Skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

llooki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:00
Lokalizacja: bialystok

Skrzynia biegow

Post autor: llooki » ndz gru 02, 2007 21:07

Witam
mam problem ze szkrzynia biegow w vw passacie B4 TDI zaczelo mi cos stukac na pierwszym biegu stuki sa wyraznie slyszalne nawet w kabinie. Takie stuki slychac tylko na jedynce na zadnym innym biegu tego nie ma. Co moze byc tego przyczyna? Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam llooki



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » ndz gru 02, 2007 22:39

Zapewne masz urwany jakiś ząbek w skrzyni na pierwszym biegu (zębatce). Zdarza sie to gdy kierujący pojazdem nie dokładnie wrzuca bieg (pospiech na skrzyżowaniu). Kosztowana naprawa bo należy wyciągnąć skrzynie i zrobić rozbiórkę, a jak sie ktoś na to decyduje to warto powymieniać inne części w niej. łożyska simeringi no i olej;-)
Ostatnio zmieniony ndz gru 02, 2007 22:41 przez Wins, łącznie zmieniany 1 raz.



llooki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:00
Lokalizacja: bialystok

Post autor: llooki » wt gru 04, 2007 14:36

podziekowal za podpowiedz
mam kolejne pytanie czy jest mozliwosc zakupienia gdzies samych potrzebnych mi trybow do skrzyni biegow i czy ta zabawa ma wogole ses moze lepiej wymienic cala skrzynie tylko czy ona bedzie oki



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt gru 04, 2007 14:41

najpierw posprawdzaj dokladnie wszystkie przeguby a potem wez sie dopiero za skrzynie sprawdz czy jak ruszysz z 2 na skreconych kolach czy tez tak bedzie



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » wt gru 04, 2007 15:13

Można również ocenić na oko w jakim stanie są przeguby czy osłonka na nich jest uszkodzona- niby taka błahostka a przyczynia sie do szybszego zużycia przegubów pyzatym można poruszać samymi półośkami o sprawdzić czy nie ma za dużych luzów.
Natomiast jeżeli chodzi o części do samej skrzyni to owszem można zdobyć lecz najczęściej już używane. łożyska do skrzyni są dosyć kosztowne- zalecam nowe tak jak nowe simeringki



llooki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:00
Lokalizacja: bialystok

Post autor: llooki » wt gru 04, 2007 15:15

sprawdzalem przegoby jak rowniez podnosilem auto do gory i wlaczalem wszystkie biegi pokolei , stukanie jest tylko na jedynce i delikatnie na wstecznym. Zagladalem do ksiazki vw passat i znalazlem ze na walku glownym jest kolo zebate odpowiedzialne wlasnie za pierwszy bieg i wsteczny podejrzewam ze to bedzie to.
Najgorsze jest to ze nie wiem gdzie moge kupic pojedyncze tryby do skrzyni !!! Moze ktos podpowie



Wins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt paź 24, 2006 10:11
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: Wins » wt gru 04, 2007 16:54

jeżeli chodzi o kola to możesz poszukać na giełdach bądź podjedz do pierwszego warsztatu który zajmuje sie remontami skrzyń i oni coś poradzę. I tylko pytanie czy opłaca sie bo skrzynie nowa z gwarancja (zamiennik) można zakupić w cenie remontu starej.
Bo może sie okazać po rozebraniu skrzyni ze jeszcze synchronizatory są do wymiany



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt gru 04, 2007 17:43

remontu niewarto robic malo jest specy co zrobia to poprawnie lepiej poszukac druga skrzynie
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 18:13 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: daniel_dyla » śr kwie 02, 2008 17:18

ja mam tez podobny problem z stukaniem na 1 biegu tak jak by cos latało miedzy zebatkami. ten problem pojawia sie nawet jak chce zmnienic bieg z 1 na 2 i chwilke przytrzymam go na sprzegle to tez slychac. Tylko ze dziwna sprawa z tym jest poniewaz zauwazylem to dopiero wtedy jak oberwala mi sie poduszka pod skrzynia wczesniej nic takiego niebylo ... i nieprzypominam sobie zebym jakos nieprecyzyjnie wzucal biegi. czy jest jeszcze inna mozliwosc zeby tak stukalo? moze synchronizator albo cos z wybierakiem?? moze ciegna albo cos?? niemam jak tego samodzielnie sprawdzic wiec bede sie musial udac do mechanika ale za porady thx. :grin:


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości