gdzie jeszcze może wniknąc woda....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KRET81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 24, 2007 08:28
Lokalizacja: Sieraków
Kontakt:

gdzie jeszcze może wniknąc woda....

Post autor: KRET81 » pn gru 03, 2007 09:52

Wiatm! od niedawna mam golfika i od zamego początku mam z n im problemy... walcze ostatnio z elektryką.... raz wjechałem do myjni BP i już nie wyjechałem :( Wymieniłem już kable wysokiego napięcia i świece.... i już poprawa: mogę w końcu jeździć w deszczu :) ale problem mam nadal jak przejade przez większa kałuże.... co jeszcze może być nieszczelne i gdzie może wnikać woda... które części jeszcze musze sprawdzić?? dodam że ponoć brakuje mi jakiejś osłony od spodu bo nawet na filtrze powietrza są slady błota z kałuż...


VW III 1,4



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Re: gdzie jeszcze może wniknąc woda....

Post autor: herflik95 » pn gru 03, 2007 10:52

KRET81 pisze:Wiatm! od niedawna mam golfika i od zamego początku mam z n im problemy... walcze ostatnio z elektryką.... raz wjechałem do myjni BP i już nie wyjechałem :( Wymieniłem już kable wysokiego napięcia i świece.... i już poprawa: mogę w końcu jeździć w deszczu :) ale problem mam nadal jak przejade przez większa kałuże.... co jeszcze może być nieszczelne i gdzie może wnikać woda... które części jeszcze musze sprawdzić?? dodam że ponoć brakuje mi jakiejś osłony od spodu bo nawet na filtrze powietrza są slady błota z kałuż...


VW III 1,4
Nie wszystki golfiki maja osłony od spodu ale jak chcesz to na allegro dostaniesz koszt 80-100zł sprawdz jeszcze cewke bo moze ona szwankuje jak dostanie wody



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » pn gru 03, 2007 13:24

Witam. Ja bym na twoim miejscu poświecił jakiś jeden dzień i dokładnie przeglądną instancje wszystkie połączenia kabli. To jest jednym z mankamentów VW ze instalacja elekt. czasami żyje własnym życiem. Zakup sobie kilka rolek taśmy izolacyjnej (parcianej- taka jakiej sie używa w przemyśle samochodowym) i praktycznie na nowo poizolował sobie co masz w silniku (wiązki) i najważniejsze przeglądnij w jakim stanie są złączki wszelakie (mogą być zaśniedziałe i wtedy należy je trochę poczyścić). W podszybiu również zerknij na stan kabli - może sie okazać ze tam taśma izolacyjna wogule nie trzyma i kable w wodze leżą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości