Dużo problemów silnik 1.8 ADZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Dużo problemów silnik 1.8 ADZ

Post autor: Kursky » sob gru 01, 2007 21:48

Witam!!!! Ostatnio to jakieś fatum krąży nad moim autkiem!! Zaczeło się od wymiany ukałdu prostowniczego w alternatorze, ale to tak na marginesie. Potem zaczęła ciec rura z dolnego wylotu chłodnicy, jak sie okazało potem to był zaczątek uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Okazało się że głowica też już nie za bardzo nawet nadawała się do regeneracji. Po wielkich staraniach kupiłem ładną inną głowice, poskładałem wszystko ze znajomym. Po odpaleniu samochód bardzo dziwnie chodzi i tak jest do dzisiaj. Podłączyłem go pod komputer, wyświetliło kupe błędów: czujnik płynu chłodniczego, czujnik Halla, czujnik mieszanki paliwowo powietrznej, czujnik prędkości i obrotów wału... A jeszcze jakby tego było mało klimatyzacja oszalała choć do tąd wszystko chodziło jak ta lala. Na gazie samochód nawet chodzi nieźle, ale spalanie wzrosło i to znacznie o 3-4 litry więcej. Po odpaleniu trzeba trzymać delikatnie gaz jak jest zimny bo inaczej zgaśnie. Ogólnie na gazie jest lepiej niż na benzynie. Nie mam już naprawde siły!! Proszę o jakieś porady, ogólnie pomoc; Bądź kogoś chętnego który się na tym bardzo dobrze zna w okolicach Gliwic, Pyskowic, TG, Strzelec Op. Mam sentyment do tego autka:) i aż mi go żal:)


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob gru 01, 2007 22:14

Kursky pisze:czujnik płynu chłodniczego, czujnik Halla, czujnik mieszanki paliwowo powietrznej, czujnik prędkości i obrotów wału.
z a duzo tego :bajer: a zadam pytanie czy silnik jest dobrze omasowany ??? i czy rozrząd w 100% dobrze ustawiony



Awatar użytkownika
Kursky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:29
Lokalizacja: Chechło
Kontakt:

Post autor: Kursky » ndz gru 02, 2007 10:10

Masa na silniku jest raczej dobra, bo niedawno czyściłem wszystko, gdy miałem piski w radiu. A rozrząd to na 100% nie jestem pewny czy dobrze ustawiony, bo po wymianie głowicy musiałem ustawiac całość bo mi sie wszystko poprzestawiało. Właśnie najgorzej ustawić koło wałka rozrządu na nim praktycznie nie ma znaku...


Golfik chorutki.... Jakaś chrypka....

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » ndz gru 02, 2007 10:46

Mogę ci polecic warsztat w bytomiu na ulicy strzelców bytomskich . Jest to warsztat męża znajomej i naprawdę mogę go polecic . jak chceszwiecej info pisz na priv. Pozdrooo



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Dużo problemów silnik 1.8 ADZ

Post autor: jackyz » ndz gru 02, 2007 20:26

Kursky pisze:Witam!!!! Ostatnio to jakieś fatum krąży nad moim autkiem!! Zaczeło się od wymiany ukałdu prostowniczego w alternatorze, ale to tak na marginesie. Potem zaczęła ciec rura z dolnego wylotu chłodnicy, jak sie okazało potem to był zaczątek uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Okazało się że głowica też już nie za bardzo nawet nadawała się do regeneracji. Po wielkich staraniach kupiłem ładną inną głowice, poskładałem wszystko ze znajomym. Po odpaleniu samochód bardzo dziwnie chodzi i tak jest do dzisiaj. Podłączyłem go pod komputer, wyświetliło kupe błędów: czujnik płynu chłodniczego, czujnik Halla, czujnik mieszanki paliwowo powietrznej, czujnik prędkości i obrotów wału... A jeszcze jakby tego było mało klimatyzacja oszalała choć do tąd wszystko chodziło jak ta lala. Na gazie samochód nawet chodzi nieźle, ale spalanie wzrosło i to znacznie o 3-4 litry więcej. Po odpaleniu trzeba trzymać delikatnie gaz jak jest zimny bo inaczej zgaśnie. Ogólnie na gazie jest lepiej niż na benzynie. Nie mam już naprawde siły!! Proszę o jakieś porady, ogólnie pomoc; Bądź kogoś chętnego który się na tym bardzo dobrze zna w okolicach Gliwic, Pyskowic, TG, Strzelec Op. Mam sentyment do tego autka:) i aż mi go żal:)
Czesc,
ustawienie rozrządu w tym silniku:
1-po prawej stronie na skrzyni biegów masz plastikową zaślepke którą trzeba wykrecić
2-ustaw wał napędowy na znak ,,0,,(jest na kole zamachowym) ze strzałką na obudowie skrzyni
3-odkreć pokrywe wałka rozrządu i ustaw walek na pierwszym cylindrze,krzywkami do góry.Z prawej strony wałka masz nacięcie które musi się zrównać z krawędzią głowicy
4-zakładasz pasek i naciągasz go do góry.
5-założ klucz na śrube wału i obróć silnikiem o 360 stopni.Jeżeli obraca się lekko i znaki się zgodziły jes ok.
6-poskładać w kolejności odwrotnej
7-zrobić jazde próbną,potem na :kufel:


Jacek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości