Pytanie o wgioty w karoserii i malowanie listew bocznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Pytanie o wgioty w karoserii i malowanie listew bocznych

Post autor: h2so4 » pt lis 30, 2007 22:24

Witam.

Mam na swoim aucie dwie małe wgniotki (dwóch pijanych gów..iarzy się biło na parkingu pomiędzy autami i .... ehh - jakbym tak dorwał w swoje łapy :axe: ). Wgniotki są za drzwiami kierowcy (auto 3 drzwiowe), raczej szpachla na moim aucie mi się nie uśmiecha. Kolega polecił mi metodę na 'suchy lód' - bez szpachli i malowania. Ogólnie ze względu na fakt, że w mojej okolicy niema firmy dysponującej suchym lodem (przynajmniej czegoś takiego na necie nie znalazłem, zdecydowałem się na normalny lód i rozgrzanie blachy suszarką do włosów (palnikiem nie, gdyż bałem się, że przypale lakier). Skutek mizerny więc zwracam się do Was - może macie jakąś skuteczną metodę??

drugie pytanie :smoke:

Chce polakierować listwy boczne w aucie pod kolor nadwozia - auto 3D (listew bocznych 6, góry zderzaków już były pomalowane) i lusterka. W sumie 8 elementów. Koledzy straszą, że lakiernicy od małych elementów biorą min 100zł. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby za malowanie listew i lusterek blacharz wziął 800zł :grrr: . Może robiliście już coś takiego albo ktoś z Was trudni się lakiernictwem? Poproszę o podanie orientacyjnej ceny. Nie chodzi mi o jakiś super specjalistyczny zakład ale jakiś w miarę dobry a niedrogi :) .


Pomożecie ?? :grin:
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2007 22:26 przez h2so4, łącznie zmieniany 1 raz.



Quest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 23:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Quest » sob gru 01, 2007 00:18

Przyłączam się do pytanie odnośnie wyciąganie wgnieceń beż użycia szpachli i lakierowania :)


Obecny projekt: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=598327

Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » sob gru 01, 2007 01:37

co do mocnych wgnieceń odkształceń to raczej bez choć odrobiny szpachli i lakieru sie nie obędzie a co do listw to trzeba w miare dobrym zakładzie robić jak niechcesz mieć popękanego i odpryskującego lakieru na listwach (podkład specjalny na plastik trzeba dać) ja myśle ze za 300zł (nie licząc lakieru) powinni ci umalować ale to tylko zależy od zakładu...



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » sob gru 01, 2007 09:33

mmaniek8 pisze:co do mocnych wgnieceń odkształceń to raczej bez choć odrobiny szpachli i lakieru sie nie obędzie a co do listw to trzeba w miare dobrym zakładzie robić jak niechcesz mieć popękanego i odpryskującego lakieru na listwach (podkład specjalny na plastik trzeba dać) ja myśle ze za 300zł (nie licząc lakieru) powinni ci umalować ale to tylko zależy od zakładu...
wgniecenie jest niewielkie - jak się przyjrzysz, to zauważysz je mniej więcej na wysokości klamki pod tylną szybą, drugie jest na tyle małe, że trzeba się przyjrzeć (ale to już na żywo :grin: ), żeby je zobaczyć.
http://images30.fotosik.pl/108/8cc09f9e017e676a.jpg


A nie wiesz ile lakieru na takie malowanie jest potrzebne?? W sumie więcej lakieru pójdzie w powietrze, niż na listwy, także 100ml pewnie mało?
Ostatnio zmieniony sob gru 01, 2007 09:40 przez h2so4, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

Post autor: mmaniek8 » sob gru 01, 2007 11:46

lakieru pujdzie z 200ml ale to też zależy od malarza :chytry:

a te wgniecenie jak na zdjęciu to na zywo tego niewidać a jak chcesz to od wewnątrz próbowałeś to podgrzać i wypchnąć??



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » sob gru 01, 2007 12:37

mmaniek8 pisze:lakieru pujdzie z 200ml ale to też zależy od malarza :chytry:

a te wgniecenie jak na zdjęciu to na zywo tego niewidać a jak chcesz to od wewnątrz próbowałeś to podgrzać i wypchnąć??
Od wewnątrz nawet nie próbowałem bo jak ściągnę boczek to tam jest dwuwarstwowa blacha a zagięta jest ta zewnętrzna więc, żeby ją wypchać, musiałbym kawałek tej wewnętrznej blachy wyciąć i później spawać :hmm: . Poza tym, pod wpływem ciepła blacha się rozszerza, więc i tak bym tego nie wypchnął tak idealnie bo zawsze jakieś malutkie zagięcie by pozostało :grrr:.

Pod wpływem niskiej temperatury blach się kurczy (a jak się kurczy to i wgięcia znikają) więc muszę coś z tym lodem pokombinowąć.

http://www.smog.pl/wideo/8978/suchy_lod ... karoserii/

(suchy lód praktycznie różni się tym, że ma o wiele niższą temperaturę, niż ten nasz znany :) . Więc tak wykombinowałem, że jeśli przed przyłożeniem lodu podgrzeje blachę, to normalnym lodem otrzymam podobny efekt. No i nie wiem czym bezpiecznie mogę podgrzać blachę, żeby nie uszkodzić lakieru).

Pzdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości