problem z poduszką (airbag)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

problem z poduszką (airbag)

Post autor: leon_z » wt lip 12, 2005 10:39

GOLF III 93r.
Od kilku dni świeci mi kontrolka od airbag kierowc. Po zdjęciu okazało się że przewód podający sygnał do poduszki (taka długa, dwuprzewodowa, cienka spirala nawinięta wokół kolumny kierownicy) jest połamany, poprzecieramy, pozaginany... ogólnie ruina.
Wygląda na to że ten przewód stanowi całość z taką "puszką" znajdującą się zaraz pod kierownicą.

Jak ten element się nazywa, gdzie mogę o coś takiego pytać, ile to może kosztować?



MarcingolF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 12:39
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: MarcingolF » wt lip 12, 2005 21:57

Pytaj o taśme do poduszki . Na giełdzie dostaniesz w granicach 150 PLN . Taśma jest mocowana na wtyczke . W dziale porady jest nawet instrukcja , jak ją wymienić . Po montażu oczywiście musisz VAGiem usunąć błąd .


MarcingolF

Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: leon_z » wt lip 12, 2005 22:30

To jeszcze poprosze o wyjeśnienie co to jest "usunięcie błędu VAGiem". Czy chodzi Ci o programowe usunięcie błędu? Jesli tak to gdzie można zrobić coś takiego?



dino84

Post autor: dino84 » wt lip 12, 2005 22:46

Tak. Komputerem usuwasz blad. Podlaczenie samochodu pod kompa pytalem sie kosztuje 60zl. Mozna zrobic to samemu tylko musisz miec wtyczke.
U mnie na stacji diagnostycznej ma niedlugo ma byc sprzet bosha i bedzie mozna podlaczyc Golfika za darmo (robilem przeglad- 12 x mycie 5zl taniej, odkurzanie za friko i teraz jeszcze bede mogl podlaczyc fure do kompa :D )



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt lip 12, 2005 23:16

musisz uwazac by nie uszkodzic nowej tasmy podczas montazu



vwqnio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn lip 11, 2005 13:34
Lokalizacja: R-m
Kontakt:

Post autor: vwqnio1 » wt lip 12, 2005 23:23

miałem to samo jakis @!#@#$@$ elektromechanik zerwał mi pierścień od poduszki, czyli tą taśmę musiałem słono zabecelowac bo po pół roku nie mogłem dostac używanego :grrr: oczywiście robił bez faktury wiec mogłem mu tylko pomachać a jak go zapytałem dlaczego po robocie ta kontrolka od poduchy świeci to powiedział kasztan ze tak powinno być :bajer: wymieniaj pierścień tylko z nim jak z jajkiem bo jest strasznie delikatny albo lepiej daj to komuś do roboty bo z tym nie ma żartów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości