Nadal elektryczna szyba!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nadal elektryczna szyba!!!!

Post autor: fiLc » sob gru 01, 2007 00:56

Witam,

pisze juz po raz drugi odnosnie tego tematu:

Mam problem z elektryczna szyba od strony pasazera,mianowicie jak sie ja opuszcza do samego dolu trzeba pare razy ja podnosic poniewaz w srodku podnoszenia sie sama opuszcza znow :grrr: Obstawialem ze jest to pewnie wina peknietej izolacji na kablu i rzeczywiscie w przegubie miedzy blotnikiem a drzwiami byl odizolowany brazowy kabel ktory ponownie zaizolowalem-niestety nic tonie dalo :grrr: .....

Czy macie jakies pomysly co to moze byc....dzieki z gory za pomoc :okej:



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob gru 01, 2007 04:40

fiLc, u mnie pomogło rozebranie drzwi i odłączenie zasilania od modułu sterującego szybą (po prostu wypiąłem kostkę na 5 minut). Po tym wszystkim "zaprogramowałem" szybę na nowo, tzn. - otworzyłem i po otwarciu nacisnąłem ponownie i przytrzymałem przycisk w pozycji "dół" przez kilka sekund, po czym zamknąłem i znów wcisnąłem przycisk, tym razem w pozycji "góra" przez kilka sekund. Od tej pory minęło pół roku, a szyba nadal śmiga poprawnie :chytry:
Drugą przyczyną może być złe ustawienie szyby na prowadnicach - w czasie podnoszenia szyba musi pokonać zbyt duży opór i dlatego się cofa.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob gru 01, 2007 04:58

Co do "programowania" na nowo modułu komfortu to nie trzeba rozbierać drzwi i rozpinać wtyczek, wystarczy że odepniesz na chwilę od akumulatora klemę "-" i po ponownym podłączeniu klemy kluczyk w stacyjce zostaw na 10 s w pozycji start a następnie przysciski sterowania szybami naciśnij w górę i przytrzymaj przez około 2-3 sekundy. Przynajmniej tak się to robi w moim Golfie.



Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fiLc » sob gru 01, 2007 17:53

Bomba,dzieki!!!!
Najpierw wyprobuje wersje "light" =odepne kleme od akumulatora,jak to nie wyjdzie to rozbiore drzwi :hmm:



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz gru 02, 2007 20:46

Miałem podobny problem,tylko że później szyba staneła na zawsze.Rozebrałem drzwi i mechanizm okazalosię że linki zaczeły pękac i blokowały slimaka.


Jacek

Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fiLc » pn gru 03, 2007 00:21

Wiec tak:wersja light niestety nie przyniosla poprawy :grrr: ...nic zostaje rozbiorka drzwi,trzeba bedzie obadac co sie tam dzieje!!!Ale dopierow przyszly weekend sie za to wezme ...trzeba troche postudiowac :bigok:
....jeszcze mam prob z tylna wycieraczka czy ktos sie orientuje czy silniczek od hatchbacka pasuje do varianta????



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn gru 03, 2007 00:56

fiLc, tu masz jak do silniczka sie dobrac i mechanizmu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#1176667
silnik zwykłego 1H6 955 713 A
varianta 1H6 955 713 A jak widać w/g etki to samo



Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fiLc » pn gru 03, 2007 01:02

Bomba jaszczur dzieki Ci wielkie-w weekend wymiana oleju (silnik+ASB) no i te elektryczne *#cenzura#* :helm:



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn gru 03, 2007 01:04

fiLc, ja i wycieraczke i szybę przerabiałem u kolegi z grupy także w razie w dzwoń :bajer:



Awatar użytkownika
fiLc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: fiLc » pn gru 03, 2007 01:12

Bajka-jak sie zatnie to skorzystam :helm: tylko moge powtorzyc ze to forum jest bomba-masa fajnych ludzi!!! :okej: Dzieki Ci jeszcze raz jaszczur

[ Dodano: 03 Gru 2007 00:30 ]
Jeszcze jedno jaszczur:to smialo moge wciagnac silniczek od tej tylnej wycieraczki od hatchbacka i przeszczepic go do mojego varianta???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 393 gości