świruje układ kierowniczy - pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

świruje układ kierowniczy - pomocy!

Post autor: Nodle » pt lis 30, 2007 20:08

mam dziwny problem z układem kierowniczym. Leciutko ściągało mi autko w prawo. Nie przeszkadzało mi to wiec tak jeździłem... teraz jednak ściąga coraz bardziej!

ostatnio dzieją się dziwne rzeczy: przeważnie ściąga w prawo, ale zdarza się ze nagle kierownica ucieka w lewo i przez jakiś czas ściąga auto w lewo! jak pokręcę kierownicą i wyprostuje to jedzie przez chile prościutko... później zaś ściąga w lewo, czasem/nagle w prawo. jednym słowem kierownica świruje... raz cięgnie ją w prawo raz w lewo.

Wspomaganie kier. ostatnio chodziło ciężko wiec mechanik przepłukał układ i wlał odpowiedni płyn - febi. Zmienił też łożyska na amortyzatorach przednich bo były ponoć wybite. Nic nie pomogło. 2 dni temu miałem przegląd - koleś twierdził ze wszystko jest ok, podwozie eleganckie.



Awatar użytkownika
Chicony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Kraków

Re: świruje układ kierowniczy - pomocy!

Post autor: Chicony » pt lis 30, 2007 22:38

Nodle pisze:mam dziwny problem z układem kierowniczym. Leciutko ściągało mi autko w prawo. Nie przeszkadzało mi to wiec tak jeździłem... teraz jednak ściąga coraz bardziej!

ostatnio dzieją się dziwne rzeczy: przeważnie ściąga w prawo, ale zdarza się ze nagle kierownica ucieka w lewo i przez jakiś czas ściąga auto w lewo! jak pokręcę kierownicą i wyprostuje to jedzie przez chile prościutko... później zaś ściąga w lewo, czasem/nagle w prawo. jednym słowem kierownica świruje... raz cięgnie ją w prawo raz w lewo.

Wspomaganie kier. ostatnio chodziło ciężko wiec mechanik przepłukał układ i wlał odpowiedni płyn - febi. Zmienił też łożyska na amortyzatorach przednich bo były ponoć wybite. Nic nie pomogło. 2 dni temu miałem przegląd - koleś twierdził ze wszystko jest ok, podwozie eleganckie.
Miałem kiedyś podobną historie, okazało się (przynajmniej tak mi mechanik powiedział) że problemem były szczęki klocki i tarcze. Nie wiem ile w tym było prawdy, nie znam się (po wymianie wszystko wróciło do normy).


Kasz k***a takie wysokie krawężniki budują !! :)

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Re: świruje układ kierowniczy - pomocy!

Post autor: Nodle » sob gru 01, 2007 13:58

Chicony pisze: problemem były szczęki klocki i tarcze. Nie wiem ile w tym było prawdy, nie znam się (po wymianie wszystko wróciło do normy).
hmm.. klocki i tarcze wymieniałem w tym roku... mozliwe ze szczęki sie zacinają?



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

ściąganie

Post autor: robertrog » sob gru 01, 2007 22:44

sprawdzałeś zbieżność kół ,może właśnie jej złe ustawienie powoduje takie zachowanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 289 gości