Coś brzęczy po przękręceniu kluczyka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Coś brzęczy po przękręceniu kluczyka

Post autor: mpendzik » pt lis 30, 2007 16:24

Po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon słychać cały czas brzęczenie z okolic gaźnika. Czy to normalne ?
Tak samo bzyczy po zgaszeniu auta, ale po kilku sekundach coś pstryknie i przestaje bzyczeć.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Hiob
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pt cze 08, 2007 14:16
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Hiob » pt lis 30, 2007 16:25

ja bym stawial na pompę paliwa


[b]Oceń mojego goferka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=108481[/b]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images30.fotosik.pl/43/08c6ef6d1280be24.jpg[/img][/url]
Prace nad Car Audio rozpoczęte :D

Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » pt lis 30, 2007 16:26

No tak, ale ona "brzęczy" cały czas do odpalenia auta ?



skoniek18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 16, 2006 19:44
Lokalizacja: PIĄTEK

Post autor: skoniek18 » pt lis 30, 2007 20:12

umnie tez tak jest



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt lis 30, 2007 20:23

jak już to pompa oleju.. po przekręceniu zapłonu przez około 3, 4 sekundy pompuje olej.. ale potem się wylącza, więc nie daje głowy, że to to.. skoro mówisz ze tak jest aż do momentu odpalenia



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lis 30, 2007 20:29

mpendzik, no i widzisz dowiedziałeś się że PN ma elektryczną pompę paliwa i na dodatek pompuje ona olej. Sorki ale do kolegów dających powyższe odpowiedzi: takich bzdur od 3 lat tu nie pisano.
mpendzik, znajdź jest temat bardzo rozbudowany o gaźniku 2EE w silniku PN. Tam poszukaj albo zadaj pytanie. Ma tam brzęczeć pewien elektromagnes ale nie wiem czy jeszcze po zgaszeniu też.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pt lis 30, 2007 20:49

Paweł Marek, nie powiedzialem ze pompa paliwa pompuje olej, dostrzegam nie najlepszą interpretacje z Twojej strony tego co napisałem, ale ok odpuszczam, skoro taki znawca :bigok: ale to że pompa oleju pompuje olej po przekreceniu kluczyka w stacyjce, wiem na pewno, silnik przecież nie może "startować" na sucho



Awatar użytkownika
mpendzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 30, 2007 08:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mpendzik » pt lis 30, 2007 21:10

Widziałem kiedyś pewien filmik na forum jak powinien zachować się taki metalowy trzpień na sprężynie, po wyłączeniu zapłonu - i tam też brzęczało kilka sekund po zgaszeniu a później ten trzpień wracał na swoje miejsce....
Nie wiedziałem tylko, że ma tak brzęczeć do chwili uruchomienia silnika.
Dzięki wielkie za odpowiedzi
Rozumiem, że nie ma się co martwić :-)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » sob gru 01, 2007 09:21

przy gaźniku 2EE ten brzęczyk jak to określiliście to tak zwany elektromagnez a dokładniej zawór stabilizacji biegu jałowego odpowiada za prace silnika na wolnych obrotach przy ciepłym jak i zimnym silniku. gdy auto jest zimne po włączeniu zapłonu ten elektromagnez ma za zadanie przymknać górną klapke w celu wzbogacenia mieszanki. Wraz z nabieraniem temp. silnika klapka ta jest otwierana tak aby gażnik dostawał odpowiednią dawke powietrza :D Brzęczenie po włączeniu jak i po wyłaczeniu zapłonu jest rzeczą normalną :D



calbaleth
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 18, 2007 14:18
Lokalizacja: Powiat Radomszczański

Post autor: calbaleth » sob gru 01, 2007 10:31

Ja mam 1.6 PN i już wcześniej martwiłem się że coś jest nie tak ale z wcześniejszych postów dowiedziałem się że to jest normalne przy wersji PN.Po włączeniu zapłonu i u mnie też jak trochę pojeżdżę i zgaszę to też słyszę przez kurtkom chwile jak "brzęczy"



bigul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 13:19
Lokalizacja: TCZEW

Post autor: bigul » wt mar 18, 2008 21:21

Witam proszę o pomoc chodzi mi o ten zawór biegu jałowego,golfik zaczął gasnąc po zdjęciu nogi z gazu zauważyłem też że zawór ten brzęczy cały czas ,przedtem po zgaszeniu silnika po około 5s wyłączał się a teraz brzeczy i brzęczy ,odłączyłem kostkę i niewiem co dalej czy ten zawór jest zepsuty i czy kupię go w sklepie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 266 gości