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: flinstone » pn gru 03, 2007 22:09

zwróc też uwage przy przegubach wewnętrznych na te takie cieniutkie krążki stalowo gumowe zapobiegające wpływaniu oleju ze skrzyni do przegubu. Kiedyś ten z lewej strony wpadł do przegubu i jak ta blaszka gdzies podeszła to wtedy właśnie tłukło równomiernie do prędkości. Myslałem,ze półoś mam niewyważoną, skrzywioną albo cos, a tu taka pierdoła... a żeby to wyjąc to było całkiem sporo roboty :crazy:


Jetta MK2 TeeDee-doprowadzona do stanu fabrycznego w wersji kanadyjskiej

Awatar użytkownika
antek_wb3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: antek_wb3 » pn gru 03, 2007 22:19

Oooo :bajer: to jaka ja mialem *#cenzura#* :D razem z wzrostem predkosci mi cos pukalo :] co sie okazalo to linka od predkosciomierza wyciagnalem zamontowalem jeszcze raz i juz OK :smoke: hehe



Awatar użytkownika
Danny B.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 21:01
Lokalizacja: Orzysz
Kontakt:

Post autor: Danny B. » wt gru 04, 2007 11:42

mi tak tłucze że czołg to jest komfortowy pojazd przy golfie, pwiedzcie mi jakiego dokładnie klucza używa się do odkręcania przegubu(chodzi mi o te 6 śrubek na przeguwie wewnętrznym)????

[ Dodano: 04 Gru 2007 17:11 ]
Problem rozwiązany, wymienione wszystkie przeguby, zewnętrzne i wewnętrzne z prawej i z lewej :cool:

[ Dodano: 22 Sty 2008 11:13 ]
Witam ponownie... Znowu tłucze problem taki sam jak wyżej, wymieniłem nawet tarcze chamulcowe przód, klocki, i ten elastyczny łącznik w którym płynie płyn chamulcowy i dalej tłucze...... nie mam już pomysłów, myślałem żeby wymienić wszystkie felgi i wstawić nowe opony ale jak przekładam opony z tyłu na przód, to nic się nie zmienia czyli opony i felgi raczej nie są bezpośrednią przyczyną. Co myślicie o np. krzywej półosi, krzywym gnieździe łożyska z przodu(wtedy robi się minosród z koła i dostaje wibracji)???? Prawko zdane 17.01.2008 :hmm: , a fura w proszku :otepienie: , trzeba coś z nią zrobić. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.


..::Kierowca Dieslowca::..

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości